Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

...и пак за брокерите и професионализма

Публикувано от elline 
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
09-08-2010 - 15:47:03
avatar
Elline: мен ме учудва този начин на работа, това не е ли един вид " кражба" на офертата на колегата й. Ако реша да купя точно този апартамент, кой от двамата брокери на агенцията взима комисионната, този , с който комуникирам или онзи, от когото е взета офертата?

Те как ще делят парите си е техен проблем. Първо трябва да се заработят. Това се неща от кухнята.

Вие си поръчвате пиле с ориз и чакате. Кой ще го сготви, кой ще го сервира - няма значение.
Важно е поръчката да е изпълнена бързо, точно и вкусно, за да препоръчате "ресторанта" и на други.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-09 15:56 от TZARS.
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
09-08-2010 - 16:03:19
Хареса ми това че брокерите сравняват себеподобните си с готвачи и сервитьори...
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
09-08-2010 - 16:39:09
avatar
Клара, готвачите и сервитьорите не са ли хора.
Вие там в Сръпско Косово що така много отвисоко гледате на живота.
Някакво самочувствие праскате, то на фона на мизерийката около Вас, може и на има защо.
Там при Вас до кварталното магазинче за една вафла се отива с бронежилетка.
А ти за един готвач и един сервитьор се захващаш.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-10 08:16 от TZARS.
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
09-08-2010 - 17:03:24
klara , ние ние сме в сферата на услугите, но явно това е обидно според теб. Не смятам това мнение за особено интелигентно.
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
09-08-2010 - 18:52:56
avatar
Я да ви питам за една случка от днес ПРОФЕСИОНАЛНА ЛИ ВИ СЕ СТРУВА?

искам оглед за една къща в мировяне и една от вас професионалистите... сигурно поредната бивша учителка...
ми казва добрае - минете да ни вземете с колата да ви покажем къщата...
и аз и казвам - не мога да ви возя с моята кола; не е удобно с куче съм с две врати съм не искам да минавам в 5 часа през центъра по задръствания и после да ви връщам като не живея там... както и да е не искам да ги возя в кола...
те ми казват НЯМА КАК ДА СТАНЕ ОГЛЕДА ТОГАВА... И СЛЕД ПЕТ МИНУТИ МИ ЗВЪНИ ПРОФЕСИОНАЛИСТКАТА И МИ КАЗВА : СРЕЩУ 10 ЛЕВА ЩЕ ВИ ПРАТИМ ЧОВЕК КОЙТО ДА ПЪТУВА ОТДЕЛНО ? Оо ...WTF... разбира се "благодарих" им набързо за "професионализма" и отказах...
Та нали ще ми вземете 3 процента за сделката? това са много пари ... не влиза ли в тея пари 50 огледа да направите с клиенти ? А се правите на цигани за десет лева?
не ми е за 10-те лева мога да и облепя целия панелен блок с десетолевки обаче...
ПРОФЕСИОНАЛИСТИ ?
нямат л итолкова пари за една кола ЩОМ СЕ ПЕЧЕЛИ ТОЛКОВА МНОГО И ИМА ТОЛКОВА МНОГО РАБОТА - ЧЕ НЯМА С КАКВО ДА ДОЙДАТ ДО МИРОВЯНЕ ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
09-08-2010 - 18:56:15
avatar
Quote
dicho
Няма нищо чудно в това, че един съфорумец - брокеромразещ не разбира защо един имот се предлага на различни цени, той всъщност и други основни неща за имотите не знае.


Ама дичке - за какво ми е на мен да знам основни неща? аз не искам да ставам брокер ? и да живея мизерно като теб/вас...? ти като си купуваш торта искат л иот теб да си професионалист сладкара?
ако ти хареса вземаш ако не не ?
АЗ НЕ СЪМ ДЛЪЖЕН ДА СЪМ СЪС 5 ГОДИНИ БРОКЕРСКИ СТАЖ ЗА ДА СИ КУПЯ КЪЩА НАЛИ ?

АЗ ИМАМ ПАРИ И ПЛАЩАМ ЗА ТОВА КОЕТО ИСКАМ - ТОВА ЧЕ ВИЕ СТЕ НЕКАДЪРНИ И НЕМОЖЕТЕ ДА РАБОТИТЕ СКЛИЕНТИ КАКТО ТРЯБВА СИ Е ВАШ МИНУС НЕ МОЙ - АЗ ПАРИ ИМАМ И РАНО ИЛИ КЪСНО ЩЕ СИ НАМЕРЯ КЪЩА, АПАРТАМЕНТ И ВИЛА ...
а ти ще сиумреш какъвто си .. нали ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
09-08-2010 - 21:27:35
avatar
Quote
ASSETION
Търся хубава къща с още по-хубав двор на невероятна цена!

Вижда се, че сериозно си търсиш имот. Би ли споделил колко време търсиш, колко огледа си направил, колко с брокери, колко соло, имало ли е имоти, които са ти хванали окото, но примерно цената ти се вижда дебела.
Питам най-добронамерено, не търся някаква провокация.
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
09-08-2010 - 21:49:26
avatar
6 огледа за апартамент 3 за ново строителсвтво... ужасни дупки
3 за ЕПК добра цена но пак малки ми се видяха
всмисъл нямат голяма стая хол която да е поне 25 квадрата
просто живея в такъв и другите ми се виждат малки

имам строго изискване апартамента да е с точна локация в радиус 500 метра
затова и няма много предложения

но пък докато търся какви ли не неща видях...

апартамент за който написал агента супер лукс събуваш с еи влизаш да живееш... нов ремонт страхотен...
а като влязохме излязохме за по малко от минута... не просто за ремонт а за изринване...

Учуди ме отношението на една агентка аз казвам давам за апартамента 100 000 лева попитайте собствениците дали искат - тя не ги пита ами казва щом имате 100 000 значи ще намерите още 10 000... това ебати наглостаsmiling smiley

за къщи

ходил съм в Пролеша; Хераково, Мрамор, Мировяне и оная до гробищата на ддд...ддд забравих д какво беше от търга

в мрамор хубав парцел с къща която на пръв поглед изглежда добра и голяма за малко пари
но като си направиш сметката парцела + нов строеж ти идват пак на толкова... щото тя все едно е на груб... ама е стара
в Пролеша и хераково или недовършени или на края някъде или някаква луда цена от сорта на 100 000 евра за 300 квадрата двор?

Искам поне декър и да не съм заобиколен от комшии за да мога да дишам спокойно, но и да не съм насред полето
и вече се замислям колкото и да не ми се иска да почвам да строя

Днес квачките които искаха да съм минел през петте кюшета да ги взема да ги закарам на оглед ЗА ДА ИЗКАРАТ 5 000 ЛЕВА... толкова ме ядосаха че се отказах и от агенции вече ...
или тия от олимп дето ме дразнят и ми званят само за някакви оферти които са от 3 месеца в сайтовете и никой не ги купува...

отидох днес самичък с колата обиколих 20 минути селото мировяне - намерих къщата която исках... но прекалено малък двор и общ калкан... вече взех да ги разбирам тези термини... и не ми хареса.

в неделя заминавам за месец и половина и като се върна силно се надявам да има нов избор а тези да са продадени за да не заемат само място в нета smiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
09-08-2010 - 22:28:03
avatar
Не се купува имот лесно и бързо. Ето колко огледа, колко навъртяни телефона, издухан бензин, отделено време, колко "емоции със знак минус", сблъсък на характери, запознанства с разни хора.
Като цяло негативните моменти са повече от удоволствието "оглед на имот".

Продавачите пък казват: идваха 10-тина купувачи и все мърморят, все отбиват от цената и ...., какво толкова искат.

Не е проста работа двете страни "да си стиснат ръцете".
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
09-08-2010 - 22:58:29
avatar
ЗАдадох няколко питания за професионализма... никой не отговаря - я още един да задам smiling smiley

обяснете ми тази снимка :



подредени са по най-нови обяви

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход