Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

...и пак за брокерите и професионализма

Публикувано от elline 
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
09-08-2010 - 23:24:08
Quote
ASSETION
6 огледа за апартамент 3 за ново строителсвтво... ужасни дупки
3 за ЕПК добра цена но пак малки ми се видяха
всмисъл нямат голяма стая хол която да е поне 25 квадрата
просто живея в такъв и другите ми се виждат малки

имам строго изискване апартамента да е с точна локация в радиус 500 метра
затова и няма много предложения

но пък докато търся какви ли не неща видях...

апартамент за който написал агента супер лукс събуваш с еи влизаш да живееш... нов ремонт страхотен...
а като влязохме излязохме за по малко от минута... не просто за ремонт а за изринване...

Учуди ме отношението на една агентка аз казвам давам за апартамента 100 000 лева попитайте собствениците дали искат - тя не ги пита ами казва щом имате 100 000 значи ще намерите още 10 000... това ебати наглостаsmiling smiley

за къщи

ходил съм в Пролеша; Хераково, Мрамор, Мировяне и оная до гробищата на ддд...ддд забравих д какво беше от търга

в мрамор хубав парцел с къща която на пръв поглед изглежда добра и голяма за малко пари
но като си направиш сметката парцела + нов строеж ти идват пак на толкова... щото тя все едно е на груб... ама е стара
в Пролеша и хераково или недовършени или на края някъде или някаква луда цена от сорта на 100 000 евра за 300 квадрата двор?

Искам поне декър и да не съм заобиколен от комшии за да мога да дишам спокойно, но и да не съм насред полето
и вече се замислям колкото и да не ми се иска да почвам да строя

Днес квачките които искаха да съм минел през петте кюшета да ги взема да ги закарам на оглед ЗА ДА ИЗКАРАТ 5 000 ЛЕВА... толкова ме ядосаха че се отказах и от агенции вече ...
или тия от олимп дето ме дразнят и ми званят само за някакви оферти които са от 3 месеца в сайтовете и никой не ги купува...

отидох днес самичък с колата обиколих 20 минути селото мировяне - намерих къщата която исках... но прекалено малък двор и общ калкан... вече взех да ги разбирам тези термини... и не ми хареса.

в неделя заминавам за месец и половина и като се върна силно се надявам да има нов избор а тези да са продадени за да не заемат само място в нета smiling smiley

Значи гледаш ЕПК викаш, има една оферта /на севрозапад 6км. от Св. Неделя/ за ново такова на шпакловка и замазка 165 кв.м. чисто /200 мръсно - мазе, таван, общи/ с А16 големичко е бая, може и манипулациики вътре да се предприемат, цената е 530Е/кв.м. за чистата площ.

Обикаляш селата ..... /Драговищица беше селото/ едно къще 470кв.м. броиме го за довършване с двор 1 дка. на другия баир /срещу гробищата/ с панорама към Сф. ама е по - кофти пътя, цената сега я договарям но ще се ядва на общия фон, нещо от типа на 150 - 180Е/кв.м..

Та от това дето си пуснал и двете горе долу пасват, ако има интерес чукни на лични да ти дам тел. на собствениците няма да е нужно и да черпиш /и на двете места съм с по 5к евро/ офертите в нета ги няма, няма и брокери да има да те дразнят гаранция.

Та ако ще строиш, и за там ще ти намерим нещо по същата схема само ти мятам телефони на лични без брокери, без комисионни winking smiley.
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
09-08-2010 - 23:41:15
Извинявайте но се хвърляте в различни филми !!!
Ако искате да си намерите подходящ апартамент седнете ден два и утоянете до най малките подробности КАКВО търсите ,КЪДЕ, с KОИ детайли можете да направите компромис и докъде!
След това постадете си задайте въпроси към семеси за вашият апартамент поне 50 въпроса
После пуснете ена обява като часно лице че търсите имот описан в 15 -20думи .Ще ви се обадят много хора и 90процента агенции ако прецените по телефона 5 клиента на разговора ако не съвпадне това което търсите с това което ви предлагат но е близко и е агент му предложете конкретно вие търсите имот с показатели и той ще получи токова комисионна за ОПРЕДЕЛЕН СРОК наример 15 дни !!!Ако искате направете и договор ако не вярвате в себеси че ще бъдете корекна при изпълнение на вашите условия .Не работете с познати или приатели !!Няма да можете да изисквате от тях !!!
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
10-08-2010 - 00:04:13
avatar
Quote
jores
...
само да питам
това на другия баир нее ли вилната зона където няма вода ?
а 6 километра от света неделя северозападно не отива ли люлин smiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
10-08-2010 - 00:19:24
Quote
ASSETION
Quote
jores
...
само да питам
това на другия баир нее ли вилната зона където няма вода ?
а 6 километра от света неделя северозападно не отива ли люлин smiling smiley

:]

Много си мнителен, :]

другия баир освен вода централно /+ две сонди едната е 14м. със 7м. воден стълб/ има и централен канал /шахтата е пред гаражите на пътя/,
караш по главното шосе /това ремонтираното/ от Голяновци към Драговищица и ти се пада от лявата страна там повечето са хубави нови къщи. ЕПК то е близо до Трета градска - и двете стават.
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
10-08-2010 - 00:43:52
Assetion, пропуснал си тази обява :




Оферта № № 72806
Продава ДВУСТАЕН апартамент, гр. София, жк. Красна поляна, жк. Разсадника, 68 кв.м ? 59 000 ПОНИЖЕНА ЦЕНА!

Ориентир: Бул.Възкресение, Спални: 1, С обзавеждане, Етаж: 1, Брой етажи: 9, ПК / 1994, Отопление: ТЕЦ, АКТ 16, Асансьор


Тук вече цената е скочила на 59 хиляди. Специално този апартамент е неотразим.Отвсякъде изскача на коренно различна цена, няма как да не го забележи човек.*pardon*
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
10-08-2010 - 00:54:03
TZARS, има значение кой приготвя пилето и кой го поднася и веднага ще ти кажа защо. Спрях се на две-три оферти на друга колежка от офиса. Представих ги на моята брокерка една по една, но тя за всяка от тях каза по нещо лошо, не си заслужавало да се видят въобще и т.н. Настоявах да се свърже с колежката, всеки път си намираше извинение, така й не се свърза с нея. Последната й лъжа беше,че един от апартаментите всъщност не се предлага с обзавеждането. Тогава на другата брокерка се обадих аз, без да се представям. Оказа се, че апартаментът е обзаведен. Потърсих сметка от моята, мънка, нищо конкретно не обясни, не разбрала, объркала се...Впоследствие четох мнения на бивши служители и клиенти на фирмата, там имало масова практика да се крадат оферти от различните офиси, да се действа зад гърба на колегата, повечето били скарани помежду се...Ами ето,че има значение кой подняся яденето, всеки конфликт и нелоялна игра рефлектира върху клиента...
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
10-08-2010 - 11:01:39
С какъв пол брокер предпочитате да се срещате по огледи , имате ли впечатления кой пол повече -лъже.Аз за себе си имам отговор но да не ви подвеждам.
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
10-08-2010 - 13:19:21
avatar
Quote
elline
Assetion, пропуснал си тази обява :




Оферта № № 72806
Продава ДВУСТАЕН апартамент, гр. София, жк. Красна поляна, жк. Разсадника, 68 кв.м ? 59 000 ПОНИЖЕНА ЦЕНА!

Ориентир: Бул.Възкресение, Спални: 1, С обзавеждане, Етаж: 1, Брой етажи: 9, ПК / 1994, Отопление: ТЕЦ, АКТ 16, Асансьор


Тук вече цената е скочила на 59 хиляди. Специално този апартамент е неотразим.Отвсякъде изскача на коренно различна цена, няма как да не го забележи човек.*pardon*

мда - много обяви има за този апартамент.. от 3 месеца е обявата... но снимките мисля че са правени поне преди няколко години.. защото в момента всичко е омаскарено окъсано износено... има квартиранти там ... та те са се постарал ида развалят търговския вид на апартаментаsmiling smiley но рекламната реплика събуваш се и влизаш да живееш е просто гениална smiling smiley ... той започна от 60 000 или от 62 000 не могада се сетя... просто апартамента не струва - няма тераса и стаите са тесни иначе човека е склонен на преговаряне - /личен опит/...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
11-08-2010 - 00:42:18
Грозна сцена е описана в началото: насред имота са купувача и продавача, а между/около/покрай тях е брокера, който защитава "интересите" и на двете страни.

Това било нормално според професионалните брокери.

Искам да попитам: Elline, Вие с такова усещане ли останахте?

Личното ми убеждение е, че човека, който наистина защитава интересите на купувача, е самият купувач и адвокатът му с опит в сделките с недвижими имоти.

Взимайте решения, които са базирани само на факти: разположение, документи, рулетка, компас(колкото и смешно да звучи)...

Няма да е зле да имате още един консултант на Ваша страна: човек със сериозни познания в строителството.

Тези двамата (адвокатът и консултантът) са санитарният минимум.

Според мен, човек трябва да търси добрия имот, а не добрия брокер (което мисля да е нова тема във форума).
Re: ...и пак за брокерите и професионализма
11-08-2010 - 03:19:36
Quote
въпросец
Грозна сцена е описана в началото: насред имота са купувача и продавача, а между/около/покрай тях е брокера, който защитава "интересите" и на двете страни.

Това било нормално според професионалните брокери.

Искам да попитам: Elline, Вие с такова усещане ли останахте?

Личното ми убеждение е, че човека, който наистина защитава интересите на купувача, е самият купувач и адвокатът му с опит в сделките с недвижими имоти.

Взимайте решения, които са базирани само на факти: разположение, документи, рулетка, компас(колкото и смешно да звучи)...

Няма да е зле да имате още един консултант на Ваша страна: човек със сериозни познания в строителството.

Тези двамата (адвокатът и консултантът) са санитарният минимум.

Според мен, човек трябва да търси добрия имот, а не добрия брокер (което мисля да е нова тема във форума).

Гениално прозрение.
Чудя се обаче защо съм имал за клиенти като купувачи и адвокати, със сериозен опит в сделките с недвижими имоти, и строителни инженери и архитекти.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход