Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

чии интереси защитават брокерите

Публикувано от въпросец 
Анонимен потребител
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 15:44:44
Аз искам сам да си избера фаянса, пък плочкаджията ще го лепи smiling smiley

Гледай сега, аз търся в доста тесен сегмент на пазара. Затова процедирам по следния начин.
Веднъж седмично сядаме с жената и преравяме нета.
Ако нещо ново е излязло (случва се веднъж на 2-3 седмици) се обаждам и разпитвам за неща, които ме интересуват. Ако след този разговор все още имам интерес, звъня на моя брокер и му казвам да ми уреди оглед.

По този начин пестя както моето така и неговото време.
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 15:58:09
Тук спорът се води от позицията, че купувачът и продавачът са във война и брокерът не може да бъде на страната и на двете враждуващи цени. Това не е така. Ако е така, то обикновено сделката се проваля, независимо от всички усилия.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 16:00:16
Дичо,
Сигурно си прав за различната по вид и обем работа, но доколкото аз знам брокерите поемат ангажимент да извършат всичко необходимо по извършването и финализирането на сделката. Логично е този, който е възложил задачата да се продаде или купи имот на брокера да му плати за това. Не виждам логика втората страна при една сделка да плаща за работа възложена и заплатена от първата.На практика едната страна плаща за да се извърши всичката работа по сделката и при условие че за тази работа е вече платено, според мен няма логика да се искат пари и от другата. Е, ако все пак някои държи да ти плати пак, твоя работа е дали да се възползваш!
smiling smiley
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 16:16:17
avatar
Quote
dicho
...аз съм шеф...

Искам да ви предупредя!
дичо е шеф - внимавайте кака му говорите защото той е шеф и храни 18 души !!! а другите сме цървули!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 16:43:43
Тинки, дали не е безмислено да продължавам ? Как ще кажеш, че продавача ще плаща за "обгрижването" на купувача ? Продавача си плаща, че ще му намеря купувач , купувача, че ще му намеря имот. Колкото до хитринките в рекламата - всеки има глава на раменете си, аз не се връзвам, че всички шампоани са против пърхот.
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 16:47:45
kafe, ако приемем продавача за първата страна, то той плаща своя дял за услугата - 2.5 или 3 %, купувача - останалите 2.5 или 3 %, защото цялата сделка е 5- 6 %. Този, който е възложил на брокер да му намери имот , си плаща за това, този, който е възложил на брокера да му намери купувач - също, къде е проблема ? Или смяташ, че продавача трябва да плати цялата сделка ?
--------------
Логично е този, който е възложил задачата да се продаде или купи имот на брокера да му плати за това.
-------------
Възлагат и двамата. Плащат и двамата.
Анонимен потребител
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 16:48:35
И аз това искам. Всеки да си плаща за своето, а не да се прехвърлят задължения на другата страна.
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 16:50:26
Quote
dicho
jores, моля да ми отговориш на следния въпрос :

- подписал съм договор с продавач, да му търся купувач при еди какви си условия, в същото време имам договор с кандидат - купувач да му търся еди какъв си имот, също при някакви договорени условия, оказва се, че моят клиент - купувач харесва имота на МОЯ клиент - продавач и иска да го купи, въпросът ми е - от кого да не взима комисион и защо ?

Въпрос на търговска политика е как ще постъпиш, копнах си едно мнение от друга тема:

"Идеята е следната ако търсиш да закупиш имот договаряме какво точно искаш да постигнеш, дали екипът е способен да го реализира и ако сме Ок започваме. Тук не говорим за %, а стойност на вложения труд + разходи по реализация на поръчката които се разписват подробно за да знаш за какво плащаш.
Няма опция да се обслужва твоя интерес като купувач + този на продавача /аз поне не ги мога тези работи/.

Обратната страна има имот възложен за продажба концепцията е същата.

Проблема! какво правя ако имам отношения и с двете страни уведомявам ги за създалата се ситуация смъквам таксата и на двете страни с по 50% и не участвам в договарянето, а в обслужването на сделката.
Едната или и двете страни могат да се откажат от договорените услуги, като ми покриват направените до момента разходи.


Това за мен е възможно най - чистата опция. "

Държа да подчертая, че да започна работа без някой да е заплатил аванс е невъзможно /отказах се от кефа да ме правят на маймуна/. Малки изключения са случаите в които хората наистина нямат възможност, но това се компенсира с договора и неустойките при недобросъвестност от тяхна страна /продавам -непродавам, проблем със собствеността и т.н./
Когато миналото лято писах по темата /работа с аванс + ниво на услугите/ много хора се смееха, в момента има инвеститор готов да купи 1/3 от дружеството за 20 000лв. или идеята е оценена на 60 000лв. /а е само на 8 месеца winking smiley/
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 16:55:45
jores , всеки си избира как да работи.
------------
Няма опция да се обслужва твоя интерес като купувач + този на продавача /аз поне не ги мога тези работи/
---------------
Аз пък ги мога. Който не ги може си е сбъркал професията.
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 17:03:50
а другите сме цървули!
---------------
Другите не. Ти.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход