Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

чии интереси защитават брокерите

Публикувано от въпросец 
Анонимен потребител
Re: чии интереси защитават брокерите
27-07-2010 - 08:25:31
Воденето на купувачи на оглед е услуга, която брокерите предоставят на клиентите си продавачи.
Ако не водят купувачи на оглед как ще си изпълнят задълженията към продавача, който им е клиент?

Дичо, раздели си услугите - такива за продавача и такива за купувача и недей иска за едно и също нещо два пъти пари.
Re: чии интереси защитават брокерите
27-07-2010 - 09:32:16
avatar
Айде да посмятаме сега smiling smiley

Истината за брокерите е следната:

Ако са с опит повече от година-две, много добре знаят за какъв имот става дума ... но не ви го казват, щото знаят че НЕ ТРЯБВА и плямпат заучени клишета....

Ако фирмата вземе комисион от сделката 1000 Е, за брокера остават 250 чисто smiling smiley
Предложете му още 250 Е само за него ако ви смъкне цената с 20 % и ще се изненадате на колко недостатъци не се обърнали внимание дори да сте опитен smiling smiley

Не че ги защитавам, ама това е начина да ги използвате. И аз рядко ползвам техните услуги, но понякога няма как да ги избегнеш smiling smiley
Re: чии интереси защитават брокерите
27-07-2010 - 21:30:40
Воденето на купувачи на оглед е услуга, която брокерите предоставят на клиентите си продавачи.
Ако не водят купувачи на оглед как ще си изпълнят задълженията към продавача, който им е клиент?

Дичо, раздели си услугите - такива за продавача и такива за купувача и недей иска за едно и също нещо два пъти пари
------------
Тинки, пак покзваш, че не ти е ясно какво работим ние, на всичкото отгоре ме поучаваш, на кое отгоре ? Темите тук се насочват съвсем преднамерено към това какво правят брокерите, колко и от кого взимат, защо взимат и от двете страни, трябва да си абсолютен абдал да питаш чии интереси защитаваме ! Ние Тинки защитаваме интересите на този, който ни плащаи ако някой не знае това, да вземе да се гръмне. То е все едно да питаш чии интереси защитава адвоката, който си наел. Да си разделя услугите казваш, ами аз го правя от 20 г. Уинки - ако и двете страни по сделката са мои клиенти, деля 6-те процента между тях.
--------------
недей иска за едно и също нещо два пъти пари
----------------------------
И това ли ни знаеш? Ще ти кажа - взимам веднъж пари, при подписване на ПД. От двете страни.По този въпрос също са изписани десетки страници и ако още не си разбрал, че ако и двете страни имат един и същ брокер това нито е лошо, нито страшно, значи напразно си се опитвал през годините да научиш нещо за търговията с имоти. И последно - двете страни с един брокер се случва в най - много 10% от сделките, не знам защо това толкова тормози теб, а не тормози клиентите, досега никой клиент не ми е казал, че отказва услугата от мен, защото съм брокер и на другата страна. Всъщност може би причината е, че ти си отворен, а те са глупаци ?!
Анонимен потребител
Re: чии интереси защитават брокерите
28-07-2010 - 08:17:31
Къде съм казал, че брокерът трябва да защитава интресите на някой, който не му плаща?

Казвам, че когато някой решава да се оправя сам - плаща цената на имота и си носи кръста.
Само че, ти не можеш да му откажеш да купи стоката, която рекламираш заради неговото нежелание да си плаща за услуги, които не е поръчвал.
Re: чии интереси защитават брокерите
28-07-2010 - 08:27:52
Тинки, въртиш-сучеш, все до там гледаш да я докараш - акъл да даваш. Дано разбереш някой ден, че не си в позиция за това, поне по въпроса за нашата работа. Защо досега никой потенциален клиент , обаждайки са по определена оферта не е попитал "Защо трябва да ми плати", а само пита "Колко трябва да ми плати" , имаш ли обяснение ? Аз имам. Клиентите не са в този и в никой форум, те са хора, решили реално да участват в този пазар. За разлика от всички ревльовци и поплювковци тук.
Анонимен потребител
Re: чии интереси защитават брокерите
28-07-2010 - 08:57:38
Имам smiling smiley
Катаджията като те спре не питаш "Защо'', а "Колко", даже и колко не питаш ами направо даваш, ама това не значи, че е правилно, нали?
Така е и при брокерите.
Re: чии интереси защитават брокерите
28-07-2010 - 10:56:45
avatar
Quote
dicho
Тинки, въртиш-сучеш, все до там гледаш да я докараш - акъл да даваш. Дано разбереш някой ден, че не си в позиция за това, поне по въпроса за нашата работа. Защо досега никой потенциален клиент , обаждайки са по определена оферта не е попитал "Защо трябва да ми плати", а само пита "Колко трябва да ми плати" , имаш ли обяснение ? Аз имам. Клиентите не са в този и в никой форум, те са хора, решили реално да участват в този пазар. За разлика от всички ревльовци и поплювковци тук.

Начи по товята логика тук всички реални брокери не са тук в тоя форум а са навън и работят - тук са само пу..вците и цървулите?

Сори ама при огрооооомния ми сблъсък с брокери - вече са 4-рима винаги питам - колко е комисионната? и втория въпрос е - какво получавам срещу тази комисионна!
така че не се прави и ти на железен - щото каквито сме ние такива сте и вие... всички са за бой без музика и без екстри - само здрав пердах !

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: чии интереси защитават брокерите
28-07-2010 - 12:01:29
Какво толкова правят брокерите, какво толкова правят.............
Дават ти информация, тикво такава, с извинение, информацията струва пари, другото са тинки-минки глупости. като не щеш да плащаш, си търси сам информация.
От сто години го преливате от пусто в празно все едно и също. Просто и ясно-комисионна се плаща основно за информацията и осъществяването на контакта между продавач и купувач. Ако всеки си рекламираше и търсеше без агенции, и ако страните са се срещнали сами, нямаше да се плащат комисионни. Точка по въпроса.
Анонимен потребител
Re: чии интереси защитават брокерите
28-07-2010 - 17:59:58
Имотко, ако ти кажеш, че "продаваш информация", а не предлагаш услуги - съгласен съм с теб.

Въпросът е, че всички брокери отричате, че продавате информация, а постоянно разправяте какви услуги сте предлагали и как за тях трябва да се плаща.

Ами напишете си го с големи букви:
"Продавам информация за такъв и такъв имот" и всички ще са спокойни.
Който ти се обади по телефона ще е за да купи информация от теб.
Re: чии интереси защитават брокерите
28-07-2010 - 19:09:07
ASSETION , цървул си ти, това първо, второ аз съм шеф, трето много по-рядко от теб влизам тук , четвърто - давам хляб /бял/ на 18 човека и нямам много свободно време. Нямаш достатъчно ум да се сетиш, че като не щеш да плащаш, няма да ни ползваш, то е елементарно. Ама не е за елементарни люде.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход