Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

чии интереси защитават брокерите

Публикувано от въпросец 
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 12:55:04
Тинки, ама ти и това ли не знаеш? Обяснявам бавно:
- преди да има сделка, никой нищо не ми е платил
- парите за реклама са си мои разход
- правя този разход с надеждата да направя сделка
- АНИ е като всяка друга фирма, има само две графи - приходи и разходи
Ако ме помолиш най-учтиво мога още да ти обяснявам.
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 13:09:08
Евгения, първо да кажа, че уважавам начина ти на общуване, който много се различава от този на комплексарите тук. Второ - всяка АНИ като всяка друга фирма си избира начин и си има свои правила за работа и това си е нейна работа. Всеки клиент от своя страна също е в правото си да си избере фирма, с която иска да работи, договорите затова са договори, защото има две страни,които се договарят, дотук всичо е вярно, нали ? Колкото до уменията на колегите и на клиентите, ще кажа - уменията на един брокер личат най - вече по крайния резултат, ако му е пълен джоба, значи е добър брокер /като във всяка друга сфера, нали?/ , а виж уменията на клиентите са друга бира, все още голяма част от нашего брата иска сам да си свърши всичко, за да не плаща на специалист, има хора, които още си сменят сами накладките, като четеш тук се убеждаваш, че има хора, които макар да нямат сделка през живота си, поучават, дават оценки и акъл, има хора, за които най - важния, ама жизнено важен въпрос е колко и за какво получават пари брокерите, имат нахалството да смятат, че не някой друг, те трябва да кажат кой колко да получава. Спирам, за да не досаждам. Мога още дълго, защото аз работя това от 20 г. и никога клиент не ме е питал "Защо", винаги питат "Колко?", само тук се налага да се оправдаваме като ученички пред неудачници.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-29 13:10 от dicho.
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 13:13:28
Quote
dicho
с изричното условие, че от потенциалоните купувачи на имотите пари не се "търсят" под никаква форма.
-----------------------
Кой си ти да казваш на АНИ дали ще взима пари от някой друг ? Сключваш си договор, в който се изясняват твоите отношения с АНИ и не можеш да поставяш условие, което касае чужди отношения. Теб те интересува твоята част, какво общо имаш с отношенията им с някой друг ?!

Въпреки, че Евгения /поздрави за нея/ е описала ситуацията кой кой е ще допълня с леки коментари.

Имам имот за продажба обръщам се към един брой АНИ /не пет не десет и повече/ сядаме и определяме имота за каква сума е продаваем /важно е да стигнем до близко число/. Ако ще плащам % от цената АНИ поема рекламата, ако аз я плащам авансово се разбираме за такса /не е трудно да се изчисли вложения труд/.
Основния проблем за който говоря е че ако АНИ получава % /сума/ от купувача първо мога да изпусна някой който не иска да ползва натрапени услуги /не са малко тези люде/ друг фактор е договарянето на условията по сделката, аз искам когато правя сделка да постигна максимално добри условия, което ми се струва е в конфликт с финасовите взаимоотношения на АНИ с ответната страна.
И моята ЧАСТ е пряко обвързана с гореизброените доводи.
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 13:24:30
avatar
Ти си търговец за да продаваш ти трябва реклама иначе няма кой да те забележи. За да имаш някаква продажба ти сИ ДЛЪЖЕН ДА ИМАШ РЕКЛАМА освен ако не си към политбюро с връзки и готови проекти възложени от чичо ти за 10 години напред.

Та вашата реклама каква е? 4-5 сайта по една реклама? Аз лично имам над 100 сайта... печеля от тях - запознат съм - та знам каква е цената за реклама нали - предполагам в по големите си на пакет?
колко от обявите които пускаш са вип и са платени.
Аз също пускам доста обяви - и знам какви са ми разходите за тях- при мен също пускат вип обяви - и реклама и знам какви са цените!
та обясни ми колко на месец влагаш в тази пуста реклама ?
За вестници колко даваш и там ?
Може пък аз да не съм запознат снякой голям разход?
на поовечето от вас знам и какви са им офисите...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Анонимен потребител
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 13:29:29
Айде сега аз да ти обясня.

АНИ има договор с продавача, че той ще и плати % при сделка.
За да се осъществи тази сделка АНИ прави реклама плащайки за нея, но рекламата се прави заради поръчката на продавача и съответно той ще я плати. Ако няма реклама как ще има сделка?

Въпросът е следния, ако АНИ не намери купувач какво правим.
За мен в договорите на АНИ трябва да има клауза какво става при прекратяване на договора. Примерно: дава се срок на договора 6 месеца. Ако за тези месеци не стане сделка - възложителя дължи на АНИ определено обезщетение за положения от АНИ труд (реклама в случая на продавач и търсене в случая на купувач). Другия вариант е с аванс както мисля jores предложи.
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 13:39:09
jores, моля да ми отговориш на следния въпрос :

- подписал съм договор с продавач, да му търся купувач при еди какви си условия, в същото време имам договор с кандидат - купувач да му търся еди какъв си имот, също при някакви договорени условия, оказва се, че моят клиент - купувач харесва имота на МОЯ клиент - продавач и иска да го купи, въпросът ми е - от кого да не взима комисион и защо ?
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 13:45:49
ASSETION , ако още не си разбрал, че ставаш смешен с напъните си да показваш величие е жалко. Ако те призня публично за велик, ще мирясаш ли, или ще искаш още да си ги мерим ? Затова наричам теб и още някои тук комплексари. Че нищо не знаеш за нашата работа е ясно, ще се опитам да ти "светна" най- важното - ние не сме търговци, не продаваме и не купуваме, ние сме посредници. Ама ти явно наистина нямаш капацитет да откриеш разликата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-29 13:50 от dicho.
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 13:52:40
ASSETION ,пропуснах нещо в интерес на задоволяване на любопитството ти - рекламирам в 14 печтни издания и това е само част от рекламата ми.
Анонимен потребител
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 14:45:16
Ами след като и двамата доброволно са ти гласували доверие вземаш и от двамата.
От продавача за услугите, които си предоставил на него, на купувача аналогично.

Разбираш ли - има определен набор услуги. Купувач и продавач възлагат различни услуги. Всеки плаща за набора предоставен ан него.
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 14:54:53
Дичо,
В конкретния случаи логиката е да вземеш комисиона само от този който първи те е наел да му търсиш имот или да го продадеш. Втория човек, който идва при теб не би трябвало да ти плаща, защото първия вече те е наел да му свършиш определена работа или по конкретно да му намериш втория човек.Преди да подписваш договори с втория човек, трябва да изпълниш задълженията си към първия. Ако си ги изпълнил, то тогава всъщност няма какво да вършиш за втория клиент, защото вече същото си го свършил по поръчка на първия!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход