Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

чии интереси защитават брокерите

Публикувано от въпросец 
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 15:00:25
avatar
Quote
ASSETION
Вашата реклама каква е? 4-5 сайта по една реклама? Аз лично имам над 100 сайта...
Ей това е работа със замах.
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 15:02:45
Благодаря Тинки, обещавам да взимам и от двамата. Иначе този изконен въпрос за измислицата "двоен комисион" не би стоял на дневен ред, ако ти не се правиш на брокер и да звъниш насам- натам, след това да оставиш останалото на брокера си, ако всеки си върши работата, от която разбира. Продавачите си обявяват имота в АНИ, купувачите също си наемат АНИ и всичко е наред. А сега какво виждаме ? Ти се правиш на брокер, ASSETION знае повече от мен как трябва да рекламирам и да работя, тук има безброй като него, дето дават акъл, без да са влизали при нотариус, явно към лафа че "В България всеки разбира от политика, футбол и жени", трябва да се добави "и от имоти". Тъпи теми като тази не са полезни никому, тук хората биха могли да научат нещо за пазара, ако не се наблягаше главно на това да се оплюят брокерите.
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 15:11:04
avatar
Quote
kafe
Логиката е да вземеш комисиона само от този който първи те е наел. Втория човек, който идва при теб не би трябвало да ти плаща,........ то тогава всъщност няма какво да вършиш за втория клиент.


"Вторият човек" може да създаде такива проблеми за успешното финализиране на една сделка, че просто не Ви го побира съзнанието. Като се има впредвид, че огромен % от сделките стават с кредит, някои купувачи са чужденци или нашенци емигранти, то разходите по "втория човек" може да се окажат здрави пари.
Пример: при една сделка изпращах три препоръчани писма по DHL до Казахстан (такса 120 лв. едното писмо) и телефонни и други разходи за около 1000 (хиляда) лева. Кажете ми пиленца - кой ще поеме тези разходи?
Всичко това беше за "втория човек".
Усещам, че в дадени теми пишат хора, които са доста извън тъч линията на "имотния пазар".
Анонимен потребител
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 15:12:15
Не виждам какъв е проблема аз да си намеря имота.
В крайна сметка аз най-добре знам какво искам.
Виж какво следва след като си намеря имота - не знам - там съм лаик. Затова имам "осъзната необходимост" от брокер, на които да възложа последващите действия срещу съответното заплащане.
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 15:20:46
kafe, опитай нещо по- интелигентно, това са пълни глупости.
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 15:21:46
ЦАРС,
Ти нали си писал до втория човек, за да изпълниш ангажимента си към първия.Да му намериш купувач/продавач и да му свършиш работата по евентуалната сделка. И точно за това ти плаща този първи човек.
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 15:27:05
Не виждам какъв е проблема аз да си намеря имота.
---------------
Обясни Тинки, какво значи да си го намериш сам ? Да звъниш в АНИ-та, те ти обясняват имота и след това те водят по огледи, след което казваш на брокера си "Сега си ти", така ли ? Защо не си поръчаш нему да ти отсее офертите, да ги прозвъни, да те води по огледи ? Ти ще се справиш с това по-добре от него ли ? Нямаш ли "осъзната необходимост" да живееш като европеец или американец, а не сам да си наредиш фаянса ?
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 15:27:09
Дичо,
Съжалявам ако не си съгласен с мен, но така би трябвало да е според моята логика.
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 15:29:27
kafe, явно никога не си присъствал/а поне на сделка с НИ, иначе щеше да знаеш, че за двете страни по сделката се върши различна по обем и вид работа.
Анонимен потребител
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 15:32:47
Работата на един брокер според мен не се изчерпва само с това да срещне страните. В този ред на мисли не може продавачът да плаща за това, че брокерът "урежда" кредит на купувача примерно.

Затова казвам - всеки трябва да плаща за услугите, които е възложил, а не да "хитруваме" с "без комисиона за ..." в зависимост от пазарната конюнктура.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход