Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

чии интереси защитават брокерите

Публикувано от въпросец 
Re: чии интереси защитават брокерите
28-07-2010 - 21:01:10
avatar
Тинки, уважавам много от твоите постове и съм те подкрепял, там, където си прав.
Относно "брокерството", моля те "застани малко встрани". Понякога мълчанието е злато.
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 00:20:53
Тинки, не съм брокер, запомнете го. Не че се обиждам, но брокерите ги мислите за прекалено пристрастни и втора ръка хора и се дразня.
В БГ информацията не струва пари, защото простия клиент-БГ не може да осмисли идеята. Ти, дето определено не си прост, не можеш, какво остава за масата. Инфото е основното, другото-договори, проверки, сметки-е задължителна рутина.
За колегите, дето си го мерите: забавно е да ви чета измислиците, ама по-добре недейте. С тия суми само ставате смешни.
Анонимен потребител
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 08:22:58
Хубаво, че инфото е основно, ама вече някой е платил на брокерите да разпространяват това инфо.
Нали ти отиваш в АНИ и казваш - продавам си имота, искам да му правите реклмама, че да се продаде. Затова и плаща продавачът - да му рекламират имота, т.е. да разпространяват инфото.

За мен като купувач е важно точно останалото, не инфото. За "останалото" съм съгласен да платя и смятам, че всеки трябва да плати за услугата на брокерите, а не да тръгва да открива топлата вода и да си чука главата. Но трябва да има "осъзната необходимост" както казва jores. А тази "осъзната необходимост" ще се появи когато брокерите не започват всеки разговор с - "ще ви кажа адреса ама ми дайте 2.5%". Не може от вратата за краката. Брокерите не могат да разберат, че колкото повече изваждат на преден план услугите, които предоставят, ако щеш и да ги изредят една по една различните дейности, толкова повече хора ще си кажат - абе то това сложна работа, къде ще си чукам главата с всичко, я да си платя да го свършат вместо мен. Освен това ще се промени и мнението за квалификацията на брокерите - защото всеки може да те заведе от точка А до точка Б, ама дали всеки може да свърши останалата работа?
Ето тогава ще се появи "осъзнатата необходимост" у хората от ползване на брокерски услуги . Докато сега какво става - един ми иска 2.5%, че да ме заведе до един имот.
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 08:35:49
ASSETION, кой казва, че искам да си го меря с теб ? Ти съвсем си изтрещял. Освен, че си велик. Аз не съм. Докато ти тук философстваш, даваш акъл, раздаваш оценки, сипеш обидни думи по адрес на брокерите, казваш кое как е на пазара на имотите, аз работя в него.
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 08:39:17
Тинки , ти всъщност на колко огледа си ходил като купувач, с колко брокиери си общувал, въобще по някакъв начин участвал ли си на пазара ? Щото като те чета, оставам с впечатлението , че познанията ти са изградени тук, след като си прочел нещо от валсодарчо например .
--------------
Докато сега какво става - един ми иска 2.5%, че да ме заведе до един имот.
----------------------
Нещо още по-тъпо можеш ли да измислиш?
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 08:44:03
Тая работа е по-желание! Не ти се дават парички- ходиш и си търсиш сам!
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 08:53:03
"Осъзнатата необходимост" се появява, като не можеш сам да си намериш имот.
Като не искате да плащате комисионни, се борете "ЗА" ограмотяване на масата продавачи да си пускат сами обявите, а не пишете само недомислици и неверни неща "ПРОТИВ" професията брокер на недвижими имоти. Същото важи и за купувачите-да си пускат сами обяви, може някой продавач да им се обади с точната оферта. Ама надали. Така че - 2,5%.smiling smiley
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 09:00:20
Quote
dicho
Тинки, въртиш-сучеш, все до там гледаш да я докараш - акъл да даваш. Дано разбереш някой ден, че не си в позиция за това, поне по въпроса за нашата работа. Защо досега никой потенциален клиент , обаждайки са по определена оферта не е попитал "Защо трябва да ми плати", а само пита "Колко трябва да ми плати" , имаш ли обяснение ? Аз имам. Клиентите не са в този и в никой форум, те са хора, решили реално да участват в този пазар. За разлика от всички ревльовци и поплювковци тук.

Напротив , клиентите са ти тук.Включително и аз.В живота си съм наел 5-6 имота и купил 3.НИКОГА не съм попадал на свестен брокер.НИКОГА.Къде Ви е проблема.ASSETION го е казал достатъчно добре.Аз само ще добавя , че проблема започва от основата.Понеже тази специалност неизисква никакво специално образование , на тази работа се хваща сульо и пульо.Брокерството е като шофьр на такси.Всеки който неуспява да се реализира другаде - става бакшиш или брокер.

Просто това е най непрофесионално развитата специалност в България.
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 09:10:43
Quote
Imotko
Какво толкова правят брокерите, какво толкова правят.............
Дават ти информация, тикво такава, с извинение, информацията струва пари, другото са тинки-минки глупости. като не щеш да плащаш, си търси сам информация.
От сто години го преливате от пусто в празно все едно и също. Просто и ясно-комисионна се плаща основно за информацията и осъществяването на контакта между продавач и купувач. Ако всеки си рекламираше и търсеше без агенции, и ако страните са се срещнали сами, нямаше да се плащат комисионни. Точка по въпроса.

Imotko ето една тема за размисъл, ако си сключил договор с продавач да му обслужваш продажбата, но ти звънне потенциален купувач на имота, който не вижда за какво да ти плаща и ти понеже продаваш информация няма да му покажеш имота? Е не прецакваш ли продвача в този случай, човека си плаща все пак да му водиш клиенти.! При договарянето с продавача той знае ли, че няма да му се водят клиенти, които не плащат % на посредника, всъщност знае ли че ще се визма възнаграждение и от двете страни, според мен е много важно това уведомяване?

Докато има мераци за двойни сделки и се взимат пари и от двете страни ще ви прескачат с право, и отношението, което се вижда като цяло към бранша до голяма степен се дължи на елемента принуда - ако искаш да видиш имота ми дължиш %. Или ако искаш да ти доведа клиент ми дължиш % /това в случаите, които човечеца си рекламира имота сам и го налазват/ а нали този които ще го водиш за това ти плаща, не да го водиш избирателно, където са двойните комисионни, а на оферти отговарящи на търсенето му.

Всъщност тоз целия батак за мен в личен план е Ок winking smiley
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 09:32:23
Quote
jores
Quote
Imotko
Какво толкова правят брокерите, какво толкова правят.............
Дават ти информация, тикво такава, с извинение, информацията струва пари, другото са тинки-минки глупости. като не щеш да плащаш, си търси сам информация.
От сто години го преливате от пусто в празно все едно и също. Просто и ясно-комисионна се плаща основно за информацията и осъществяването на контакта между продавач и купувач. Ако всеки си рекламираше и търсеше без агенции, и ако страните са се срещнали сами, нямаше да се плащат комисионни. Точка по въпроса.

Imotko ето една тема за размисъл, ако си сключил договор с продавач да му обслужваш продажбата, но ти звънне потенциален купувач на имота, който не вижда за какво да ти плаща и ти понеже продаваш информация няма да му покажеш имота? Е не прецакваш ли продвача в този случай, човека си плаща все пак да му водиш клиенти.! При договарянето с продавача той знае ли, че няма да му се водят клиенти, които не плащат % на посредника, всъщност знае ли че ще се визма възнаграждение и от двете страни, според мен е много важно това уведомяване?

Докато има мераци за двойни сделки и се взимат пари и от двете страни ще ви прескачат с право, и отношението, което се вижда като цяло към бранша до голяма степен се дължи на елемента принуда - ако искаш да видиш имота ми дължиш %. Или ако искаш да ти доведа клиент ми дължиш % /това в случаите, които човечеца си рекламира имота сам и го налазват/ а нали този които ще го водиш за това ти плаща, не да го водиш избирателно, където са двойните комисионни, а на оферти отговарящи на търсенето му.

Всъщност тоз целия батак за мен в личен план е Ок winking smiley

Клиентът-продавач не си плаща да му се водят клиенти, а да му се продаде имота. Плаща за резултат. Тоя, дето почва с комисионата още от вратата, надали е най-добрия купувач, така че загуба голяма няма. И друго, ако продавачът не е особено близък на брокера, и при "отворен" купувач от форума, прескачането е факт на 90%, затова брокерът е в правото си да гледа първо собствения си интерес и да не осигурява инфото на Сульо и Пульо. На практика обаче се води всеки на имота заради конкуренцията и прескачанията са поне 80% от сделките, които си мислите, че са станали без агенция.
Вземането на двойна комисиона си е на пазарен принцип, може и тройна, ако има кой да ти даде. Всеки стопански субект е в правото си да търси по-голяма печалба от бизнеса си и по голямо възнаграждение за труда си. Нали /Тинки/ и доматите биха ги продавали за 10 лева, ако има кой да ги купи. На практика двойна комисиона се взема много рядко и тогава често е намалена до общо 3%, така че големите пари в тоя бизнес са мит.
Говорим си празни приказки, пазарът си знае работата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход