Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

чии интереси защитават брокерите

Публикувано от въпросец 
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 17:25:22
Не искам да влизам в конфронтация, а излагам гледна точка и нямам нищо против градивна дискусия.
А като цяло пазара последен ще си каже думата.

Поздрави
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 17:58:22
Quote
jores
Не искам да влизам в конфронтация, а излагам гледна точка и нямам нищо против градивна дискусия.
А като цяло пазара последен ще си каже думата.

Поздрави

В тази връзка дали успя проекта на една агенция, която взимаше фиксирана сума за сделка, независимо от стойността на имота.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 18:56:40
Признавам си, че съм далеч от спецификата на пазара на НИ и вероятно подари това не мога да си отговоря на въпроса:

Работата на брокер по сделка за 100 000 два пъти повече ли е, отколкото работата по сделка за 50 000?
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 22:48:53
Quote
dragula
Quote
jores
Не искам да влизам в конфронтация, а излагам гледна точка и нямам нищо против градивна дискусия.
А като цяло пазара последен ще си каже думата.

Поздрави

В тази връзка дали успя проекта на една агенция, която взимаше фиксирана сума за сделка, независимо от стойността на имота.


Аз нямам инфо, въпреки, че ми е интересно какво се случва. Бяха с няколко офиса в няколко града, което си е заявка все пак.
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 22:58:51
Дичо,
Съгласен сам с твоята логика имайки впредвид, че така си изкарваш прехраната.И аз ако бях брокер бих защитавал тезата , която ми е най-изгодна и доходна. И аз ако мога да взема повече пари за едно нещо, бих ги взел.
Логиката обаче е друга.Веднага ще ти дам и пример.
Преди 4-5 дни пуснах обяви че давам имот под наем. Сложил сам много снимки, план на имота, подробно описание и т.н.Приготвил сам си необходимите документи- not акт, примерен договор.Досега не е имало оглед, но мога да покажа имота на всеки,които поиска в удобно за него време. Засега се обадиха 13-14 пати да питат и всички бяха от агенции. Повечето или питат дали могат да разчитат на комисиона или направо си казват че работят при такива условия- да им платя 1/2 месечен наем. Дотук добре, обаче пак изниква въпроса кой на кого и за какво плаща!!!
1 Ако логиката е да платя на агенция, която идва с клиент, то тогава трябва ли да платя също така и на частно лице което ми се обади( за мен дали е с агенция или без е без значение)?
2 Ако аз се обадя на агенция да видя имот трябва да им платя, което би означавало, че които се обади на мен също трябва да ми плати!!!
3 Аз след като от никoй нищо не искам, нищо не съм поръчвал , за какво трябва да плащам нещо на някои?
4 Агенцията след като ми се обажда и иска от мен да и покажа имота си и по този начин ми поръчва да свърша някаква работа трябва ли да ми плати за това?
Може и още такива въпроси да поставя, но те се въртят около едно и също нещо.
Логиката според мен е ако клиента идва с агенция , редно е да плати той на агенцията. Ако е частен клиент нищо на никого не плаща.Аз от никoй нищо не искам, следователно не вземам или плащам.
Такава е логиката поне според мен.
лека вечер
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 23:16:30
avatar
Кафето smiling smiley лошото е че като тебе са малко - по-големия брой които дават под наем
Или не му разбират на интернетЯ или не им се занимава.
Та агенцията разчита на другите а такива като теб мрази smiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 23:20:06
Кафето, логиката е желязна, ама не можеш да го разбереш. Като си подържиш имотеца със снимките барабар на пазара 3-4 месеца и изгубиш потенциални 3-4 наема, ще схванеш защо половин наем комисион си е била много добра сделка.
Защо не видите поста ми от по-горните страници, а пак преливате от пусто в празно.
Тинки, най-добрите оферти ще ги видиш в нета на върба.
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 23:31:22
avatar
Quote
Imotko
Кафето, логиката е желязна, ама не можеш да го разбереш. Като си подържиш имотеца със снимките барабар на пазара 3-4 месеца и изгубиш потенциални 3-4 наема, ще схванеш защо половин наем комисион си е била много добра сделка.
.

Абе алооооооо? ти зашо говориш простотиии само бре - не те л ие срам бре? ти съвест нямаш бре? малеее
кака кривят нещата гадинитееее!
аз съм сигурен че ако хитлер дойде пак ще мине първо брокерите и после евреите!!!

Ми как ще му стои 3-4 месеца бре отворко
ти как ще му рекламираш повече имота бре
ми нали пича ще си пусне в 10 сайта обяви и ще направи повече потколкото ти и още пет агенции бре алооо
даже и вип обява ще си пусне ако искабре...
дева как се кривите ей.. и си вярвате мамака му ...от де ще му намериш ти клиенти бре
от Амстердам с чартър ли ще ги докараш ?

Ако не са бабите без интернет и тъпанарите дето немогат сами да сиу пуснат обява - ще умрете от глад 90% от брокерската паплач...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: чии интереси защитават брокерите
29-07-2010 - 23:35:03
avatar
Абе шматки ... нали гледах за една къща десет агенции напускали една и съща обява чак е смешно ...
и всички написали различни цени с разлика от 10 000 евро помежду им
един написал 180 квадрата друг 240 трети па 290 ахахахахаха
двора при един 500 при друг 700
мазета тавани
абе дева какви простоиии съм се начел... пу дева за ко се хванах имоти да търся да ви чета олигофрениите...
ай сега аз ще си пека задника месец и половина още, а вие си мечтайте през това врреме за 2007-ма.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: чии интереси защитават брокерите
30-07-2010 - 00:08:59
Ще си пусне 10 обяви? Всеки клиент? Ще има нерви да се занимава с по 10х10 агенции на ден, дето ще му звънят по 10-те обяви? И другия, дето търси, също ще търси по цял ден, ще се обади и на 10-те обяви на първия? Тия хора да не са безработни цървули, друга работа нямат ли си. Да не висят като тебе в нета от сутрин до вечер. Да не стават и лягат с компютъра. Има хора, дето изкарват по 2,3 или 10 хиляди на ден, не им се рентира да се ровят като кокошки, за тая работа си има хора.
И един месец от тия месец и половина за морето не мина ли? Пък и защо си мислиш, че е големия кеф да висиш по морето, не знам. В другия, сривльовския форум има един, дето походил сега малко по Европата, и той си мисли, че е голяма работа. Въобще, работете бе хора, стига сте си го мерили.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход