Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Печаливша ли е стратегията на Адрес?

Публикувано от Селяк 
Анонимен потребител
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
10-06-2009 - 10:53:22
Купувам на цената написана на етикетчето.

Айде кажи ми какво ти е отношението към обменните бюра обявяващи курсовете си примерно по фиксинга на БНБ и като влезеш ти обясняват, че към този курс има такси, комисиони и т.н.
Не ти ли се струва странно, че този начин беше забранен.

Ти кое предпочиташ - да ти обявяват цената, на кояо можеш да влезеш и да си купиш валута или по-малка цена, за която в последствие ще получиш информация колко такси и комисиони има да и се сложат отгоре?
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
10-06-2009 - 12:14:29
avatar
Естествено, че не продаваме имоти. Ние да не сме продавачи.
Ние сме ПОСРЕДНИЦИ. Услугата се нарича ПОСРЕДНИЧЕСКА, а за ИНФОРМАЦИЯТА
СЕ ЗАПЛАЩА! Нали затова обработваме и съхраняваме БАЗИ ОТ ДАННИ, за да
можем да удовлетворим търсенето на клиента, а в 90% от случаите Клиента
Купувач няма достъп до тези бази данни. Смисълът на този бизнес е Комисионния
процент. Но не е въпроса в това да се слага горница от 6%, а да се обявява на реална цена, ох уморих се вече.

Тинки аз незнам кой те е направил Модератор. Модераторът модерира, а ти изразяваш позиция, вземи се УТОЧНИ какъв си ти точно, Модератор или Потребител на форума. като искаш да изразяваш позиция, НЕ БЪДИ МОДЕРАТОР.
Или в Америка не е така ...... smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-10 12:14 от Wilson.
Анонимен потребител
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
10-06-2009 - 12:43:31
Да не бъркаш ментор с модератор?

Вземи прочети какво е модератор.
[ru.wikipedia.org]

Сега по темата:
Пак ти казвам ако ще предлагаш услуги вземи си го напиши в обявите.
Когато аз ти се обадя и ти кажа търси ми имот по еди какви си критерии - тогава аз ти искам услуга и ти плащам комисиона за това.
Когато ти се обядя и ти кажа искам да купя точно еди кой си имот, който ти рекламираш - тогава ти се обаждам за стоката. В този случай аз от теб услуга не искам и съответно няма за какво да ти плащам.

Когато ти видиш обява на магазин - телевизор за 1000 лева и когато поискаш да си го купиш ти кажат - ама я дайте сега отгоре пари за това, че сме го докарали до тука, че сме взели този да ви предложим, а не някой друг и т.н., как ще се почувстваш?
Ако обаче идеш и кажаш - искам да ми изровите пазара и да ми намерите едикакъв си телевизор - тогава е ясно, че освен цената на телевизора ще платиш и цената за търсенето.

Прави разлика Wilson между стока и услуга и не се опитвай да си натрапваш услугите към стоката. Ако ти поискат услуга - плащат си, ако не ти поискат услуга - не плащат.
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
10-06-2009 - 13:13:43
avatar
Абе ние с тебе да не говорим на различни езици?!?
Аз не ти натрапвам услугата си ... тя е безплатна, ако искаш я ползвай ако искаш
не, аз ТИ ПРОДАВАМ ИНФОРМАЦИЯ ... без МЕН ТИ НЯМАШ ДОСТЪП ДО НЕЯ !!!(за да съм коректен уточнявам че това е в 80-90% от случаите).
Обаждаш се, защото си видял изгодна оферта или просто атрактивна.
И не ми казвай че си Я намерил сам ... НАМЕРИЛ СИ Я ЗАЩОТО АЗ СЪМ ТИ Я ТИКНАЛ ПОД НОСА БИЛО В ИМОТИ.НЕТ БИЛО В ИМОТ.БГ, без да им правя излишна реклама.

Това е човече, добре че не си ми клиент ... то всъщност аз като че ли такива нямам като теб ..... smiling smiley

опппс чакай да чукна на дърво, ... ок чукнах, айде засега чао че отивам на оглед с нормални хора ... без да се засягаш ... *beer*



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-06-10 13:15 от Wilson.
Анонимен потребител
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
10-06-2009 - 13:24:58
Quote

НАМЕРИЛ СИ Я ЗАЩОТО АЗ СЪМ ТИ Я ТИКНАЛ ПОД НОСА

ПРОДАВАЧЪТ е дошал и те е наел да ми тикнеш обявата под носа ми, за което ти плаща. Не се опитвай за една и съща работа да искаш пари и от двете страни. Направи си списък с всички услуги, които извършваш и ги раздели на таскива възложени от преодавача и таки възложени от купувача.

За това ти казвам има разлика дали искам да видя конкретен имот, който рекламираш или те карам да изровиш нета, вестниците и т.н. да ми намериш нещо по мои изисквания. това са две различни неща.
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
10-06-2009 - 15:22:58
Да кажа и аз мнението си по въпроса за комисионна само от продавача.
Ако се установи като практика би било чудесно.
Няма да се дразнят купуващите с искане за комисионна.
Но точно формулата на АДРЕС нещо се разминава с правилното.
Получавах на няколко пъти оферти по мейла от АДРЕС, само че колегите забравиха да предложат да разделим калкулираните в цената 6% ако намерим купувач, както се прави в щатите например и както ние го правехме досега като всяка агенция си получава хонорара от клиента си.
Та колеги от Адрес, не смятам че сега му е момента да се начисляват 6% и съответно още 2,5-3% за фирмата довела купувач на АДРЕС. Ако ще се работи в условията на криза нека процентите да не са 6 а 5, защо не и 4, да са договорени като общ процент от сделката и съответно да се поделят от двете фирми представители на страните - всеки ще е доволен, купувача ще се кефи на новото си жилище без да се чуди как да "прескочи" човека дето се е погрижил да го намери и закупи, продавача ще е доволен, че се приключва с мъките по изплащане на ипотеката, агенциите ще създадем правилна неформална връзка на доверие.
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
10-06-2009 - 15:31:21
аБЕ НЕ РАЗБРАХТЕ ЛИ ,ЧЕ АДРЕс са измамници..
Анонимен потребител
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
10-06-2009 - 16:05:04
Quote

Получавах на няколко пъти оферти по мейла от АДРЕС, само че колегите забравиха да предложат да разделим калкулираните в цената 6% ако намерим купувач

Когато стратегията беше предложена от Адрес казаха:
[forum.imoti.net]
[blogni-gbp.blogspot.com]
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
10-06-2009 - 17:00:33
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------
> Да кажа и аз мнението си по въпроса за комисионна
> само от продавача.
> Ако се установи като практика би било чудесно.
> Няма да се дразнят купуващите с искане за
> комисионна.



Е, по коя формула установи, че би било "чудесно"? В случая тежестта от едната страна се прехвърля върху другата - от страната разполагаща със средства към тази, в която често липсата на такива е заменена със скъп имот.
Сега ще кажеш, ама цените на имотите падали, никой не искал да инвестира, да поема този, общо взето, неприятен и доста завишен разход. Че имало липса на финансов ресурс и така нататък. А в крайна сметка, финасовият ресурс, както знаем, се стопява по-бързо във времето от цените на имотите, картофите и вносните домати от Гърция.
От друга страна, помисли си как собственикът, който няма пукнат лев би реагирал - "Цял живот се опитват да ме пре...., та сега ли ще се дам? Криза е, ще изкарам и тая зима някак."
Е, не съм ли прав?
Нещата са толкова прости и същевременно, толкова трудни за изпълнение, не поради липсата на умствен багаж в тези, които се занимават с имоти, а поради всеобщата заблуда, че продавачът е слабата страна в сделката - най-често пенсионер, малограмотен или незаинтересован от пазара, смятан за ниска топка, която лесно може да бъде отиграна. Оттам идва и негативното мнение за този играч в пазара, тъй като наглед ниската топка е накърнила достойнството на доста по-опитни играчи от него неведнъж, а най-малко два пъти, тъй като БГ брокерите са всеизвестни уменията си да убеждават и упоритостта си. Умения напълно безполезни в случая, тъй като се опитът за убеждение се превръща в израз на отчаяние. А прехвърлянето на комисионна от едната към другата страна е израз на явно подценяване с полъх на лека злоба спрямо продавача.
Изходът е елементарен, стига посредниците да са стигнали до извод от ситуацията описана по-горе. Тъй като е ясно, че са си направили такъв, при варианта практикуван досега - комисионна от купувача.
Така да се каже, агенциите са избрали да се самообучават и саморазвиват на принципа - опит-грешка. Един доста популярен метод за обучение, отнемащ време и доставящ понякога неприятни изживявания. Всеки, който някога е следвал педагогика е чувал за примера с детото и горещия котлон.
Когато детето наречено „Пазар на имоти“ порастне още малко ще проумее, че клиентът на посредника е този, който пръв е потърсил услугите му, а не този, който изглежда по-уязвим.
А до тогава ще редува горещия и студения котлон...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-10 17:03 от scbfc.
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
10-06-2009 - 17:49:16
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:Получавах на няколко пъти оферти по мейла от
> АДРЕС, само че колегите забравиха да предложат да
> разделим калкулираните в цената 6% ако намерим
> купувач
>
> Когато стратегията беше предложена от Адрес
> казаха:
>
>


Май, наистина си на процент при Адрес! :]
Казаха го, но там си и остана. Когато им се обадиш по тяхна оферта, обявяват ти цена, заявяват че е без комисион само за техни клиенти и готово. Реално, прибират 3% и от моя клиент, на когото и очите не са виждали...........а аз трябва да му взема отделно. Не е трудно за разбиране.

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход