Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

От утре комисионна само от продавачите

Публикувано от Селяк 
Re: От утре комисионна само от продавачите
09-02-2009 - 09:41:07
Че досега как беше , лелеееее и точно тия олигофрени от Адрес, дето си затвориха половината офиси да дават акъл, я бегай от тука и право на село.
Винаги комисионната се е взимала от купувача ама понеже повечето купувачи взеха да изхитряват и винаги казват че си имат брокер(някой приятел, брат, сестра) и следователно няма двойна сделчица за Адрес и за да се избегне това ще слагат цялата комисионна от 6% направо върху продажната цена smiling smiley
Аз пък на някоя брокерка за да и дам 6% комисионна доста неща ще трябва да направи за мен , особено ако е млада :ami: , а ако е дърта бивша даскалица по-добре да има хубава дъщеря щото за 5-6000евра наистина се иска повече от едно прочитане на сутрешния вестник с обяви и завеждане до някой блок...
Между другото с новата електронна система за имотния регистър и кадастъра можете от собствения си компютър да вадите т.н. компютърна справка, с която много се гордеят брокерите. Ето адреса [www.icadastre.bg]. Просто вкарайте някаква сума по сметка и си спестете банкови комисионни, висене по опашки и т.н. А удостоверението за тежести се вади за 3 дена smiling smiley Е за това ако си струва да дам 6000евра мани мани..... :} :} :} :} :}
Re: От утре комисионна само от продавачите
09-02-2009 - 09:49:10
И още една проста сметчица - ако теглите 75000евро кредит и си купите апартамент за 90000е вноската ви по него за 30 години ще е по около 1000лв на месец, брокерската комисионна излиза около 5400е(6%х90000е) т.е. това са ви близо 10.5 месечни вноски т.е спестявайки си комисионната вие ще сте спокойни, че няма да ви вземат апартамента още почти една година. Помислете върху това. Криза е...
Re: От утре комисионна само от продавачите
09-02-2009 - 10:43:16
Добър ден, колеги!

Казвам се Георги Павлов. Работя за AG Capital и Адрес и участвах в пресконференцията, на която обявихме, че вече ще обслужваме купувачите без комисион при сделка с имот, който представляваме.
Това дава повече възможност за сделки и на Вас, брокерите от други агенции. Но това – накрая.

Няколко думи за мотивите ни:
- Това е нормалната практика в развитите пазари на недвижими имоти. Агенциите избягват да представляват и 2-те страни. Работи се повече за продавача.
- Това е нормалната практика в подобни браншове. Нито застрахователният брокер, нито туристическия агент вземат комисионна от потребителя (купувача на услугата). Комисионната е включена в цената.
- Това е нормалната практика дори при посредничеството при сделки с имоти в България, но в отделни сектори – ваканционни имоти, представителство по отдаване под наем на офис и търговски проекти.
- Т.е. това е нещо нормално и сега е удобен момент за въвеждането му навсякъде.

Няколко думи за детайлите:
- Не искаме да променяме размера на комисионната, а само нейната структура. Ако преди е била 3+3%, сега да бъде 6+0%. Не искаме да печелим от по-висока комисионна. Искаме да печелим от повече сделки и доволни клиенти.
- Размерът на комисионната зависи от пазара. Не я определя нито Адрес, нито … Ако погледнете по света доста варира. Мисля, че Re/MAX и ERA дадоха информация страна по страна.
- Смятаме, че всяка агенция има право да избира начина на плащане и размера на комисионната, която иска. Подкрепяме свободната конкуренция и иновациите, които колегите могат да предложат.
- Очакваме част от нашите сделки да се случат с имоти на други агенции. В случаите, когато търсим активно и намерим имот на купувача извън нашата база данни, ще поискаме комисион от него. Но това е съвсем различна услуга.

СЕГА НЕЩО СЪВСЕМ НОВО!
Комисионната, която получаваме от продавача, ще се разделя 50:50 между брокера на продавача и брокера на купувача, дори последният да е от друга агенция!
Т.е. ако ни представите купувач и сключим сделка с него ще получите половината от комисионната, която ни дава продавача. Истина е! За целта ще сключим правно обвързващо споразумение с Вашата агенция. (И няма значение дали Вие получавате комисион от купувача.)
Това също е нормалната практика по света. Надяваме се и други агенции да ни последват.

Надявам се, че съм Ви дал полезна допълнителна информация. Ваше право е да я обсъждате, критикувате или .. приемате с лек скептицизъм.
За мен ще е приятно и интересно да продължим дискусията в моя блог: blogNI-GBP.blogspot !



Re: От утре комисионна само от продавачите
09-02-2009 - 10:54:01
georgepavlov Написал:
-------------------------------------------------------
> Добър ден, колеги!
>
> Казвам се Георги Павлов. Работя за AG Capital и
> Адрес и участвах в пресконференцията
--------------------------------
Г-н Павлов,
размерът на комисионната е последния концентричен кръг във водата !
"Дневник" цитира "Адрес" , посочвайки , че е нормална практика рабата да е в рамките на 5 - 6 % от офертната цена!
Не съм гледал пресконференцията,но ако този процент (5-6 %) е коментиран действително , защо не им обясните на професионалните форумаджий-говорилници какво означава практически да се чуе по ТВ и да се прочете в преса "препоръка" за цени във фиксирани рамки ?
въпросът с комисионната е изяснен ПРЕДИ да се постави-няма въпрос за комисионните !
--------
Обяснете , моля как да се тълкува новината с процентите ?

.......................................................................
Който се смее последен......... *ok* *angel*
как беше продължението ??????
--------------------------------------------------------
Re: От утре комисионна само от продавачите
09-02-2009 - 11:02:52
Re: От утре комисионна само от продавачите
09-02-2009 - 11:07:44
В блога, в блога. Да си направя и аз малко реклама :-)
Re: От утре комисионна само от продавачите
09-02-2009 - 11:22:52
georgepavlov Написал:
-------------------------------------------------------
> В блога, в блога. Да си направя и аз малко реклама
> :-)


-----------------
това с рекламата е пределно ясно - публикувайте линк с директния коментар на новината ,моля !
защото ние четем само онова,което ни харесва

.......................................................................
Който се смее последен......... *ok* *angel*
как беше продължението ??????
--------------------------------------------------------
Re: От утре комисионна само от продавачите
09-02-2009 - 11:42:19
Re: От утре комисионна само от продавачите
09-02-2009 - 11:46:19
Ние ще работим по старите правила .
Клиенти , на които да им бъде свършена работата в срок и качествено винаги ще има .
Когато клиента е доволен от услугата няма притеснение да плати комисионната си .

Ако си направите сметка драги купувачи с тази схема агенцията обявила , че ще взема 6% от продавача в същност товари Купувача.



Реално продавача ще плаща 9% Проста аритметика.

Пример :
Идва купувачът да купи знае, че продавача плаща 6% и си казва :
-тези 3% аз нали не плащам комисионна я да ги намаля нали аз ръководя пазара.
Намалява ги и накрая продавача плаща 9%.

Сега да видим за кого е изгодна подобна сделка?
А, дали изобщо ще се стигне до сделка, та да приберете мечтаните ви проценти ?
Re: От утре комисионна само от продавачите
09-02-2009 - 11:54:41
georgepavlov Написал:
-------------------------------------------------------
>


г-н Георгиев ,
коментирайте ДОПУСКАНЕТО за нормална отстъпка , в размерите на 5 - 6 % !!!
какъв сигнал е това и към кого ???


.......................................................................
Който се смее последен......... *ok* *angel*
как беше продължението ??????
--------------------------------------------------------
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход