Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Печаливша ли е стратегията на Адрес?

Публикувано от Селяк 
Печаливша ли е стратегията на Адрес?
31-05-2009 - 18:13:10
Измина доста време от налагането на новата стратегия на Адрес (комисион само от продавача) и е време да се направи равносметка. От това което се пише в медиите, ми прави впечатление, че от Адрес не се оплакват. Напротив, отчитат известно раздвижване на пазара и май са доволни. Та, какво е вашето мнение? Наистина ли формулата "комисион само от продавача" в момента работи по-добре?
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
31-05-2009 - 18:38:20
В моя град им върви наистина масирана реклама .
Доколкото имам информация останалите агенции са без нито една сделка от месеци насам , единственото което се търгува е земята , но предимно арендатори купуват за да си направят комасирани ниви
Адрес направиха така че останалите агенции отново да се съобразяват с тях
Мисля че тази политика с 0% комисион от купувача се оказа доста успешна защото има много малко купувачи ,доста претенциозни са и купуват само при сериозни отстъпки ...ако не друго поне потенциалния купувач ще мине през адрес за да погледне оферти - а те точно това искат

една сделка за 50 хил евро - за брокера 1000 евро
защо купувача да не си ги спести след като има такава възможност и с тези 1000 евро да си покрие таксите по сделката ?
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
31-05-2009 - 18:47:16
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------

>
> една сделка за 50 хил евро - за брокера 1000 евро
>
> защо купувача да не си ги спести след като има
> такава възможност и с тези 1000 евро да си покрие
> таксите по сделката ?


Дивале, ти ме изумяваш! Парите дава купувачът, не падат от небето. Просто в случая, Адрес му ги калкулират в цената на имота и хич не се занимават да му обясняват. И да има пазарлък, и да се свали цената, комисиона пак си е вътре.........smiling smiley

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
31-05-2009 - 19:14:51
Защо да те изумявам ?
Има опредлена цена , водят се преговори ,вадят се пари и тн....
Парите на купувача не растат по дърветата - те си имат някаква стоиност ,ако са на кредит са доста скъпи ...
Какво означава че комисиона е калкулиран в цената ? Кои определя цената -брокера ли ? или има твърда уговорка за някаква сума , независимо на каква цена ще се продаде имота ?
Ако офертата е 50 хил евро , а купувача предложи 30 и продавача се съгласи ?
Номера на Адрес проработи-независимо от уловките
един купувач да има на пазара -повярваи ще обиколи няколко агенции и няма да пропусне да влезе в Адрес (САМО ЗАРАДИ СТАРАТА ИМ СЛАВА)
Анонимен потребител
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
31-05-2009 - 20:26:44
turbozol ей сега ще дойде да ти разясни докъде е докарал делото срещу тях за ... всъщност за какво щеше да ги съди?
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
31-05-2009 - 20:28:57
Никога и никъде една фирма в някакъв бизнес не може да се наложи и да диктува условията на пазара, освен ако не е фирма на диктатор в бананова република и дейността и не е подкрепена с калашници.
Сделки имат всички, които работят, не са много, но пазарът леко тръгва. Цените доста поспаднаха и има интересни предложения. Купувачите също не са много, но при тези нива се купува. Има вече и сделки с кредити. Не дават повече от 50-60 процента, но дават.
Със сигурност губят купувачите и продавачите, които се обръщат към агенции, които като цяло не работят с останалите по някакви причини. Продавачите губят възможността повече купувачи да видят имотите им, купувачите губят правото на по-голям избор на имоти, губят и правото да работят с агенция, която познават и същевременно да избират от предложенията на всички. По принцип една обява винаги я има в поне още една агенция, така, че агенциите имат избор. Аз избирам от кой да взема имот, продаван от няколко агенции, за да го предложа на купувач.
За плащането - всичко се плаща - безплатни обеди няма! На повечето хора им е ясно. На тези, на които не им е ясно им се изяснява като видят една обява с дадена цена в една агенция и същата обява с цена + примерно 2.5 % в друга без комисионна.
Анонимен потребител
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
31-05-2009 - 20:38:00
Quote

Никога и никъде една фирма в някакъв бизнес не може да се наложи и да диктува условията на пазара, освен ако не е фирма на диктатор в бананова република и дейността и не е подкрепена с калашници.

Ще ме извиняваш ама Бил Гейтс какъв е точно?
Интересно Google каква компания е?

Ако си достатъчно голям - определяш правилата. Общо взето имаше едно мнение за Гугъл - като валяк са - или се качваш на валяка или те гази.
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
31-05-2009 - 20:39:16
аз продадох през малка агенция април 2009 и взеха само от мене и то само 2%. става дума за двустен апартамент в люлин.
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
31-05-2009 - 21:05:18
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Дивале, ти ме изумяваш! Парите дава купувачът, не
> падат от небето. Просто в случая, Адрес му ги
> калкулират в цената на имота и хич не се занимават
> да му обясняват. И да има пазарлък, и да се свали
> цената, комисиона пак си е вътре.........
>
> Да подкрепим клипа на българските “млади лъвчета”,
> участващи на конкурса в Кан!

Ех Ками, Ками. Права си абсолютно, парите ги дава купувача. Я виж мнението на Дядо Мечо от темата с нотариалните такси:

Дядо Мечо Написал:
-------------------------------------------------------
> Лесна сметка- за определен имот съм склонен да
> похарча примерно 30000лв. Такси, комисионни,
> данъци и др. под. са примерно 3000лв. Тогава
> обявявам на продавача, че повече от 27000лв. не
> давам и готово.
> Елементарно. Поне за мен...
>


Е това е истината. Той купувачът знае в случая, че всичко плаща, но ИЗОБЩО не се интересува от тези 30000 кой колко ще вземе. Пък вие се успокоявайте взаимно, че е минат и набутан.


Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
31-05-2009 - 21:23:23
avatar
Селяк Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Е това е истината. Той купувачът знае в случая,
> че всичко плаща, но ИЗОБЩО не се интересува от
> тези 30000 кой колко ще вземе. Пък вие се
> успокоявайте взаимно, че е минат и набутан.
>
>
>

Ами нали и аз това казвам- той плаща всичко, но в единият случай го лъжат, че не плаща комисион. Щом не го интересува, че го лъжат- проблемът е никакъв. Хем се избягват излишни усложнения с комисиона, хем нямаш никакво задължение към купувача. Утре и тежести да излязат, АНИ е непричом. Тя си е взела парите, пък купувачът да се оправя. И знаеш ли, предизвикателството да се укрият дефекти на имота, ще е хем обосновано, хем ненаказуемо- защото АНИ има договор с продавача . И пази интересите му- да продаде имота, ако ще и в мазето гейзер да има.
Адрес не са глупави, просто са по- големи пердета от другите. Ама, глас народен- нали знаеш, щом купувача изобщо не се интересува- ще го уважим.......*ok*

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход