Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Печаливша ли е стратегията на Адрес?

Публикувано от Селяк 
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
02-06-2009 - 15:24:04
Нямам за цел да се заяждам, но съм развил алегрия към някой професии, които според моето лично мнение са по-скоро паразитни, отколкото нужни.
Една от тези професии са брокерите, та имам едно питане към тях. Какво толкова правите, че да заслужите 6% от всяка сделка с НИ и каква отговорност носите за подобно заплащане? Каква професионална квалификация се изисква, за да станеш брокер? Нотариусите и те са в същата категория, но те поне са прависти и като такива са се докарали малко над закона поне тук е България.
Анонимен потребител
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
02-06-2009 - 16:09:50
Неправилно расъждаваш.
Стртегията е:
Дай да хванем купувачите, че са кът, пък продавачите сами ще дойдат.
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
02-06-2009 - 23:52:03
avatar
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Олеле по тъпня май започваш да гониш другаря
> Иванов...
>
> Тук някой ти беше казал, че е полезно да си
> намериш мярката и да знаеш, кога да спреш да
> пишеш.
>
> Я пиши кой е най-луксозния и скъп ресторант в
> Люлин, за да дойдем да погледаме как се тъпчеш с
> хайвер с ракия ритуално
>

Др. Иванов е мъж, който не ходи подире ми да се заяжда и да пише глупости. Та и на кокили да се качиш, нивото му не можеш да стигнеш. Можеш ли поне веднъж да не се намесиш в нечий разговор, изтърсвайки поредната тъпотия? Май, не- слагаш на малкия си пръст селските клюкарки.........:]

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
03-06-2009 - 13:35:10
avatar
Ти май не правиш разлика между обикновен потребител и "Камелия". Мързи ме да ти обяснявам, но ти си изкусителна дотолкова, че да се случва това, за което се чудиш. Между другото тук не става въпрос за големи цици, а за липса на интелект и забавлението за околните, което върви с него. Рапорт даден.
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
03-06-2009 - 13:38:37
Бротариус...Имам питане към теб...?!Като малък ла те .......или по принцип се ......... :}
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
04-06-2009 - 13:12:46
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Бротариус...Имам питане към теб...?!Като малък ла
> те .......или по принцип се .........


Дам представителна извадка на съсловието.
Очаквах точно такава реакция, все пак не може да се очаква да надскочите интелектуалните си ограничения. Останалите явно просто ми игнорираха въпроса, което беше по-правилния ход.
За да насоча все пак малкото ти интелектуален капацитет в правилната посока, ако искаш да отговориш наистна, очаквам отговор от рода:
"Ние брокерите сме много готини и без нас няма как да се случи сделка с НИ, защото..., затова заслужаваме тези 6%"
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
04-06-2009 - 14:52:28
avatar
Това е форум бе Бротариус, не се взимай толкова насериозно.

Спокойно, кой за какво и как взима 6 % и какви са му разходите и труда за

това, и дали въобще понякога са оправдани е въпрос на който ти някога

може и да си отговориш, ако се опиташ да поработиш честно и съвестно

като брокер - НИ, но затова трябват ЯКИ нерви, каквито се съмнявам че

би имал за да се занимаваш с този бизнес. А кой е паразит и кой не, остави

на клиентите да преценят. Don't make a final judgement please!

Аз например съм юрист по образование, но дали това теб въобще те интересува?

All the best ....

и не подценявай труда на останалите. А че сред брокерите има малограмотни,

неграмотни, невъзпитани, необразовани, неквалифицирани, нелоялни към

съсловието и т.н е проблем, за който трябва да се напише цяла нова тема.

Но това не е представителна извадка, ако нямаш нищо напротив. То и сред

клиентите има всякакви хора с най-малкото меко казано съмнителен морал

и етични устои, но какво да направим, да ги застреляме ли ... или пък да вземем

да си спретнем един СПИСЪК НА НЕКОРЕКТНИТЕ КЛИЕНТИ например, а?

smiling smiley
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
04-06-2009 - 15:25:54
Нямам идея дали е печаливша тяхната стратегия,ама БАЯ голяма реклама им направихте и то безплатна! Факт! *yes*
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
04-06-2009 - 15:39:20
Чест и почитания Wilson, за отговора.

Не съм прав наистина да правя генерализации в изводите си, но за съжаление брокерите на твоето ниво са наистина малко, а още по-жалкото е, че докато стигнат до теб клиентите ще минат през няколко като turbozol.

Колкото до факта, че това е форум съм напълно наясно и всеки има право да взема мнението ми доколкото иска насериозно. Аз от своя страна не мога да не споделя какво мисля, че би било по-добре за всички участници на този пазар.

Наняколко пъти натъртих върху този %, защото изначално това е грешен тип заплащане за услугите предоставени от брокерите и като резултат изкривява тяхната безпристрастност, което рефлектира върху професионализмът им.
При заплащане на % е ясно, че брокера има по-голяма печалба при сделки на високи цени, което автоматично противоречи на презюмпцията, че той защитава интересите на клиента (купувача) . Количеството работа при продажба на апартамент за 20К ЕУР и 60К ЕУР е едно и също реално.

Много по-добре щеше да бъде заплащането да не е свързано със стойността на сделката, а да е като твърда премия или нещо такова.

Втория и по-сериозен проблем е неносенето на каквато и да е отговорност. Когато се претендира за подобно заплащане, при това за работа, за която както сам призна, може би най-важното нужно качество е здравите нерви, трябва да се носи някаква отговорност.

Ясно е, че във всяка професия има добри и лоши професионалисти. Лошото е, когато те са огромно мнозинство smiling smiley.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-04 16:27 от brotarius.
Re: Печаливша ли е стратегията на Адрес?
04-06-2009 - 16:24:37
Ето едно от възможните събития с офисите на Адрес ! Посоченото е в гр.Плевен и не е оферта !
[media.snimka.bg]

А за стратегията немога да кажа нищо, също по горепосочените причини ! Просто няма как да усетя ефекта !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-04 16:25 от Andromeda.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход