Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

(л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?

Публикувано от Любо 
Re: Re:Ако не ставам досаден
12-09-2005 - 18:22:03
Аз ако се ядосвах нямаше да ти отговарямsmiling smiley
Re: Re:Ако не ставам досаден
12-09-2005 - 18:54:58
Без да те четкам, днес за мен си Учителя.
Аз и преди (само четейки) харесвах ник-а ти. smiling smiley
Re: Re:Ако не ставам досаден
12-09-2005 - 19:03:45
Сега ако кажеш, че си ме представяш като Йодаsmiling smiley Вече на един му приличах на 22 годишна блондинка - сега зелен, нисък, с копитца....
Re: Re:Ако не ставам досаден
12-09-2005 - 19:33:55
И с магически способности и супер авторитет. Какво се оплакваш пък сега?? spinning smiley sticking its tongue out
А по вечерно време...
12-09-2005 - 19:37:38
Ще бъде ли досадно за следваща консултация?
Става дума за борбата с влагата. Отварях тук-там този въпрос, но позаглъхна.
Май единственото спасение е проветряване.
За да не ти губя времето - резюме (по долу вж. само картинките, че доста им е тегав сайта, но интересен):
Тези специалисти предлагат да се проветрява къщата с предварително подгрят в подпочвеното пространство въдух. Полагат тръби и топлоизолират околното пространство. Разчитат лете на хлад, зиме на някаква топлина. Не ми стана ясен входа на вентилацията - май ще искат пари за консултация, но това е друг въпрос.
Понеже ще засипвам заради наводненията бих могъл да заложа нещо такова.
Ако имаш време - как го виждаш?

Нещо за вентилацията
Re: Re:Ако не ставам досаден
12-09-2005 - 19:46:41
Изобщо не се оплаквам. Нямам нищо против да съм и Йода и 22 годишна блондинкаsmiling smiley
Re: А по вечерно време...
12-09-2005 - 19:48:13
Ще го разгледам. Ама сигурно ще стане утре, че съм решил днес да работя най-много до 20.30 и сигурно няма да имам време да го разгледам.
Re: А по вечерно време...
13-09-2005 - 10:28:45
Ето това вече трябва да го гледа специалист. Идеята е ясна - след определена дълбочина под земята температурата е с малки колебания през сезоните. И вместо да вкарваш въздух с -15 градуса през зимата - ще вкараш по-топъл, съответно лятото - по-прохладен от външния. Въпросът е доколко ще се затопля въздухът през зимата и колко през лятото ще се охлажда. Без парици няма да минеш за да оцениш дали си заслужава инвестицията - според мен е доста съмнително, защото изобщо да не отваряш прозорец не ми се вижда много реално - все ще се изкушиш да проветриш по-бързоsmiling smiley
Re: А по вечерно време...
13-09-2005 - 14:33:17
Добър ден,
Не знам какъв ти е режима, че си толокова отзивчив.
Инвестицията в моя случай (малко копвам и много засипвам) ми се струва не много голяма, а в БГ ако някой се наеме да смята ефективност на инвестицията сигурно ще направи дисертация (разбира се със всичките таблици към Наредба №7. smiling smiley ).
Това което ми е неясно - входа отвън - американеца не предвижда вентилатори (щото е "пасив"winking smiley. Значи трябва да е ниско и да има наклони. Аз ще се "вдигам" 80 см. над сегашното ниво, ама при него как става (той е ниско долу за да "гепи" повече "гео"winking smiley. Каква е идеята ?
Не смятам да го възлагам на ОВИ-то. Там още има спорове по ватите и Нар.№7.

Взе си белята с мен, ама ако можеш:
Разните части по проектирането ми ги правят разни хора. Архитектка - "братовчедка" пенсионерка и нейни хора по др. части. Конструктор и строител - друга комбина.
Възникна въпроса, че всички части трябва да влязат в общината (Нови Искър) от името на една фирма (не е мое твърдение !?). Къде са изискванията за такава фирма и може ли тя да е примерно мойта (в предм. на дейн. има проектиране). Земята и визата са за гаджето. Нещо не ми се иска да питам общината - някаква идея? Искат ми 200-400 лв. за фирма, но доколкото разбирам не от тематиката лицензии и печати. Може обаче колектива пенсионери да не е в час - те досега са основно в енергетиката (бивши Енергопроект и Водоканалпроект).
С извинения, sad smiley
Re: А по вечерно време...
13-09-2005 - 14:42:01
От името на твоята фирма го направи проекта.
А за циркулацията на въздуха - явно се предполага, че винаги ще има разлика в наляганията ама не знам ако го правиш на око дали ще се получи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход