Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

(л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?

Публикувано от Любо 
Re: А по вечерно време...
16-09-2005 - 17:28:12
Доколкото аз разбрах, такъв проблем ( с конденза, не с бактериите) действително съществува. Особено през летните месеци. Решават го като полагат тръбите с лек наклон 2-3% и кондензата се отвежда от най-ниската точка.

По същество това май е един от недостатъците на системата: Не е удобна за къщи в равнинни места - изхождам оттам, че на склон може да се използва денивелацията. На равно ще трябва да се слага помпичка smiling smiley Освен ако има някаква канализация още по-ниско.
Re: А по вечерно време...
16-09-2005 - 17:32:07
И ако не е достатъчно конденза и сифонът (който надявам се няма да забравиш да сложиш преди да включиш вентилацията в канала) изсъхне... НЕ знам да ли си представяш как ще ароматизираш къщата. А изобщо не съм сигурен дали стандартът позволява каквато и да е била връзка между вентилация и канализация.
Re: А по вечерно време...
16-09-2005 - 18:33:03
С двоен сифон. Сигурен съм, че някъде го гледах на картинка, но сега не мога да го намеря.
Re: А по вечерно време...
16-09-2005 - 19:25:25
Я питай някой ВиК специалист дали може, че ми се струва, че не може дори и с двоен сифон.
А освен това от канализацията не гъбички ами извънземни форми на живот може да минат и през сифона.
Забравям темата за уюта - тичам за противагазsmiling smiley
Re: А по вечерно време...
16-09-2005 - 19:36:16
Здравейте всички,
Не си представях, че и двойни сифони трябват - изглеждаше ми по-просто.
Понеже въпроса с тръбите (в тази тема) тръгна от картинката по-горе:
Вече споменавах, че не ми е ясен входа, визирайки равнинна местност. Какво ще да е - нещо като входен комин - май не става, защото системата (не съм сигурен) се разглеждаше като пасивна - без вентилатори. Тогава сигурно някаква входна шахта кладенец, под нивото на входа. На там би могъл да се оттича конденза и вече според условията да се изпомпва или да попива. Хубавото е че той ще се появява лятото.
А за последствията от конденза (вече писах в другата тема) американеца придвижда хигиенизиране с белина.
Re: А по вечерно време...
17-09-2005 - 09:38:43
Не ти трябват никакви сифони - връзката с канала е лошо решение. По добре да се събира в някъкв резервоар (не би трябвало да се получават десетки литри - значи ще е малък) и ръчно да се изхвърля.
А относно белината - не бих нарекъл свеж въздуха с аромат на белина, макар, че сигурно от някой реклами по телевизията можеш да остнанеш с друго впечатлениеsmiling smiley
Re: А по вечерно време...
17-09-2005 - 16:08:23
Аз тука решението бих го оставил на специалистите по ОВ и ВиК. Най-малкото проблем със заустването на конденза би трябвало да съществува във всяка вентилационна система. Идеята с двойния сифон е май е наистина най-дилетантската. Точно от климатехниката разбрах, че имало сифони, които предотвратяват влизане на въздух от канала. Друг начин би било да му направиш нещо като малък дренаж и да го пускаш там да си попива. И пак трябва поне едно възвратно клапанче, че ако къщата е някъде в Ихтиманско smiling smiley ...

Гледам обаче в нета, че точно в този аспект няма някакви оплаквания, тоест явно се решава проблема. (включително и в изследването, което цитирах в съседната тема)
Я.
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
17-09-2005 - 16:40:52
Любо, мога да ти пратя наш софтуер за смятане. Не се мъчи на ръка. Я.
Re: А по вечерно време...
17-09-2005 - 19:01:15
4ovek,
То сигурно и с ракийка става, ако децата този ден ги няма smiling smiley
Аз исках да "натъкна", че сигурно е хубаво да се прави гладко (с колена и каквото там) за да бъде проходимо за хигиенизация. Може би и някакви корди (жила) да се заложат при изграждането. За да не се копа после, както се опасява колегата.
Тя и ситемата, която визира Пламен може би се нуждае от нещо такова и вътре в къщата
(в тези ленкове на немски хич не се оправям и не видях как е вътре). До централната машинария трябва да ходят въздуховоди, а като си гледам вентилаторчето в кухнята - мале мила. sad smiley
Нещо се местите от тема в тема - това някаква конспирация ли е winking smiley

Приятна почивка
Re: (л)-W/(m.K): (к)- W/(m2K) И какво?
17-09-2005 - 19:06:50
Яворе,
Ще съм благодарен: fortuno@abv.bg
Той 4овек ме понаучи и горе-долу си сметнах конкретния въпрос, но ми даде да разбера, че е доста по-сложно.
Поздрави
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход