Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за или против комисионната на брокерите,ако не защо

Публикувано от turbozol 
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
03-10-2007 - 17:03:58
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Значи до какъв извод стигаме - трябва да се види.
> Е, сега въпроса е трябва ли да те мъкна с мене за
> да го видя аз? За мен това да знам тези
> подробности е важно. За теб си е чиста загуба на
> време. Затова ти казах че след 3 огледа ще ми
> теглиш една ... И какво излиза - аз те губя като
> човек, на който мога да разчитам при сделката.
> Защото съгласи се, че ако съм те водил 5 пъти да
> мерим и след няколко месеца ти се обадя и кажа -
> искам да ми посредничиш за нещо, което съм си
> избрал, ти толкова ще ме мразиш, че директно ще ме
> отрежеш.
> Ей затова предпочитам сам да си гледам и сам да
> звъня по обяви, за да може в момента, в който ми
> потрябва квалифицирам човек да мога да разчитам на
> него.

Ще трябва да приемеш,че посредническата услуга е комплексна.Или я ползваш,или не!
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
03-10-2007 - 17:09:54
avatar
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Тинки-кажи какъв апартамент търсиш и ще ти кажа
> почти в пълна точност всички размери на стаи
> коридори стени светли отвори и без да го гледам


Не му се връзвай.Нищо не търси,просто е против мисълта да се плаща на брокера.Затова измисля хипотетични ситуации.В една тема преди два месеца обясняваше,че това което търсел било толкова специално,та излизало на пазара само веднъж годишно.И предлагаше да се ангажира АНИ,която години наред да му претърсва пазара.......... winking smiley
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
03-10-2007 - 17:27:31
Дадох ти линк

Търся 3-стаен, поне 100м2 - непреходен, с отделна кухня в която да се събере квадратна кухненска маса така, че да не "запуши" кухнята, южна спалня, в която може да се сложи 4 крилен гардероб, детска не много голяма 4 на 3 е добре, антре също с 4-крилен гардероб, да няма общи стени с асансьор, хола да е квадратен, а не издължен. Да има тераси на кухнята и хола. Терасите да са поне 2.5 метра дълги и вратите към тях да са поне 70см (80 по-добре). Банята да е достатъчно голяма (не държа на отделна тоалетна) за да се сложи бойлер и вана. В 8 часа вечерта пред блока да има свободни места за паркиране.

Е, кажи ми кой брокер дори и да е виждал апартамента може да ми каже със сигурност дали отговаря на всичките тези изисквания.
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
03-10-2007 - 17:30:22
Точно така. И т.к. която и АНИ да наема тя ще ме зареже на втория месец затова си търся сам.

На теб проблема ти е че си мислиш че всички търсят имот за определени пари и трябва до 1-2 месеца да го купят - е може и да не е това което търсят но е за тези пари.

Аз търся точно определено нещо и като го намеря ще го купя независимо от цената.
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
03-10-2007 - 17:32:35
Да разбирам, че ти нямаш нищо против да ме придружаваш при всеки оглед да мерим стаи и това няма да ти омръзне за 1 година.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
03-10-2007 - 18:03:40
Тинки-това което го търсиш го няма построй си къща.КВАДРАТНИ ХОЛОВЕ НЯМА.другите изисквания са постижими .Виждал ли си квадратен хол лично ,аз не ако става въпрос за апартаменти.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
03-10-2007 - 18:07:28
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------

> В 8 часа вечерта пред блока да има свободни места
> за паркиране.


clap: clap: clap: :} :} :}
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
03-10-2007 - 18:18:57
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Да разбирам, че ти нямаш нищо против да ме
> придружаваш при всеки оглед да мерим стаи и това
> няма да ти омръзне за 1 година.


С такса на всеки оглед 5лв.,ще се прежали и ще те издържи и повече от година. spinning smiley sticking its tongue out



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-10-03 18:21 от komin4e.
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
04-10-2007 - 06:49:49
Има такива холове бъди спокоен. Аз не искам да е точен квадрат и 5 на 4 става. Идеята ми е да не е 3 на 6.

Аз затова обяснявах на Камелия, че това, което търся се появява 2-3 пъти годишно.

Сега ще се опитам да ти обясня защо това не може да се намери от АНИ. Ами представи си отивам в една АНИ с тези изисквания, ще ми покажат 2-3 апартамента, които изобщо не отговарят на изискванията и ще ме зарежат. Защо? Ами защото като идеш в АНИ и кажеш, че търсиш нещо, единствения критерий, по който АНИ ти търси апартамент е това колко пари си приготвил. Ти си търсиш тристаен те ти предлагат двустаен, ти си казал на средни етажи - те ти предлагат на партера и тавани. И като тръгнеш да им обясняваш, че изрично си им казал какво да търсят, те се ядосват и те обвиняват, че си бил много притенциозен - ей затова предпочитам да си търся сам. Пак ти казвам като намеря това, което търся ще си наема и АНИ за да ме консултира при слеката (няма нужда тази АНИ да я мъкна с мене по огледи).
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
04-10-2007 - 06:50:53
Много си я закъсал щом взе на таксата оглед да разчиташ за да вържепш бюджета
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход