Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

US-издание: В България има ”имотна пирамида”

Публикувано от naughty 
Re: US-издание: В България има ”имотна пирамида”
30-11-2007 - 19:07:43


[www.howestreet.com]


"Царят е гол" ? Не може да бъде, няма никаква пирамида тук, даже още е еФтино, аз очаквам цените да стигнат поне 2000-2500 евро до няколко месеца. Тогава ще съм сигурен, че ТОВА са цените и няма мърдане надолу, отивам залагам бял и черен дроб и други дреболии, тегля 100 000 евро и си купувам жилище, което до година ще продам на някой друг "нуждаещ" се, за поне 200 000 евро и така до няколко години всички притежаващи по едно жилище ще бъдат милионери(тези с повече ще са мулти). После тези "тъпи" американци, ще ни обяват за страната с най-много милионери и пак ще кажат че сме балони, но ние напук на тях и на всякаква логика ще се държим до край, чакайки имотите да станат по няколко милиона, следващото поколение ще бъдат милиардери и т.н. и т.н. Накрая със всичките тези кинти ще купум хамериканците и ще им затворим устата веднъж завинаги, за да спрат да пишат такива лоши работи ...

Няма балон, няма и дирижабъл, нещо друго, но по-голямо е ..........

Петък е, фън да става, купувайте-продавайте, ваша си работа. После някой ще го боли, ама иначе няма да е интересно ........

Re: US-издание: В България има ”имотна пирамида”
01-12-2007 - 18:20:01
американското списание Howe Street някой нещо да знае за него.

Якоооо дезинформация и има защо хайде помислете защо. :crazy: :crazy:

Айде щото излизам трябва да се празнува ........

Лека вечер на всички..!!!

Автоматичен подпис:
Моля Ви да приемете спокойно факта, че КРАХ НА ПАЗАРА на НИ в БЪЛГАРИЯ НЯМА.










Re: US-издание: В България има ”имотна пирамида”
01-12-2007 - 20:49:39
Ама сте и вие едни черногледи. Само Компас вижда нещата както трябва, а именно в розово. Щом в София средната цена на едно жилище е 70 000 евро, то средите заплати в София ще станат 4000 лв/месец. Защо жилищата да стават 30 000 лв? Тогава и наемите ще са 1200 лв. И всичко ще е както трябва да бъде.

Разбира се цените на НИ ще се вдигат с по 15-18% годишно следващите 5 години. Ако не вярвате, то питайте брокера Антон Панкев. Тогава и средните заплати ще са над 9000 лв.

Хайде малко по-ведро. Какво разбира този журналист с българско потекло и анализаторски опит от само 15 години. Истината е че 2012 г. заплатите ни ще са над 9000 лв.

smiling smiley :} :} :} :} :} :} :} :} :} smiling smiley
Re: US-издание: В България има ”имотна пирамида”
02-12-2007 - 12:48:23
Ето една проста бакалска сметка:
Живея под наем в кв.Банишора 4 стаен апартамент 120 кв.м. ,2 тоалетни ,баня 10 кв.м..Апартамента е обзаведен , като само електрониката(РС , плазма,ДВД) е моя.
Плащам 300 евро наем на месец = 3600 евро на година.
Според настоящия сайт средната цена за кв.м. в Банишора (тухла)е 1155евро за кв.м.
Според мен тези цени са свръхнадути , така , че нека ги сконираме с 30% т.е. да
приемем , че цената е 1155*0.7=808 евро за кв.м. или апартамента струва
120*808=96960 евро.
Алтернативната стойност на тези пари са например:96960*7,5%=7272евро на година = 606 евро на месец- безсрочен депозит в КТБ(www.corpbank.bg/individual_custumers_32.html) на пример.
Тоест, дохода ми от безсрочен депозит е повече от два пъти по-голям от наема и то при сконтирана цена на апартамента. Аз не съм пенсионер и управлявам парите си активно и доходността ми доста над 20%, но това е друг въпрос.
На тези , които ще възразят , че цените постоянно се покачват , ще отговоря , че това по-горе беше чиста математика-точна наука , а не приложна икономика с различни предположения и условности. Цените някъде може да се покачат ,но може и да паднат.
София е динамично развиващ се град и места ,които сега са бунища, след 2-3-5 години може да се окажат модерни жилищни зони от ново поколение с инфраструктура , паркоместа , отстояния и комуникации и най-важното млади цивилизовани съседи , а не селяни ,които ти драскат колата , защото си му спрял на "мястото".
Тогава ,ако имам вече семейни нужди(жена, деца и т.н.) ще изоставя амортизираната си (физически и модно) вече квартира и ще имам избор
Re: US-издание: В България има ”имотна пирамида”
02-12-2007 - 14:54:10
Едно мнение и едно предложение:

1. Мнение

Според статистиките тук имотите продължават да се вдигат. Аз си търся жилище /макар че съм на stand-by да се откажа като четох как се строи - минимум материал, невменяеми инженери и пияни цигани-строители. Това е писано от САМИТЕ СТРОИТЕЛИ И ИНВЕСТИТОРИ - не от недоволни клиенти/. ТА, според статистиките тук имотите продължават да се вдигат. Август да не го броим, че много хора са на море. Но септември и октомври - където звъннех за оферта, бързо издикламираха нещо, което в повечето случаи нямаше нищо общо като цена с обявата.
Сега, ноември- мобилният ми телефон не спира да звъни с предложения за срещи , огледи, отстъпки и т.н. Ама на мейла да ви пратим извадки...Това за мен е показателно, защото преди 2 месеца едва ли не се молих да ми дадат оферта за това което искам, да се пораровят малко. Много често чувах "ОФФФ' като питам за разпределения, къде горе-долу в квартала се намира.

2. Предложение - тази тема стана доста дълга, архивирайте "разговорите" досега и я пуснете чисто. Нека форума да е по темата, без обиди, нападки и т.н.

БГ издание: В САЩ зеленчуците имат вкус на стара запръжка!
02-12-2007 - 18:09:52
avatar
Януари никой не си търси имот, а и службата по вписванията не работи в началото на февруари бутаницата започва с пълна сила за всички, които не са се съобразили с този факт и са подписвали анекси за удължаване на предварителните си договори... И от началото на март вихрушката започва с пълна сила (говоря за София) аз съветвам най-приятелски всички които си търсят имот сега да продължат търсенето в средата на януари, но да го приключат преди края на февруари. Тогава може да се надявате на отстъпка в цената и голям избор на имоти, а в същото време малко купувачи, които да "надъхват" хората да вдигат цените. Ако по стара българска традиция започнете да търсите в началото на март всички купувачи едновременно като все е открит ловния сезон не се надявайте на "крахове", "балони" и "спад"...

winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: БГ издание: В САЩ зеленчуците имат вкус на стара запръжка!
02-12-2007 - 21:04:31
Бе на мен ми е към 1000 евро заплатата ама на тия цени - да го ду**т. 1000*12*3 = 36 000 което е ок. Жал ми е за горките преклониглавичковци дето с по 500 лв. заплата купуват сега, ама така е. Те са роби, потомци на роби в робска държава. Когато писах преди и дадох прогноза - спад на фондовата борса, падане на борда и на цените на НИ в реда Литва, Латвия, Естония България, Румъния всички ми се смяхте. Хайде пак се замислете след това което става с борсата през поледните 2 месеца и това което се случи в Естония. То be continued ...
Re: US-издание: В България има ”имотна пирамида”
03-12-2007 - 00:00:43
Ох, тия не се научиха могат да си правят анализи само за тях си. Как ще правиш анализ на нещо, което не познаваш?! :crazy:
БГ издание: В САЩ зеленчуците имат вкус на стара запръжка!
03-12-2007 - 01:30:33
avatar
Виж сега те цените не могат да растат безкрайно дори и предвид очакваното покачване на жизнения стандарт в България и предвид факта, че в България само някои сигани живеят по фургони и сме сигурно в топ 3 на страните с най-висок % собственици на имоти спрямо броя на населението в света...
Все някога цените ще спрат да растат, но това зависи от фактора търсене-предлагане, а не от фондовата борса... winking smiley
Справка - мозъка на прогнозите Емил Хърсев - "балона" му се спука още преди две години. Орлин Владиков прогнозира ПРЕДИ ЕДНА ГОДИНА спад в цените в София поради милиоооони нови застроени квадратни метри, но и той не позна от момента когато го прогнозира до сега цените скочиха брутално...
Да все някой ще уцели на края, но кога ще е... А дали ще има спад и на кои имоти това е божа работа, но вие следете фондовата борса и чакайте КРАХА да дойде може и да имате късмет незнам и азsmiling smiley


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: US-издание: В България има ”имотна пирамида”
03-12-2007 - 08:12:17
Продавач, засега прогнозата на Красимир Петров от началото на 2005-та се сбъдва почти на 100%.
[www.kordoba.net]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход