Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

US-издание: В България има ”имотна пирамида”

Публикувано от naughty 
Re: US-издание: В България има ”имотна пирамида”
03-12-2007 - 23:16:22
Пешо,Деси май е в час.само се прави на захлопена....

хора като нея,за мен са най-важни да докажа твърденията си.
както виждаш с малко подвеждане с цел,тя си каза,че не смята,че имотите ще се качват,а,че има проблеми с продаването.
Деси,благодаря ти за помощта.
хората като Деси,лесно могат да се различат по форумите.твърденията им пряко пасват
с тези на строителите.проблема им е,че вече май няма кой да им се върже.балъците намалят прогресивно,особенно в този сайт.
и ще продължавам да работя,до като не остане и един балък.
както и ще трова нервите на тарикатите и Хитър Петъровците!!!!!!!!!!!
и по с огромно удоволствие
Ехххххххххххх,България.
Българче да се наричам,първа гордост е за мене.
Re: US-издание: В България има ”имотна пирамида”
04-12-2007 - 00:30:11
Да, май Деси88 се справя добре, въпреки възрастта си.. предполагам е на 20 години (набор 88).
Re: US-издание: В България има ”имотна пирамида”
04-12-2007 - 04:23:09
Асене,по въпроса за риълистейта в бг сме на едно мнение . Ако трябва да бъда по конкретен мнението ми е следното :
Аз деля този пазар на жилищен , за бизнес нужди и т.хар. курортно строителство .Жилищният го деля на панелен , монолитно строено при ТЖ , строителство строено'91 -2001/2002 и т.н. ново строителство - през последните 2-3 год. Според мен през 2008 най-късно до средата на годината тренда ще се обърне .Сега как ще го наречем -крах,спукване на балон,дирижабъл , спад - мисля че няма значение . Най-силно изразено ще е при панелките и строеното между 91-2000 год.,защото качеството на това строителство е такова , че не дай си боже една 2-ра Вранча и не искам да мисля какво ще се случи с тези постройки .По слаб ще е спада при най-новото строителство и това при ТЖ строено 70 и 80 год./тухла/,Също така спада ще е различен за различните райони на БГ , както и различните райони на големите градове в БГ. Сега с колко ще паднат не мога да прогнозирам , защото както и ти много добре знаеш когато един пазар тръгне да се срива - къде ще спре никой не може с точност да каже. При бизнес имотите /офис сгради , търговски площи , лог.центрове/ ако има спад ще е най-малък . Курортното/т.н. апартментс фор свйл/ ще е като жилищното . Защо ще се случи , мисля че надълго и нашироко обсъждахме икон.показатели в другия форум и не смятам да се повтарям . Смятам само да добавя сленото:
- банките през последните 2-3 мес. една по една премахнаха нак.такса при предсрочно погасяване на ипот.кредити.
-банките отвориха АНИ / нещо нетипично за една фин.институция/.има такава тема тук,но смятам че една от причините е и тази . все пак тези имоти трябва да се управляват по някакъв начин , като се случат някои неща .
- наблюдавайки новото строителство , което се почва сега и следва да се завърши след 2 год. , ами трудно върви . даже някои от фирмите взеха да пледлагат отстъпки ако се включиш до 1 мес. Това ми твърдени е на базата на следените от мен
предлагани от строителя а не от АНИ ново строителство в квартали - Княжево , Драгалевци, Бояна,Симеоново,Овча Купел,Витоша .
- в интернет сайтовете имоти.нет и имот.бг през последните 2-3 мес. рязко скочиха количеството на офертите за продажба , като само за мес. ноември са се увеличили с по 10 000 .

Re: US-издание: В България има ”имотна пирамида”
04-12-2007 - 09:51:20
Пешо мислиш ли че ако бях набор 88 моя мъж ще ми даде тази възможност да се занимавам с НИ и със големи суми пари ааааааа,ти маи нещо :crazy: .

Асенчо не съм казвала че имам проблеми с продажбите а ти казах че все още не съм започнала да продавам продадох малко/само 2 / и то най-лошото сега остана най-доброто/още 8 / но то ще чака приятелю, защото ти казах моя мъж е във бранша и определено знае кога трябва да се започне с продажбите.
Спокойно ще ти разказвам после но ще бъде края на .........година.

Исках само да ти задам един въпрос мислиш ли сериозно че цените когато и да е 2008,2009,2010 2011 ще паднат с повече от 10%.Ако това го мислиш повече няма какво да си кажем .

А ти сам сметни колко трябва да паднат за да загубя като тези имоти който имам да продавам на сегашни цени ги определям на 1400евро на квадрат а съм закупила началото на 2006 на цени 550евро та това е понижение от 60% айде погледнете малко реално. Виж за САЩ нали има криза имотите в национален мащаб за периода от започването на кризата до сега са паднали с 5% в англия с 1-2% навсякъде го пише.Малко се надценявате в прогнозите и писаниците по този форум.

Аз ти казах ние общуваме с хора запознати със строителството в България с хора който имат пряка връзка с изпълнителната власт хора който определено са запознати с Българската макро и микро икономика и са хора който определено знаят за какво става въпрос.

Но тези работи определено не трябва да ти ги пиша тук ама нали съм и аз една луда и с моя характер не мога да търпя да слушам измислици и глупости.

Виж приятел моя мъж на два пъти вече ми казва да спра да пиша в този форум аз все на моя глава продължавам и вътрешно знам че греша но този пост ще е един от последните ми.
Той компас добре се отказа да ви пише и да ви учи/обичам истинските БЪЛГАРИ като него/ трябва и аз да спра да пиша само да чета и да се смея на измислиците ви по форума но ще е скоро бъди сигурен.




Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2007-12-04 11:17 от desi88.
Re: US-издание: В България има ”имотна пирамида”
04-12-2007 - 10:13:38
Най-лошият сценарий е Обединеното кралство да последва примера на Съединените Щати: в Америка от времето на Голямата Депресия е нямало подобно поевтиняване на имотите. Цените на национално ниво паднаха с 5%.

В интерес на истината българският случай е по-различен. При нас за поевтиняване на имотите не се говори. Възможно е високите цени на имотите в Британия и по-строгите кредитни условия, в прибавка към европейското членство на България да стимулират островитяните да купуват все повече от все още евтините имоти в България.

У нас пазарът е много млад и тръгва от по-ниска точка, отколкото в страните на пророците на пукането на имотния балон. Близо до нас са инвеститорите от Русия, където икономиката е във възход, а климатът и цените - доста по-неприятни от нашите. Така че в балона на цените на имотите в България може да се вкара още доста въздух.

източник неизвестен
а сега кво праим аааааа

Хайде дерзайте с въздуха и балона и................НИ и паричките и щастието и със живота като цяло.

От мен край/ не искам да си развалям семейните отношения заради това че характера ми е такъв и се отпускам и пиша неща който не всеки трябва да знае/ чао и успех на всички мисля края на .........година да напиша кой е спечелил и кой е писал до тогава глупости във форум за НИ,ако още сте тук и имате доблестта да си признаете че нищо не разбирате от Българска икономика /подчертавам Българска/.



Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2007-12-04 10:33 от desi88.
Re: US-издание: В България има ”имотна пирамида”
04-12-2007 - 10:53:07
Desi88, явно си жената на Компас, нали и той е свързан с ДС smiling smiley. Дано познатите ви да не ви подведат, защото нещо поскъпвало с 20-30% на година може да падне и с над 10%. Ако искаш вярвай smiling smiley.
Кой те знае какво си купила през 2006-та за 550Е/м2 smiling smiley Виж ако ми беше написала, че си купувала 2002-2003 да те призная, ама ти си се набалбукала с покупка след 2005-та. И сега смяташ да държиш до край. Пожелавам ти успех, защото риска е голям. Но всеки сам си преценява. А ако наистина очакваш все още повишения на цените от по над 20% годишно, то незнам какво да ти кажа.

Още веднъж ти пожелавам успех, защото все пак детенце гледаш, и ще е доста неприятно, ако и с НИ си на загуба и мъжът ти остане без работа, в следствие на проблеми при строителния бранш.

PS. Два имота ли си купила? Един за живеене и един за спекула, като сега продаваш единия? Или си играла по-мащабно.
Re: US-издание: В България има ”имотна пирамида”
04-12-2007 - 11:17:39
Момето е купило едно апартаментче в Младост от" Еф-тур" и сега му трепери,дали след 3 год.чакане, най-накрая ще бъде завършен,че наемите са височки.Това е манталитета на всеки,който до вчера се е хранил на шарена мушамичка.Но като стъпиш на жълтите плочки си е друго!Аааа...!/прихванах го от Деси/ :} :} :}
Re: US-издание: В България има ”имотна пирамида”
04-12-2007 - 12:58:38
Re: US-издание: В България има ”имотна пирамида”
06-12-2007 - 06:58:20
Пешо,за първи път чета управител на агенция за НИ,да споменава за реалността в бг.
аз съм честно казано учуден.за мен този човек заслужава много уважение и респект.
аз ,ако бях на негово място ,не бих бил толкова искрен.
ето ви един истински патриот.жалко ,че няма в скоро време да наливам пари в бг.иначе с удоволствие бих се обърнал към него.това са хората,на които може да се разчита и хората,който би трябвало да ръководят бг.
да жалко.....
Re: US-издание: В България има ”имотна пирамида”
06-12-2007 - 07:20:21
Деси,съкровище.
май пак си чела вестник пари...

....."в Америка от времето на Голямата Депресия е нямало подобно поевтиняване на имотите. Цените на национално ниво паднаха с 5%"........

от къде го изсмука пък това??????????????

в сащ имотите са падали след депресията-в началото на 70-те,в началото на 80-те,както и през по голямата част на 90-те.
пример-калифорния-между 92-94година,цените са се сринали с 30%,което е довело да замръзване на маркета до края на 90-те.
казах ви вече как е в лошия капиталистически свят-рано или късно всичко си се намества.колкото спекулата е по голяма,толкова после цените дори и падат под реалната им стойност!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
а в момента цените на национално ниво тук са паднали с повече от 5%само за последния месец.
от къде ги смучеш тези твои статистики?

с риск да стана банален,не чети вестник пари или от рода на 24 часа!!!!!!!!!!
защо ме караш да се повтарям?тия хора живеят в паралелен за тях свят от реалния...
ако ти трябва информация-в днешно време е бол.само не в бг!!!!!!!!!!!!!!!!!пусни си една търсачка в гугъл и ще видиш кой лъже и кой не!!!!!!!!!!


п.п.
не казвам,че вестник ПАРИ,за нищо не става,напротив:
ако смяташ да си боядисваш апартаментчето,можеш да го използваш за покритие на пода,да не се изцапа с боя!!!!!!!!!

или ако си ходиш зимата на вилата,по добре си купи вестник пари или 24 часа,вместо едно хартиено левче,защото коефицента за полезно действие на тези вестници е в пъти по голям от този на хартиеното левче-имаш по голям шанс да си запалиш дървата в печката...........



Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход