Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

US-издание: В България има ”имотна пирамида”

Публикувано от naughty 
Re: US-издание: В България има ”имотна пирамида”
03-12-2007 - 10:21:41
Благодаря за линка, Петър. Най-после стойностна информация и в този раздел. clap:
Re: US-издание: В България има ”имотна пирамида”
03-12-2007 - 16:06:27
Petyr Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач, засега прогнозата на Красимир Петров от
> началото на 2005-та се сбъдва почти на 100%.
>
>


Economist Intelligence Unit предвижда силен ръст на БВП и нисък дефицит по текущата сметка

Прогнозите за икономическото бъдеще на България са все по-оптимистични. Economist Intelligence Unit (EIU) очаква по-силен ръст на БВП на страната и по-нисък дефицит по текущата сметка в сравнение с прогнозите, направени преди пет месеца.

От 5.8% до 6.1% за 2007 г. е прогнозираното от EIU увеличение на БВП през 2007 г. За 2011 г. очакванията са реалният ръст да бъде 5.6%, като само до преди пет месеца предвижданията бяха за по-скромните 4.1%.



Печалбата на банковата система у нас бележи ръст на годишна база от 59.9% към края на октомври, достигайки 964 млн. лв., показва статистиката на БНБ. Със 109 млн. лв. е нараснала печалбата на банките само за октомври. Ръст на годишна база от 35.3% или с 13.9 млрд. лв. регистрират и активите, които достигат 53.2 млрд. лв. Спрямо септември това е увеличение от 2.5% или 1.3 млрд. лв.

Собственият капитал на банките в България се е увеличил с 299 млн. лв. или 5.3% през октомври, достигайки 5.9 млрд. лв. Акционерният капитал е с ръст от 184 млн. лв. в резултат на увеличението му в три банки. Гражданите и домакинства са спестили 311 млн. лв. през октомври, в резултат на което тези депозити в банковата система достигат 17.58 млрд. лв. Банките са привлекли ресурс от кредитните институции в размер на общо 9.98 млрд. лв. в края на октомври. Финансирането пък от институции, различни от кредитни, достига 18.08 млрд. лв. в резултат на нарастването с 209 млн. лв.


Малко ми се струва че се е пообъркал човека :crazy: :crazy:

А колко малко преценете вие!!!

А пък Петър даже казва че всичко му съвпадало къде видя съвпадение като то положението в момента а и занапред е съвсем обратно на това което казва Красимир Петров.





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-12-03 16:31 от desi88.
Re: US-издание: В България има ”имотна пирамида”
03-12-2007 - 16:30:32
Това което цитираш не е от [www.kordoba.net]

Струва ми се, че ти доста си се объркал smiling smiley
Re: US-издание: В България има ”имотна пирамида”
03-12-2007 - 16:33:07
Това което цитирам е от днешната преса и не съм се ОБЪРКАЛА.
Re: US-издание: В България има ”имотна пирамида”
03-12-2007 - 16:40:19
Пешо,добра статия,пак на българин в чужбина.а тоя пич и той от охайо стейт идва.


обаче се съмнявам,че ще има кой да я обори вече статията.май и най големите ни противници започнаха да се съгласяват с нас.
Ивел,който скачаше като попарен,всеки път като напиша нещо,и той каза,че явно ще е пас с инвестициите в НИ.дано и други,който са чели форумите в този сайт,да са се повлияли.
жал ми е за все още многото бг-та,които все още си нямат на идея кво ги чака и си четат статии(на които вярват) по бг-всекидневниците.и треперят по кафетата как да намерят финансиране за НИ,докато не е станало прекалено скъпо.......
добре,че дойде ипотечната криза.смятам,че тя оказа положително влиание на българия,за разлика от навсякъде другаде:
банките спряха да правят мечешки услуги на хората и да дават на куцо и съкато кредит.така коствено са спасили много хора,а и себе си.(до някаква степен)
преди кризата,се кредитираше така:
спрямо месечния ти доход-150лева за всичките ти месечни разходи,и за останалата сума можеше да вземеш кредит.
според изчисленията на българономистите,нужните ти пари за съществуване в софия са 150лв??????
с тези пари не можеш да си платиш градския транспорт и такситата,да не говориме ако имаш собствена кола.ами ток, вода, ядене и т.н........

ако правиш 1000лв,ти се дава кредит,спрямо месечна вноска,равностойна на 850лв???
сигурно си представяш,какво ще стане с тези кредити до 2 години...
от първо,тези хора ще теглят малки граждански кредити,за да си помогнат с вноските.когато ,вече и тях не им дават,ще почнат да вземат заеми от приятели и роднини,и до 2-3години-масови фалити.(в бг още не знаят какво означава това.до сега бг-товеца не се е сблъсквал с отговорностти,свързани с кредитиране)
еххххх,България-новите капиталисти



Re: US-издание: В България има ”имотна пирамида”
03-12-2007 - 16:47:26
Значи какво искаш да кажеш че на статии по бг-всекидневниците не трябва да се вярва а на тази статия от някой си Красимир Петров който и ти не знаеш кой е трябва да му вярваме безусловно аааааа.

ееееее моля ви се дайте малко по реалистично де те хората не са малоумници вие пък ги направихте направо все едно че сега излизат от землянките тези хорица в бг.
Re: US-издание: В България има ”имотна пирамида”
03-12-2007 - 16:54:24
Деси,съжалявам,че оптимистите като теб стават все по малко.не за друго,а защото ако продължава така,няка да има на кой да късам нервите.
говоря за хора като теб,като Ивел,като Парцалев.вие сте инелигентни.

хора като твойта дружка Компас,или Батето,не са ми интересни.прекалено са тъпи и ограничени.
Re: US-издание: В България има ”имотна пирамида”
03-12-2007 - 17:02:13
Какво общо има сега тук ивел компас батето аз парцалев ,
говорехме за статиите за пазара за локацията на инвестициите ти отваряш други теми аз не зная защо.
Писал си че статията на к.петров е на един умен чужденец хайде кажи кой е той щом си се изразил така за него обоснови се това искам аз, а да ми пишеш за компас парцалев ивел батето и аз ,това е много тъпо има си тема драскай по нея.
Re: US-издание: В България има ”имотна пирамида”
03-12-2007 - 17:13:08
деси,не четеш.не съм казал,че е умен.
казах,че статията е добра.или все едно чета себе си.
само че аз се опитвах да ви представа нещата не толкова скучно,а чрез приказки,абривиации,пословици и т.н.
и се опитвах да звуча по грубо и нагло,за да ми обърнете повече внимание.
както и използвах безмислици на хора от форума,с цел да покажа абсурда в тези разсъждения.
целта не ми е била да обидя никой.ако някой бил засегнат от мен,то е било на база на неговите постинги,които съм коментирал и извъртал.(не,че не ми е било забавно-напротив)



Re: US-издание: В България има ”имотна пирамида”
03-12-2007 - 17:30:17
Деси,намерих и нещо по сериозно-специално за теб,щом искаш да бъдеме по сериозни.

на първа страница на този сайт има две графики:
първата е за движението на цените на продажбите
втората е за движението на цените на наемите.
погледни ги внимателно и ми кажи какво виждаш,без да влагаш излишен патриотизъм
в анализа си.
след половин час и аз ще дам мнение,ако ти не можеш да предцениш(или не ти се иска да коментираш,поради едикакви си причини)
имаш половин час.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход