Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моят сценарии

Публикувано от greenbul 
Re: Моят сценарии
31-07-2008 - 19:50:46
значи имало икономически закони и за Бг.
Re: Моят сценарии
31-07-2008 - 19:57:13
гриийнбул, чакай само да видиш какво ще се случи с имотите.
и с набълбукалите се баламурници.
Re: Моят сценарии
31-07-2008 - 21:13:27
kuku987 Написал:
> значи имало икономически закони и за Бг.

Има, ама икономическите данни ги закопали някъде - не мога да ги намеря за да си направя домашното тук: [forum.imoti.net]
Re: Моят сценарии
01-08-2008 - 17:12:10
Спадът на имотите вече започнал
[banks.dir.bg]

Щоуто започна. Дали не е време да отворим бутилка шампанско...


Re: Моят сценарии
01-08-2008 - 21:07:11
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
> Спадът на имотите вече започнал
>
>
> Щоуто започна. Дали не е време да отворим бутилка
> шампанско...
>
>
>

greenbul ,
Знаеш, че имаме сходни виждания, но без да влизам в полемика искам да споделя и бъди сигурен, че ще падне страшна борба до момента на широко признаването на факта, че посоката е обърната.
Доколкото успявам да следя публикации, нета и други - дори и в САЩ широкото признаване и отразяване на факта за спад стана факт едва в началото на 2007.
Според различни информации, на които съм се натъквал, спадът в САЩ е започнал още плътно края на 2005, според други данни - началото 2006. С абсолютно всички възможни и достъпни средства и всевъзможни маркетингови трикове този факт е крит или преиначаван в анализи на "специалисти". Странно, но тогава не успях да срещна сериозна и надеждна информация по темата. В един момент (и особено поради разразяването на кредитната криза) нещата лъснаха безпощадно. В този момент (когато и така всичко беше ясно) пространството се наводни с инфо по темата.

Сега и тук ще почнат всякакви промоции, отстъпки за количества, подаръци и всякакви други, които ще целят максималното отлагане на голото признание-

Бях дал една прогноза за начало на спада от април тази година. Доколкото няма надежден метод да докажеш твърденията си в тази посока, видях поредния репорт на НСИ, признах, че съм сгрешил и се извиних на колегите. Не беше страшно :-)))

Продължавам да съм просто любопитен и да мога да надзърна едни бъдещи графики на "действителните"цени на НИ у нас. Не искам да се възползвам от това магьосничество, тържествено обещавам :-))))) Този пазар отдавна ми е безинтересен (за участие), нямам никакви активности и ангажименти.


Re: Моят сценарии
01-08-2008 - 21:36:08
а с това лъгане представете си като започне да се срива пазара какво ще се случи.

Re: Моят сценарии
01-08-2008 - 21:43:51
В Бг лъжат от доста време вече.
Re: Моят сценарии
02-08-2008 - 00:18:05

И аз като nacheff съм скептичен по отношение бързото нормализиране на цените на НИ. Има доста фактори, които ще направят всичко възможно да не го допуснат, както направиха възможно София да заприлича на декор от театър на абсурда. Погледнете никнещите ново строителство блокчета с всичките атрибути на нео-мутро-барока в градинките в междублоковите пространства на комплексите. Добри или лоши, панелите съществуват , а в най-общия случай междублоковите пространства изглеждат далеч по-добре от свръхзастроения Лозенец. Много пъти съм се питал каква е разликата между свръхзастроения Лозенец и свръхзастроения център на Будапеща , да речем. И накрая си изясних проблема. Центъра на Будапеща , независимо че е свръхзастроен е архитектурен паметник , защото не можеш да се нагледаш на хармонично оформени фасади, каменни фигури над входовете, фугирана зидария от стара керамика , най-обикновен камък в основите, нашепващ за минали времена и внушаващ сигурност и чувство за вечност.
Свръхзастроеният Лозенец ви предлага помпозна показност, крещящи призиви:
"Вижте ме, аз съм най-баровската сграда, тук живеят най-големите баровци!
Вижте ми само дограмите, а какво ще кажета за месинговия покрив, а за бутиците на партера???? А за кафе-бара ? Ама кафето било 60 стотинки... Ама , недейте , моля ви , издребнява, ама дайте си сметка все пак къде си пиете кафето..... в Лозенец де..."
И до гореописаната сграда, обитателите на която могат да минат всички тестове за плоскоумие и първенющина кротко си съществува къщенце с прострени кюлоти на балкона и понамирисващо кисело зеле-пак на балкона. Очевидно наследниците още не са се разбрали за обезщетенията за новото строителство. А то ще дойде, неминуемо ще дойде , пренасяйки атмосферата на прострените кюлоти и намирисващото зеле в мутро-еснафската атмосфера на новата сграда. Ето затова за София никога, НИКОГА няма да се говори като за Прага и Будапеща.
Може да съм малко краен, но това е истината и това обяснява защо цените трудно ще се нормализират.. Просто всичко се приема безкритично. В нормалния свят строителството е изкуство... В БГ строителството с струпване на бетон, тухли и лъскави фасади и никой не вижда нищо смущаващо....
Re: Моят сценарии
03-08-2008 - 10:37:48
Николасе - като ти закъркорят още малко червата, ще станеш още по-интересен.
Ако 1 лев стане десет евро, ще ти превалутират/преизчислят кредита идиот такъв. Или ще ти вдигнат лихвения процент на 205%. Не вярваш - направи справка в сайта на БНБ за нивата на ОЛП 1997.

После ще ревеш пак мамин сладък "колко са некоректни банките". Като чета какви откровено идиотски неща пишеш за Пловдив - се чудя да се смея ли, да плача ли..... ;-).

Спрях активното си участие във форума в момента в който "резнаха" интересните личности - но малоумния ти пост ме провокира. Ето ти един бисер да видиш за какъв професионализъм става въпрос по агенциите:

"апартамент на тихо място, с чудесен изглед" и отдолу превода:
"lovely apartment with pacific coast view" (????).

И един топъл пример от последната седмица:

Клиент за сделка - до него 2 брокерки, адвокат на агенцията и още един служител на агенцията. Не разбрах защо са толкова много - сигурно го пазят да не избяга човека, че не са много мераклиите напоследък ;0
Re: Моят сценарии
03-08-2008 - 10:43:11
Айде айде. Я сега земи една ипотечка, да видиш до края на следващата година как ще има дубъл :} . Сигурно ще станат по четвърт милион апартаментите :} . И ще слезнат марсианците да ги плащат smiling smiley . А до това колко си си увеличил актива може да се каже след като го ликвидираш имото. А нещо нямало купувачи разправят smiling smiley . Интересно на какъв икономически закон почива такова увеличение? Може би за тия три години имаме 200-300% икон. растеж, та затуй българина се изтепва да ги купува апартаментчетата на тия цени :] . Купуваше се с пари, които БГ ги няма, сега предстои да видим кой ще ги плаща. А точно ти баце, дето ми разправяш разни небивалици за 50%-ни растежи до следващата година най-малко можеш да ме квалифицираш като "зле" .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход