Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моят сценарии

Публикувано от greenbul 
neo
Re: Моят сценарии
21-05-2008 - 17:56:51
Кликни на проектозакони
Re: Моят сценарии
21-05-2008 - 18:02:21
евалата Нео.най накрая и аз да кажа,че има патриоти в бг.регистрирах се в сайта ви.с вас съм.имате пълна подкрепа от мен.
Re: Моят сценарии
21-05-2008 - 18:27:09
Комбат, прекалено дълги мнения пишеш за да могат да бъдат прочетени и осмислени.
Я се опитай по-сбито кратко и ясно да формулираш това, което искаш да кажеш.
Re: Моят сценарии
21-05-2008 - 18:34:38
Gоro, на теб лично какво точно ти пречи да печелиш това, че има престъпници във властта? Аз за мен ще ти кажа - пречи ми да печеля повече отколкото печеля в момента, обаче не минавам в крайността "не може да се печели изобщо". Като си правя оценка повече ми пречи да печеля, това, че има доста хора, които хвърлят усилия в неправилна посока, кат опримерон да чакат д адойде на бял кон управляващ дето ще им даде пари докато си седят вкъщи.
Говорите, че се крадат евро пари - ти лично колко проекта написа и бяха отхвърлени?
Re: Моят сценарии
21-05-2008 - 20:15:51
Браво и поздравления за последните 3-4 стр.Много хубава тема сте започнали,но и доста сложна.Лека за сега.
Re: Моят сценарии
21-05-2008 - 20:42:29
Човек,
Не ми се занимаваше повече със темата и въпроса ти е меко казано наивен, но да ти отговоря, какво ми пречи че има престъпници във властта.
Напуснах Бг 97 с голямата криза след като
- дигнаха ми цялото оборудване (около 20 000 евро) Полицията едиственото което свърши бе да ме разкарва 2-3 пъти да ми взема показания, като накрая следователката накрая ми каза "Ако някъде го видите - съобщете ми"
- намирах колата си по корем и обрана няколко пъти
- откраднаха две поредни уазка на човека дето ми караше материали, накрая и ладата му, която се намери обрана, но повече от 6 месеца не можеше да си я вземе, че била веществено доказателство - накрая бай Я. получи удар, малко след това почина...
- за неиздължени сметки - не коментирам защото понякога хората просто не можеха да платят притиснати от обстоятелствата
- за рекет - никога не са ми искали или изнудвали и никога не съм се забърквал в ситуации
- за бюрокарация и разправии и проблеми в работата няма да говоря
- и... спирам до тук, че ако седна да пиша сайта трябва да заработи само за мен...
Това за 7 години активна работа, по раншните не ги броя.
Сега сравнението - за 10 години тук
- откраднаха мотопеда на жена ми. Два дни ми трябваха да го декларирам в полицията, че не ми се чакаше на опашка и си тръгнах два пъти. След седмица ми се обажда една жена и ми казва приблизително следното "Господине, мотопеда ви се намери в двора на университета, но за съжаление нашите служби нямат право да влизат там и ще трябва да отидете да го вземете сам. Телефона на ун. охрана е..."
- загубихме наскоро талона на новия мотопед на жена ми - новия ми струваше 1 евро и някакви центове...
- забравям си колата редовно отключена - не ми е изчезвало нищо
- по обектите - краде се, но дреболии, рядко и е търпимо
- в работата - отначало не можех да повярвам, че ще поръчам бетона по телефона без да съм го платил, бетонпомпата в общия случай ще пристигне навреме и шофьора няма да ми вика "Ма аз тука не мога да стабилизирам..."
- безплатни са учебниците на децата ми, здравеопазването, плащам само 25% от нескъпите лекарства за домашно лечение (скъпите и тези за продължително са безплатни)
Не, че няма проблеми, но считам че е излишно да продължавам сравнението.

Сега идва и втория момент - с връщането! По голямата част от живота на децата ми вече е минал тук, дъщерята вече е пълнолетна... Как точно да стане... Не са прости тези неща...

И третия момент - харча в България повече от средностатистическия брутен доход на глава от населението, т.е. поне по ДДС, плащам повече данъци от средностатистическия българин. За имуществените - като него! Имам ли право да се интересувам какво става?

И четвъртия момент - все ми се ще на българския ми паспорт, да гледат поне така както на белгийския... Ама, че сантименталност...

Та ти Човек ме питаш какво ми пречи че има престъпници във властта.
Ами... от стара коза яре съм, както казва народа и знам една хубава българска поговорка - Вълка козината си мени, но нрава си не!
Re: Моят сценарии
21-05-2008 - 20:53:26
характерно следствие при криза е увеличение на престъпността.колко по голяма криза-толкоз по голяма увеличение и на бандюгите.
Горо,не забравяй и това.
както и падане на морала и етиката м/у хората и бизнес отношенията.
а,да не забравяме и,че в бг правната система не е правна,а е безправна.
Re: Моят сценарии
21-05-2008 - 21:30:10
Не го забравям Асене.
И точно си го написал за морала и етиката...
Просто отговарях на човек какво ми пречи че има престъпници във властта.
Не, че съм света вода ненапита...
Печалбите дори и да успееш да ги докараш, качествето на живот е невъзможно. Това разбира се не можеш да го разбереш ако не си живял в нормална държава и обикновено се плещят глупости от рода на - "ми и там е като у нас - и те имат мафия..."
Re: Моят сценарии
21-05-2008 - 23:20:22
Темата стана интересна, щте се опитам да дам мнение (кратко). Тук доста се писа за манталитета на българина и как да се промени...мисля че е (уви) много късно...Живея вав Фр. от 1990 година...езикат ми е "втори" роден така че не сам имал особени трудности при настаняването. Бях го писал и в един друг постинг че за мен " Фр е една добре уредена БГ"...по манталитет средният фрацузин е изключително близък с нашият, но френският "елит" е на "светлинни" години по-напред. Един от основните проблеми на бг елит (доколкото го има) е че и тои си остава "среден"...и като такъв не може да създаде консенсус с обществото (какъвто има в повечето развити страни) Отделно, младото поколение е заразено или изпаднало в това, което бих нарекъл fast food generation. Повечето младежи с които разговаряам когато съм в Бг. имат изключително "консумативно" отношение към живота (вкл. и племенниците ми) което е следствие (донякъде) и от заобикалящта ги действителност и ТВ илюзйи...
PS Под "Елит" разбирам най-вече политически...
И все пак се надявам че греша moody smiley
Re: Моят сценарии
22-05-2008 - 00:19:03
Здравейте на всички.
Относно темата за организираната престъпнот в БГ ,си спомням една статистика от(1995-2000 ).Която гласеше че БГ е на първо място в света по брой охранители на глава от населението.
Някой знае ли каква е статистиката в момента?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход