Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моят сценарии

Публикувано от greenbul 
Re: Моят сценарии
03-07-2008 - 19:19:00
ДА ОБАЧЕ НА МАЙКИТЕ СИ НЕ СМЕ ПЛАЩАЛИ ДА НИ РОДЯТ И ОТГЛЕДАТ
А НА ДЪРЖАВАТА ПЛАЩАМЕ !!!
и всъщност държавата по дефиниция е възникнала и съществува за да осигури и гарантира груповите интереси на обществото .Защо да съм длъжен да плащам данъци, да се подчинявам на законите и пр. а да нямам право да изисквам държавата -олицетворена от всички свой чиновници/хрантутници начело с президента и премиера да ми върне срущу парите ,които ми прибира съответните услуги и комфорт.
И каква е тази робска алиенация по отношение задълженията на държавата към гражданите. Мнооого удобно за управляващите - захапят ли кокала - няма пускане и наяждане и никаква отговорност . И това било "нормално" а ние хем да си плащаме хем да се спасяваме поединично. Обаче не е възможно защото човечествето е оцеляло и се е развивало групово . Склада за резервни части ,колкото и скъпи и лъскави да са не са лек автомобил -нужна е сглобка ! Затова националното благополучие е грижа наистина на най-голямата и легална групова организация - държавата! cool smiley
Re: Моят сценарии
03-07-2008 - 19:56:23
avatar
Combat Написал:
-------------------------------------------------------
> Хм, за несправянето не си права. В София щях да
> вземам повече пари, но нямаше да имам време да ги
> изхарча най-малкото. Пък и не ми харесва кой знае
> колко като град, че да ме задържи единствено
> финансово. Когато съм бил на много места и в
> България, и навън, мога да сравнявам нещата и
> повярвай ми, София е светата мизерия

Вярвам ти! Нали и аз това казвам- не е място за живеене вече, но всичко живо се е юрнало тук, за да се цАни на заплата. Защото е по- лесно- друг да решава съдбата ти, друг да отговаря за теб. И да има виновен,с когото да оправдаваш неблагополучията си. Колко от плачещите тук са излезли поне веднаж на улицата, за да изкрещят недоволството си? За сметка на това, са готови да скочат върху всеки, дръзнал да каже, че има и нещо положително.

> Въпросът е принципен. Ти сама казваш, държавата
> не е майка, всички сме държавата, и ние, и ония
> дето са призвани да бъдат слуги на народа си. И
> когато не го правят, да им търсим сметка, но не
> само на 4 години, по изборите, а всеки ден. Ти ако
> си съдружник в ООД и управителят и счетито гепят
> парите какво ще ги правиш, ще чакша да им изтече
> мандата/трудовия договор ли? Всеки ден натиск
> върху властта да си върши задълженията, кой както
> може. Дори и говоренето по форумите е натиск.
> Както каза един колега по-горе, това рано или
> късно ще доведе до нагласи, нагласите ще доведат
> до действие.


Съгласна съм, но предпочитам не само да се говори, а и нещичко да се побутне, за да не чакаме.......Годо!
Re: Моят сценарии
03-07-2008 - 20:01:14
status Написал:
-------------------------------------------------------
> ДА ОБАЧЕ НА МАЙКИТЕ СИ НЕ СМЕ ПЛАЩАЛИ ДА НИ РОДЯТ
> И ОТГЛЕДАТ
> А НА ДЪРЖАВАТА ПЛАЩАМЕ !!!
> и всъщност държавата по дефиниция е възникнала
> и съществува за да осигури и гарантира груповите
> интереси на обществото .Защо да съм длъжен да
> плащам данъци, да се подчинявам на законите и пр.
> а да нямам право да изисквам държавата
> -олицетворена от всички свой чиновници/хрантутници
> начело с президента и премиера да ми върне срущу
> парите ,които ми прибира съответните услуги и
> комфорт.
> И каква е тази робска алиенация по отношение
> задълженията на държавата към гражданите. Мнооого
> удобно за управляващите - захапят ли кокала -
> няма пускане и наяждане и никаква отговорност . И
> това било "нормално" а ние хем да си плащаме хем
> да се спасяваме поединично. Обаче не е възможно
> защото човечествето е оцеляло и се е развивало
> групово . Склада за резервни части ,колкото и
> скъпи и лъскави да са не са лек автомобил -нужна е
> сглобка ! Затова националното благополучие е
> грижа наистина на най-голямата и легална групова
> организация - държавата!


Много си прав, аз това се опитвам да обяснявам на камилчето, но явно тя е на държавната трапеза и за това така благо си говори.
Че то, кой идиот ще рита срещу хляба си?
Проблема на камилчето е, че като се разсмърди много положението тя ще е сред първите, които ще го отнесат.

Пак повтарям - държавата прибира над 50% от нашите доходи а разни групи по интереси прибират още 20-30 % от доходите ни. Така напрактика доходите ни са ограбени и не може да се развиваме за сметка на определена група чиновници и кръгове.

Re: Моят сценарии
03-07-2008 - 20:09:31
avatar
baba Написал:
-------------------------------------------------------

> Какво лошо има държавата да си е на мястото и да
> се грижи за хората като "майка"? Не би ли трябвало
> основната и функция да е да създаде условия за
> развитие а не да пречи и рекетира?
> Каква трябва да функцията на държавата според
> теб?

Няма лошо да създаде условия. Лошо е, ако няма кой да се възползва от създаденото, колкото и малко да е, а да чака директно да му "даде".
Нали не твърдиш, че всеки, който е успял да се стабилизира и да се придвижи напред, е дърт комунист от номенклатурата или кадър на ДС?smoking smiley

Re: Моят сценарии
03-07-2008 - 20:25:00
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> baba Написал:


> Няма лошо да създаде условия. Лошо е, ако няма кой
> да се възползва от създаденото, колкото и малко да
> е, а да чака директно да му "даде".
> Нали не твърдиш, че всеки, който е успял да се
> стабилизира и да се придвижи напред, е дърт
> комунист от номенклатурата или кадър на ДС?
>
...........................................................................................

Лошото е, че такива хора има, но са твърде малко, твърде заети и твърде изморени от изхранването на армиите чиновници, цигани, лумпени, мутри и дебелогъзи политици.
Държавата ни се крепи на тези хора, но не и т.нар. ни елит, той разчита на лумпенизация, затъпяло население, чалга, малко хляб и много зрелища. Тоест има пълно разминаване между селско-мутренско-партийния ни елит и мъничката средна класа, която без европейска подкрепа няма шанс да пробие политически.
Re: Моят сценарии
03-07-2008 - 20:31:08
тези цени в Париж включват ли всичко - и апартаменти и къщи или са само за апартаменти?
Re: Моят сценарии
03-07-2008 - 21:17:14
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
> Ей само ми цапате темата. както казах нямам
> намерение да споря просто когато нещата се случват
> така както съм ги написал ще пускам тук по една
> статия. Споровете са излишни. Какво ще стане никой
> не може да каже, но когато стане ще ви уведомявам.


Много си прав! winking smiley
Re: Моят сценарии
03-07-2008 - 21:49:37
Как ще регирате ако разберете, че в Каспичан цените на квадрат са стигнали 3000 евро? Щото да сравнявате София с европеските градове е все едно да сравнявате София с най-забития цигански катун. Съвсем сте мръднали. ЕЙ!
Re: Моят сценарии
03-07-2008 - 22:49:50
комбат ...много съм съгласен с твоите мнения по темата ...аз също живеех в софия и се преместих близо до морето, и както много пъти съм казвал тук е направо раиско кътче...преди малко бях на риболов-имаше илария и малко сафрид водата е перфектна...
софия...искам да се извиня на софиянци , но за мен софия вече не става за живеене и не предлага кои знае колко по различни пари от една варна например...имах преди време бизнес на морето -за една вечер изкарвах една "софииска" заплата -разбираи голяма
колкото по рано се разбере че бг се крепи на туризъм и земеделие толкова по добре
обаче номера е да не те мързи...по времето когато имах бизнес по морето ставах точно в 8 и лягах в 2 след полунощ...уморен да , но никога не се оплаквах защото парите които правх за седмица хората изкарваха за година ...още имам сантимент към този бизнес ..един приятел имам които живее в ус и тои се чудеше как морето може да храни когато му казвах определени суми направо не можеше да повярва
а между другото имах колеги от почти всяка точка на бг включително и софиянци
работихме на златните -юнашки и юнашки печелехме...много от хората още си работят по морето аз самия се преорентирах и не съжалявам , но знам ако зацикли сегашния ми бизнес ще се върна към предишния
много е важно всеки да разбере че държавата няма да направи нищо за конкретния човек и да запретне ръкави и да направи колкото може сам....дали съм постигнал това което съм искал не знам.....като стигнеш някаква цел автоматично изниква нова...знам само че когато съзадох семеиство единственото което притежавахме беше един будилник които да ни събужда за работа(още си го пазим)
ходил съм в чужбина , мислил съм за чужбина..дори живях за малко ...но не исках цял живот да съм барман , а дипломи там кои ти гледа
мисля че поне за сега морето е топ мястото за работа и живот ...идват ми приятели от софия...не им се тръгва след като постоят няколко дни ....да зимата е малко скука , но пък за сметка на това има време да се ходи по зимни курорти и да се събират сили ....не мога аз да разбера живота в столицата и надлъгването с 1000-1500 лв заплата....сега ще ви дам елементарен пример ...магазинче малко около 12кв.м с наем около 20 000 лв може спокоино да докарва 1000-1500 лв оборот на ден...спокоино....сезона на златни например последните години започва от 20 ти април и продължава до около 25 ти октомври
бар 60 000 наем денонощен ..оборот 4 -6 хил за 24 часа......кажете ми защо им е софия на хората които живечт около морето ...знам че сега ще започнете със разни статии колко бил слаб сезона тинтири минтири...кои ще каже истината да не е луд аз преди да започна бизнеса си на морето имаше хора които ми казваха че не съм добре да се набутвам там ...а като попитах вие от колко сезона сте всеки ми отговаряше от 8-10 -12...е , като не е добре защо стоиш 12 сезона ...и така започнах...първото лято събрах парите от сезона в кутия от обувки 44 номер и ги вкарах в банков сеиф ...не можех на сметка защото фирмата ми официално отчете печалба на ръба.......с течение на времето си придобих и опит и всичко
за мен морето е супер перспективно както като работа така и като инвестиция ...това обаче го знаят само хора които имат допир ...останалите са просто зрители вярващи на приказки от 1001 нощ.....какво искаш да ти каже онзи дето продава дюнерите че е добре ли ...ами не ще реве ...и ще плаща по 30 000 наем и другота лято пак е там......................................................................................
и да се гордея и да не се гордея все съм си бъларин така че по добре да се гордея smiling smiley
Re: Моят сценарии
03-07-2008 - 23:27:10
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> ааа за доктора и къщата историята беше много
> увлекателна , а дали по същич начин стои въпроса
> със продавачката в супермаркета?

хаха...супер глупав/наивен въпрос. прочети книжки на виктор суворов (напр. Ледоразбивача) и сам си отговори на въпроса "т'ва комунизма е хубава работа - всеки ще е космонавт, лекар или учЕн.....но....кой ще рине лайната?!".....

> защото както казах и по рано просто е безмисленно
> да се сравнява сащ с бг
> нито сме с такава територия нито с толкова жители
> , а още по малко можем да се наречем някаква сила
> в света

с подобно мислене това е резултата! иначе опровергаващи примери колкото щеш - швейцария, хърватска, словения, сингапур, финландия, нова зенладния, ирландия и т.н.

> много ви моля бъдете малко по умерени в
> изказванията си към българите и българия защото не
> всички българи са чалгари или баи ганя .....бачкал
> съм като идиот и по 18 часа на ден..ималое дни в
> които дори не съм спал , но исках да работя за
> себе си
> и го постигнах.....
> пак ви казвам има в бг читави хора , а не излизат
> навън всеки по своите си причини ...моите са
> икономически ...стоя защото има работа за фирмата
> ни , но не стоя на всяка цена
> успех момчета и момичета

никаква милост за неграмотните малоумници, селяни и чалгаджии .... умирайте в лайната, мамка ви...пречите ми....честно!




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-07-03 23:33 от dedepene.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход