Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Na kade s 20000Evro

Публикувано от javor 
na
Re: Na kade s 20000Evro
09-11-2007 - 06:48:02
аз нямам нищо общо с БГ пазара, с някои неща които казваш съм съгласен с някои-не. например за затваряне на позицията на същия ден - не виждам никакъв смисъл ако все още тренда е нагоре (или надолу), естествено зависи каква цел си си поставил предварително; за ИПО - не съм сигурен какво имаш предвид - не е лесно да купиш на частното наддаване , а после може да се окаже късно (не винаги, при лош пазар понякога акциите са подценени; аз така купих Мастъркард в деня на ИПО), обаче виж Блякстоун излязоха на $37 и само надолу до 20, добър шорт излезе; за бразилските съм съгласен и пак не виждам защо да продаваш ако тренда ти е нагоре - погледни РИО , ; за нищо не споря просто изразявам мнение, всеки си има различен стил и цел, ;
Re: Na kade s 20000Evro
09-11-2007 - 09:21:52
Явор, виж си ЛС winking smiley
Re: Na kade s 20000Evro
09-11-2007 - 16:27:13
блекстоун?те не купиха ли краислер?знаех си, 4е е безмислица.браво НА!!!!
интересуваше ме българия.явно и ти не си там.
при мен, ако тренда катери прекалено бързо,предпо4итам да затворя в края на деня и сутринта пак да си отворя позиция,макар и да ми излезе скъпи4ко.
говоря ти при силно пока4ване.в БГ 4ух,4е има такива слу4аи 4есто.
мерси пак.и късмет

Re: Na kade s 20000Evro
09-11-2007 - 18:54:22
Здравей те,
Явно че знаете повече от мен и затова не всичко ви разбирам.Напоследно време излизат все повече негативни информации,като тази напр.[www.monitor.bg]
и ас просто незнам на къде.
И все пак благодаря и за това до сега.
smiling smiley
Re: Na kade s 20000Evro
09-11-2007 - 19:36:34
Прав си че съм поизнервен че съм загубил някой лев. В БГ лесно в последната година можеше да се направят 100% че и 200% .
А за това човек че нямам много богата култура е вярно, но се уча.
Ама си в мноооооооооооогооооооооооооооо голяма заблуда ако си мислиш че в БГ никой не разбира от финанси.
Подскажи нещо за статегията си ???
Комбинация Имоти, Акции, или на форекс пазара участваш?
Колко рискова е стратегията ти? 100% които даваш на година като минимум ли ги гарантираш.
Стига загатва само кажи нещо повече
И аз мога да си пиша че имам стратегия за еди колко си процента да кажа някой друг термин. Някоя книжка за инвестиции да вмъкна, и да напиша накрая , че тази стратегия ще излезе доста скъпо на българите които според теб нищо не разбират.
И това не го приемай за дразнене. Разясни повече за стратегията си. Точно за това са форумите.
na
Re: Na kade s 20000Evro
09-11-2007 - 21:35:36
аз докато достигна до моята стратегия съм "похарчил" хиляди $ , хората ми плащат, за тези консултации, не мога да я "тръбя" по форумите; иначе виждам, че хората се опитват обаче нещо не достига; аз говоря за доста по- предвидими доходи при по-малък риск; не си спомнаям да съм гарантирал 100% (въпреки, че аз лично съм близо), говоря за около 30% (долна граница) и нагоре ; за сравнение Фонд мениджъри, които докарват 20% са герои; също ако четеш внимателно споменавам, че НИ не са най- добрата инвестиция исторически- значи логично мочта стратегия не включва имоти, не са толкова ликвидна инвестиция и ако се влоши пазара може да ти отнеме доста месеци да продадеш; ако някой ти "гарантира" 100% значи е мошеник; ако имаш някакви сериозни намерения можеш да ми пишеш на имейл, обаче ти трябват поне 10000$ , за да намалиш риск и същевременно да имаш приличен доход
Re: Na kade s 20000Evro
09-11-2007 - 22:37:07
Re: Na kade s 20000Evro
Изпратено от: elvi81 (IP съхранено)
Дата: November 9, 2007 07:36PM

Прав си че съм поизнервен че съм загубил някой лев. В БГ лесно в последната година можеше да се направят 100% че и 200% .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Елви и аз така мисля за БГ.за това се и интересувам.маи оба4е леко сме позакъснели.
грехота....
НА явно оби4а да сортва.мен ме е страх да пипам там.
Re: Na kade s 20000Evro
10-11-2007 - 09:18:09
Можем да се вържем с по едно ску пе поне да обменяме информация.
na
Re: Na kade s 20000Evro
10-11-2007 - 17:58:19
ако не се лъжа БГ пазара е много манипулативен; няма ликвидност; няма строг надзор; поне в други държави хората ги чака затвор за "инсайдър трeйдинг "

някой споделя ли моята идея,че ако зачестят много ИПО- та в един сектор е сигнал за връх ? например строителни компании в БГ? Банки? като гледам в САЩ издъхват, лоши новини една след друга ; като се има на предвид, че най-големите мозъци (Айви лига университети) работят в Голдман, Мерил Линч, Морган Стенли, Ж.П.М. , Сити, и тези компании потънаха с милиарди - какво ги чака нашите български гении със полувисше образувание или някой мижав университет, където се преподава с учебници от 70-те и самите преподавателите не знаят какво говорят? :}
а може би българите са толкова "назад" , че не са чували за КДО и РМБС и това ще ги спаси за сега? аз клоня към тази теза, което не значи, че не очаквам цените не НИ да падат; също така акциите на банките при период на покачване на лихвите не са добра инвестиция



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-10 18:56 от na.
Re: Na kade s 20000Evro
10-11-2007 - 19:23:23
"na" това че по някаква причина или случайност си имал късмета да излезеш от България и да работиш във финансовия сектор в щатите или където е там не ти дава право да се надсмиваш над хората в БГ и тяхната финансова грамотност. Много от нас са завършили мижавите икономически университети в БГ защото са нямали финансовата възможност за по добро образование какъвто съм и аз.
Не мога да разбера защо го поставяш на въпрос това че си много по грамотен от нас. Може би че много от нас с мижавите университети са направили за последната година няколко пъти по голяма доходност от теб, че и за в бъдеще ще продължат да го правят.
Кажи на всички нас какво си завършил може би си сертифициран финансов аналитик че си с такова самочувствие. Или реално нямаш никаква представа от финанси ????
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход