Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Na kade s 20000Evro

Публикувано от javor 
na
Re: Na kade s 20000Evro
10-11-2007 - 21:16:58
защо приемаш всичко като лично заяждане? чети между редовете. аз по една случайност също съм учил и в Бг университети и имам добра база за сравнение, не трябва да го приемаш лично; просто тъжен факт ; значи никой не се замисля как так най- големите мозъци в света загубиха милиарди , а БГ ще е изключение confused smiley
в европа в някои страни вече се усеща криза , а БГ ще я подмине? просто интересна тема за размисъл
няма да отговарям на нападките ти за възвращаемостта ти, защото току виж съм ти избил пак някой комплекс confused smiley
Re: Na kade s 20000Evro
10-11-2007 - 21:45:52
Я да видим колко си образован финансово сега ?
че ме мъчи тая задачка и малко помощ да получа.

Ако анализираш акциите на фирма която има B=1.8
Пазарната възвръщаемост е 14%
Реална възвръщаемост на тримесечни съкровищни бонове е 1,2% за три месеца
Очакваната годишна инфлация е 2%
Каква годишна норма на възвръщаемост трябва да се изисква от евентуална инвестиция в акции?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-10 21:46 от elvi81.
Re: Na kade s 20000Evro
10-11-2007 - 23:50:23
Малеееее.....Малеее....колко ГУР0 се появи, кой от кой по-голям гуро......!
Така, като ви чета, имам чувството, че можете да сринете световния пазар само за няколко часа!
Човека питаше какво да прави с тези 20К EUR, а вие се изпотепахте кой е по-по-най....!
Ама бива ли така......има си форуми за тези теми!
na
Re: Na kade s 20000Evro
11-11-2007 - 02:12:32
ами аз индиректно му насочвам вниманието, че може да е "закъснял" за инвестиция в НИ ; има скрити рискове; евентуално по- добри инвестиции; някои други хора избиват комплекси
елви, отговора на твоята задача е 19.76%... айде първата консултация е безплатна



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-11 02:46 от na.
Re: Na kade s 20000Evro
11-11-2007 - 12:02:33
Да прав си partzalev отклонихме се от темата.

МЕРСИ НА "na'' за отговора
моите инвестиции съм ги разделил в имоти 70 акции 15 фондове 15 и малко депозити
не казвам че това е оптималното съотношение но все още нямам необходимите знания да поема риска да увелича акциите.
Успехи на всички.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-11 12:03 от elvi81.
Re: Na kade s 20000Evro
11-11-2007 - 14:54:25
Здравей те,
От изчисленията и процентите на 6tа страница нищо не разбрах,но както Парцалев се исказа някъде,важното е да са опънати платната а не посоката.
Личи си че повечето от вас са с такива професии и голям опит поради което ТЪРСИХ СЪВЕТ ОТ ВАС.Последните години влагах към 70-80% в акциини фондове,като в началото доста загубих,но в последствие си ги възвърнах и понеже на борсата ми се струва (като човек с малко познания) вече малко рисковано си търсих спасително островче в земя или виличка около Сф.Явно че и този влак в 2 бес 5 сам го изпуснал,затова ще е най добре да влезна в чакалнята и да изчакам следващия.Някои може ли да ми даде съвет дали да продам и последния ми (WKN: A0LBUS)акзиен фонд ,които инвестира най-вече в Бг,Ро,Tr.
Благодаря и успех.
smiling smiley :crazy:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-11 15:04 от javor.
na
Re: Na kade s 20000Evro
11-11-2007 - 17:08:07
зависи какво са ти донесли досега, ако са ти изкарвали добър ритърн аз бих ги задържал в рамките на определен % (например 10, зависи колко са добри)от цялото ти портфолио; обаче тези комисионни, дето ги даваш на банката са много високи, потърси си някой "онлайн дискаунт брокер"
Re: Na kade s 20000Evro
11-11-2007 - 18:41:07
Пробвай се на FOREX-a !
Отдели 5К EUR и опитай, като се придържаш към следното:
- не влизай с повече от 10-15% от депозита;
- слагай само СТОП ПРОФИТ на 10-20 пипа;
- не влизай срещу тренда;
- не вярвай на никой анализ - всички лъжат!
- подтисни лакомията си и паниката;
- не се стряскай ако тредна е срещу теб;
- в часа на излизане на важни новини гледай да си затворил позицията;
- избери финансво посредник, който предлага и двойката USD/BGN, която е огледална на EUR/USD и е чудесен начин за хеджиране (засега).
Трябва ти само ПЦ и интернет!
Успех!
na
Re: Na kade s 20000Evro
11-11-2007 - 22:47:56
във връзка с по-горните ми разсъждения за сигнал за връх в даден сектор (НИ) при зачестени ИПО от бранша, съвсем случайно попаднах на една компания- Bulgarian Land Development, която se търгува на лондонската борса; гледам акциите й са на 52 седмично дъно; това обикновено е лош знак за сектора с НИ особено, ако и други компании са в подобен тренд; това е мнението на големите инвеститори за сектора; просто поглед от друга перспектива и тема за размисъл; все още не съм направил никакво проучване и може и да греша, но ми изглеждат като кандидат за къса позиция ; обаче ако ми се налагаше да купувам апартамент в БГ със сигурност бих продал шорт някоя стрителна компания за застраховка
Re: Na kade s 20000Evro
11-11-2007 - 23:41:24
Здравейте и моите поздравления,
Вия явно сте на такова ниво че дори не мога да ви разбера напълно.Евала та и много ви благодаря за съветите които дори няма да мога да исползвам.Сте си отида в чакалнята,където няма много ТЕЧЕНИЕ и сте се опитам да дочета Костолянис.Още веднъж ЕВАЛАТА и успех.Ако можете да дадете съвет към начинаещите,мерси.А ас си мислех че съм научил нещо.Но това че отивам в чакалнята не означава че не искам да се возя на влак.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход