Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Na kade s 20000Evro

Публикувано от javor 
Re: Na kade s 20000Evro
26-10-2007 - 23:59:29
Здравейте и привет на всички,
Специални поздрави за (на).
Това което ми написа накрая,че е доказано кой инвестиции са най-доходни(ЗА ПО-ДЪЛЪГ) период,го прочетох преди години и тогава инвестирах в БРИК и съм доволен,но надали сте надживея орлите и костенурките,за да се насладя на спокойствие и блаженство след корекциите.Защото както писах за корекциите на златото,така и борсата е претърпяла своите вас ходи и падения.Като напр. 1929г ,1987,2000г и др по-малки. Където те връщат в първи клас с възможен поправителен,както беше моя случеи прес 2001 от където стигнах до поговорката;-не питай старило а патило .А варианта които предлагаш,също сам го чел като (средно сигорен)2Кам 1 .Това което предлагат средно запознатите банкови служители,но това неможе да е твоята система ,доколкото се опитвам да разбера.Тъкаче открехни още малко булото на тайнственоста.Благодаря и поздрави на всички.

spinning smiley sticking its tongue out
Re: Na kade s 20000Evro
27-10-2007 - 00:40:16
Благодаря на Венчев,Вуйчо и Фабя за съветите.Желая ви успех
smiling smiley
Re: Na kade s 20000Evro
27-10-2007 - 00:50:53
Петър,допадат ми расайденията ти и ми либсва твоя коментар.
confused smiley confused smiley
na
Re: Na kade s 20000Evro
28-10-2007 - 19:09:17
прочети някаква литература за критерии при избор на акции и също риск мениджмънт(кога да продаваш) ; виж Питър Линч и У. О'Нийл ,ако имаш нерви прочети Грахам; според мене имаш предпоставките да правиш пари; ако си сериозен и искаш да се консултираш ми пиши на имейла
na
Re: Na kade s 20000Evro
28-10-2007 - 19:29:01
а може би най- добрия съвет , който мога да ти дам е : "Follow the big boys"
zamisli se дали например 2001г Уорън Бъфет е купувал ".com" компании ; от друга страна късата му позиция спрямо долара му донесе милярди clap:
Re: Na kade s 20000Evro
28-10-2007 - 23:34:43
Здрасти (на) и поздрави на всички.
Quote

прочети някаква литература за критерии при избор на акции и също риск мениджмънт(кога да продаваш)
Много -добър съвет които съм чувал вече,но неможах да се разкасам на две.
според мене имаш предпоставките да правиш пари; ако си сериозен и искаш да се консултираш ми пиши на имейла.
Втория ти съвет също не е лош,но искам да обмисля малко и може да се възползвам от него.Благодаря за сега и лек ден.

smiling smiley
Re: Na kade s 20000Evro
08-11-2007 - 21:32:29
'' na '' много потайна твоята стратегия за инвестиции.
Просто го напиши в едно изречение - Взаимни фондове и самостоятелно участие на капиталовите пазари. Какво толкова го пазиш в тайна твоята стратегия да не си мислиш че откриваш топлата вода. Как ли действа твоята стратегия когато последните седмици индеските са надоло. Айде със здраве smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Na kade s 20000Evro
08-11-2007 - 22:57:18
Посоката не е важна, важно е да си опънал платната.......!
na
Re: Na kade s 20000Evro
09-11-2007 - 00:59:18
elvi 81 - без нерви, явно си позагубил някой лев, един ден ще се научиш ако имаш желание; Първо трябва да се научиш да губиш преди да започнеш да правиш сериозни пари; стратегията ми няма нищо общо с фондовете - ако си чел по-внимателно изказванията ми би трябвало да забележиш, че твърдя , че с моята стратегия ще изпревариш безпроблемно почти всеки фонд мениджър - статистиката е брутална - над 80% от тези фондове не могат да бият С&П 500 ;
по принцип си прав - не съм открил топлата вода, но по- твоите изказвания ми се струва, че си далеч даже и от студената вода, може би някъде близо до блатото :}
аз затова и не очаквам разбиране от българи , защото нямат финансова култура.
нямам намерение да изнасям уроци; тази информация не е евтина за едни, а в същото време е много евтина за други като сравнят с възвръщаемостта, която ги очаква



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-09 02:01 от na.
Re: Na kade s 20000Evro
09-11-2007 - 04:15:22
до на:
НА,досега виждам 4е си наи добре запознатия тук.поне така съдя от коментарите ти.
не съм в българия,и не съм запознат с правилата там.кажи ми дали според теб това което съм писал има някакъв смисъл с моментното състояние на стоковата борса там.ако не ти се коментира ,ще те разбера.и мене са ме у4или,4е информацията е пари.аз ли4но смятам 4е в надценен маркет възможностите са наи големи ,макар и кратки:






в силно надценен сток маркет,както е в бг,азия и бразилия,е раи за хедж фондовете.
заради еуфорията,те диктуват пазара.както знаеш,цената на една акция,не се определя от физи4еската и стоиност към общата оценка на компанията,а от предлагане и търсене.и все още могат да се правят пари.
не търси смисъл ,а дебни големите игра4и и ги следваи,от тях зависи а не от месе4ните доклади за развитието на дадена компания,както е в един нормален пазар.
то4но за това някои компании се надценени в 10ки пъти и продължават да растат и за това ,незапознатия игра4 се 4уди кво става.
КАК ДА СЛЕДВАШ ХЕДЖ ФОНДОВЕТЕ:
1.прави техни4ески анализ,в никакъв слу4аи фундаментален.следваи трендовете,а не слушаи колко надценена е дадена акция.
2.НАИ ВАЖНОТО!!!!!!!! ВИНАГИ ОТВАРЯИ ПОЗИЦИЯ ДО ОБЕД
ВИНАГИ КЕШИРАИ ПРЕДИ ЗАТВАРЯНЕ НА БОРСАТА ЗА ДЕНЯ!
дори и да си на загуба,или пък тренда е изклиу4ително благоприатен!така ще се предпазиш от OVERNIGHT CRASH!!!!!!!!!!!!!!!!!!
3.стои дале4 от фиу4ъри.в силно надценен маркет,те са само за фондовете-управляващите пазара.
4.при поява на IPO-задължитело купуваи още при на4алото на продажба.колкото по бързо,толкова по добре.това са акциите,които евентуално можеш да държиш по дълго време,макар 4е аз не те съветвам.
5. когато паниката настъпи,за няколко години забрави дори какво е софикс или бг40.и няма какво да се шашкаш.тогава ще доиде ред на Станишев да се поти


ли4но мен ме интересуват аи пи отата.има ли къде да потърся статистика за последните излезли и тяхното представяне до днес.
благодаря ти предварително.











Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-09 04:21 от acen1975.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход