Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)! ТЕМА САМО ЗА БРОКЕРИ!!!

Публикувано от Продавач 
то не е лошо като идея това
24-06-2007 - 06:55:55
avatar
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
Изпратено от: Тинки Уинки (IP съхранено)
Дата: June 22, 2007 01:28PM


Добре след като ти кажат - от мен комисиона няма да видиш, ти защо натискаш да рекламираш? Да те кара някой? Ами остави го строителя сам да си се оправя. Ти сама си си избрала да работиш без пари после на другите се сърдиш, че не искат да ти плащат.

А относно стойностните агенции ами дай да им напишем имената, да значт хората къде да ходят. Кажи ти от коя агенция си. Ще пуснем тука една тема дето винаги ще стои най-отгоре.

Темата ще бъде "Агенциите на форума"
komin4e - работи тука
Продавач - тука
Другата страна - тука

Дет се вика безплатна реклама ще ви направим във форума. Само отдолу ако завалят оплаквания да не кажете - махнете "рекламата"


--------------------------


То не е лоша идея това тъкмо да се запознаем с колегите не че не можем на лични съобщения да го направим. Но всъщност аз не желая да си казвам агенцията (няма я в черния списък) защото във форума освен интелигентни хора влизат и много комплексари... А те умишлено биха влезли в ролята на "туристи" особено ако не се въведе масово таксата за оглед само и само да видят кой е тоя брокер дето толкова се прави на ербап и не иска да се кланя на "негово величество" нали се сещашsmiling smiley?
Аз страх от никого нямам, но времето ми е кът, а комплексари дал господ във форума.


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: Тинки
24-06-2007 - 07:05:37
Знаеш ли що на адвокатите не им пука че ищецът трябва да е представен от един адвокат, а ответника от друг? Запитвала ли си се защо не се натискат да представят и двете страни?

Ами защото така е по закон пък са си и направили сметката. Аз има ищец и го представлявам, а Пешо от съседната кантора представлява ответника, утре Пешо като има ищец, аз ще му представлявам ответника.

Ако при сделка с имоти продавача и купувача бъдат представяни от различни агенции това питам ще намали ли работата на брокерите - НЕ (виж примера с адвокатите). Обаче какви "последици" ще има това:
1) ще има агенции които се занимават само с купувачи
2) отношението на агенциите към купувачи и продавачи ще се "изравни" - няма да е важно само да трупаш оферти на килограм, защото в сделката има две старни, а твоитъе оферти са само от едната.
3) няма постоянно да те питат по телефона - ти колага ли си?
4) няма да има смисъл от фалшиви оферти, защото купувача се представлява от друга АНИ не от тази пуснала обявата
де да знаеш яsmiling smiley
24-06-2007 - 07:26:12
avatar
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
Изпратено от: камелия (IP съхранено)
Дата: June 23, 2007 11:59AM


de da znam? Написал:
-------------------------------------------------------
> Kamelia,
> Az pone ne sam vidial dosega posting v temata
> kazva6t 4e niakoi iska da preska4a brokeri i ga ne
> im pla6ta.Horata sa saglasni da ti platiat kato ti
> vazlojat rabota i ti ja svar6i6.Ne iskat da ti
> platiat ako ne si svar6ila ni6to za tiah.Az li4no
> sam kupuval imoti bez da polzvam brokeri-re6il sam
> 4e ne sa mi nujni.Za kakvo to4no iska6 da ti
> pla6tam??? Za tova 4e sam te presko4il li???Leko
> ne sam saglasen!
> Tova mai na reket mi ponamirisva!!!Ama to bez
> brokeri ne mojelo!!!
> Moje ....da ....moje
> A koito iska broker,e niama da mu 4upim hatara
> ja!Da otiva pri teb i da si ti plati!!!

Имам чувството,че не си чел това,което съм писала.......
С две думи.Ако се обадиш по моя обява,заведа те на оглед,харесаш имота,срещна те с продавача,изготвя предварителен договор и го подпишете,след като съм направила всичко по изрядността на документите и съм неотлъчно до теб докато си получиш нотариалния акт,трябва ли да ми платиш комисион?


------------------------

Тя Камелия добре ти го обясни, но той може би имаше предвид случая когато: "Аз само искам да ме заведеш при продавача" налиsmiling smiley))?
Защото ако е този масов случай ето как ги виждам аз нещата.
Аз имам договор (или хайде да речем дори само устна договорка) с продавача. Каква договорка имам аз с продавача си е между мен и него и тези отношения не касаят никой друг. Ти като потенциален купувач, който иска "само да го заведа при продавача" разбираш, че този имот се продава в благодарение на моя труд и средства за реклама. Аз съм си направил сметката кое колко ми струва (няма нужда някой друг да ми я прави) и посреднича при продажба на този имот при определени условия, които са такива на целия пазар не само у нас, но и по света.
Идваш ти и ми казваш: "Е да ама мен тези условия не ме греят!"
ОК - чао отиди на някой пазар на който ти сам ще му определиш условията и нека те да бъдат такива каквито на теб ти харесват нямам нищо напротив, но на този пазар така се работи. Който не му харесва търси начин да направи магарията преценявайки, че моя труд не струва толкова колкото "му искам" и се започва с постановките. Обаче може да ги опита, защото аз съм му дал тази възможност - 12 снимки, подробно описание на имота и напълно безплатен оглед където ако има късмет ще се запознае и със собственика... И ако аз съм се договорил със собственика без значение дали писмено или устно и той си изпълни задължението ще е добре до някъде. Но ако аз съм се договорил от него да взема 1.5% и от купувача 1.5%, че цената да му е по-ниска на потенциалния купувач? Той обаче сакън не ме "рекетирай" как така ще искаш от мен да ти дам нещо САМО за едно показване. Значи може би трябва да включим в цената 6%, че да са доволни всички ли? Така като си "Без комисион от купувача" вече си доволенsmiling smiley? А че е ти излезнало по-скъпо невермайнд поне се създава илюзията, че си "на далавера"...
Работата е такава, че старото време още ни преследва - това време когато ако не откраднеш и живееш само на една заплата си за никъде... От тогава се мисли все в посока не как да се заработва, а как да се спести или открадне особено ако това може да стане.
А се гледа как да се спести и поради още една останала от едно време характерна наша черта - да гледаш в чинията на другия вместо в твоята собствена. По този повод понеже постоянно разводняваме темата, който иска да прави сметката на другия и да се ядосва и да цъка с език моля заповядайте ТУК:[forum.imoti.net]

А иначе тази тема беше за таксата за огледи. Надявам се да съм успял да ви дам насока за мислене, защо за нас има резон да се въведе такава такса, а за вас не би трябвало това да е проблем, защото ако не сте туристи тя ще ви бъде приспадната.





Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Тинки
24-06-2007 - 07:34:23
avatar
smiling smiley Ти пък искаш съвсем да е наредено както ти го виждаш за добре. Всъщност брокерите работим и така и иначе. Аз продавам сега ен броя имоти и в същото време търся имоти от колеги за ен броя мои клиенти купувачи. Не виждам какъв е смисъла да има ани които да работят или само едното или само другото - напротив колкото е по-комплексна услугата клиента е по-доволен. Като дойде клиента и продаде нещо с мен после иска да му намеря нещо и така и става...пък му помогна и с кредита...пък и с наемателите за новия имот, които ще му изплащат кредита... и т.н.
Не разбирам, защо искаш всичко да е разпарчетосано чак до такава безмислена степен, че дори да усложнява нещата?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Предложение
24-06-2007 - 07:40:13
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
Воденето до имота и срещата с
> продавача са за сметка на продавача. Той ти е
> възложил да му търсиш купувачи и да го срещаш с
> тях.

Това какво сме се договорили с продавача си е между нас и кое за чия сметка е ние си знаем с него. Аз може да му взема само 1% на продавача, но за сметка на това да сме се разбрали за такса оглед и договор за изключителни права както и правата да си искам от купувача 2%:!:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
24-06-2007 - 11:44:06
Здравейте,като попрочетох отгоре-отгоре мненията по темата се сетих,че такава такса оглед се взима много отдавна от доста агенции,поне от 7 години.Една такава беше Тримонциум ,незнам дали все още съществува,но те още тогава си прибираха за оглед по 5 лева.Интересен е този момент -какво прави клиента,тръгнал на оглед ,т.е. на кого плаща таксата оглед -на посредника на продавача,на своя посредник или и на двамата?Защото тези агенции,които взимат такса оглед обикновено те предупреждават преди огледа за таксата и си я искат още преди да са те завели до имота.
Друго,което ми направи впечатление е разделянето на огледите от купувачите на важни и маловажни и съответно предложение за санкция на брокера,ако те води на "маловажни".Много често се случва един купувач да не купува ,особено жилище ,по зададените предварителни изисквания.И след няколко огледа се случва,тъй като брокерите обикновено са добри психолози,брокера "да кривне"от така наречените изисквания на купувача,води го на нещо,което веднага се харесва и купува.Така че не виждам защо един клиент поверил се в ръцете на брокер да му определя начина на работа.Един добър брокер обикновено следи предложенията в цяла София и много често се случва примерно да искаш прекалено много жилище в Дианабад,но изведнъж те завеждат ей така между впрочем в Света Троица,където го има нещото,което търсиш и си казваш ето го нещото,което търся и все пак какво ме е на квартала.Това е елементарен случай и важи конкретно за доста голяма част от купувачите,подали се на мнението на разни съветници ,че трябва да живеят в престижен квартал.Няма лошо,но си виж кинтите,с които разполагаш.
Re: Тинки
24-06-2007 - 11:59:27
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Знаеш ли що на адвокатите не им пука че ищецът
> трябва да е представен от един адвокат, а
> ответника от друг? Запитвала ли си се защо не се
> натискат да представят и двете страни?
>
> Ами защото така е по закон

> Това е правилният отговор.Знаеш ли защо? Защото ищец и ответник имат различни интереси.И при наказателните дела е така-щом подсъдимите имат различни интереси,имат различни адвокати.

> Ако при сделка с имоти продавача и купувача бъдат
> представяни от различни агенции това питам ще
> намали ли работата на брокерите - НЕ (виж примера...........

Продавачът и купувачът имат сродни интереси,работата на брокера е да помогне да се уеднаквят и да постигнат съгласие.
Анонимен потребител
Re: Тинки
24-06-2007 - 13:11:32
Аз искам като видя едно жилище, което ти рекламираш да съм свободен да работя с теб или с друг брокер, или с адвокат, или с нотариус или сам. Аз не искам от това, че ти си пуснал офертата автоматично да следва че трябва задължително ти да ме представляваш покупката.

То и адвокатите не се се делят така. Веднъж защитават ищецът, въднъж ответникът, ама никога и двамата в едно дело.
Анонимен потребител
Re: Тинки
24-06-2007 - 13:43:51
Какви сродни интереси - единият иска да получи повече, а другият да плати по-малко
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
24-06-2007 - 14:14:24
Абе хора, колко работа имате вие, че пишете по 10 страници неинтересни повтарящи се странни неща, дето нито имам време да ги прочета, нито ако отделя такова нещо ще се промени.....

Ей на този въпрос ми отговорете поне в две страници, моля. И после да напишете от коя агенция сте, за да знаят шефовте ви отговора на въпроса "Какво прави по цял ден служителят Х?"

За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.