Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)! ТЕМА САМО ЗА БРОКЕРИ!!!

Публикувано от Продавач 
Re: де да знаеш яsmiling smiley
25-06-2007 - 16:58:48
avatar
wal Написал:
-------------------------------------------------------
> "Надявам се да съм успял да ви дам насока за
> мислене, защо за нас има резон да се въведе такава
> такса, а за вас не би трябвало това да е проблем,
> защото ако не сте туристи тя ще ви бъде
> приспадната"...я ми обяснете по-подробно коя
> агенция и как ще ми приспадне 100-200 лева дето
> сам изхар4ила за "такса огледи"

А вие "изхарчихте" ли ги вече или просто любопитсватеsmiling smiley))?
Всяка агенция с която сключите договор може да ви заведе безплатно на огледи, но после ако решите, че можете да купите имот всъщност след 2-3 години тогава предполагам, че ще ви поискат да си ги платите както и обратно. Зависи какво е записано в договораsmiling smiley




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
25-06-2007 - 17:00:14
avatar
wal Написал:
-------------------------------------------------------
> ами щом пазара досега не е приел "такса огледи"
> зна4и има защо....щом ще се оправдаваме с
> пазара.... а "желанието да се приравни работата
> на АНИ към начина на действие на някакъв друг
> бранш" е желание да се обясни на брокерското
> съсловие защо клиентите ви не желаят такса огледи
> ....
> "То не бяха магазини за хранителни стоки,то
> сирена, не бяха автосалони...........от девет
> кладенеца вода,за да се оправдае елементарно
> нещо-нежеланието да платиш на някого,към когото си
> се обърнал за да ти свърши работа" - никаква
> работа не е свършена за мен когато отивам на оглед
> , просто защото огледа е платен от продава4а ( в
> неговата комисионна)

Виж сега дали е "платен" огледа от продавача ти няма как да знаеш. Аз мога да имам договорка с продавача да не му взимам комисион сещаш ли се? Не прави семтката на другия когато незнаеш каква е тя.



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: играта загрубяваsmiling smiley))
25-06-2007 - 17:08:44
avatar
wal Написал:
-------------------------------------------------------
> много ми хареса сравнението с ресторант , а може
> и и с GSMмагазините -дето влиза6, гледа6,
> разцъква6....и не плаща6....и може днес да не си
> купи6 , ама на заплата....Дай сега да не гледа6 и
> пипа6 , щото то4но днес няма да купи6

Разликата от влизането в магазина където не ангажираш никого да ти отдели 2-3 часа и ходенето на оглед е мноооооооооого голямо обясних го неколкократно.
Услугата не е продукт, който ние внасяме на едро с няколко тира от Китай - услугата е моя труд. И за да се потрудя да дойда с теб от точка А до точка Б и от там до точка В и т.н. на огледи на мен ми струва нещо. Като влезнеш в магазина ти не ангажираш продавача с часове ако изобщо го анагажираш с нещо и съотвтно не плащаш ако не купиш. Тук обаче дори да не купиш ти ме анагажираш, което масово е все още безплатно, но понеже туристите не са малко, а аз имам достатъчно сериозни клиенти на които не успявам да обърна внимание заради някой турист за това имам желание да накарам всеки, който ме разхожда напразно да си заплати за това удоволствиеsmiling smiley Усещаш ли разликата от "влизането в магазина"?
Ако всички имоти, които се продават бяха подредени на една улица - просто те пускам да се разходиш и не само, че няма да ти искам таксички, но и има вероятност да те почерпя за това, че си минал по "моята улица" - с магазините е така, но когато искаш да гледаш нещо в младост, после в надежда и люлин и накрая да отидем до Панчерево, а от там до Костинброд някак си не върви да ми го сравняваш с "влизането в магазин" където всичко е на едно място окsmiling smiley?




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
25-06-2007 - 17:14:18
avatar
wal Написал:
-------------------------------------------------------
> Мдааа "турист"...А как ще наре4ем брокерите, които
> ни развеждат на места, неотговарящи на нашето
> търсене?
> ..."2 спретнати къщурки в идеално поддържан
> двор...", които се оказаха един фургон и още
> половин фургон... в Чибаовци....и ние разхождахме
> продава4ите и тяхната брокерка на чист въздух - 25
> км дотам и обратно и загуби време и бензин - нима
> брокерката не го беше виждала преди - нищо
> подобно- беше го виждала- просто се надяваше някой
> да клъвне (тихомълком ни подшушна 4е може да
> свалят 1000Е от цената...ами да -щото цената на
> имота би трябвало да се приближи до цената на
> парцел без ток и вода!), но не мога да разбера
> идеята за загубеното време и да ти предлагат нещо,
> което не по твоето търсене (по-скоро да
> изопачават)


Еми цървули можем да ги наречем точно тези - а ти ги напиши кои са че да бягат хората далеч от тях!


> И още пове4е не мога да разбера идеята за такса
> огледи от купува4а - неприемлива, непазарна...ами
> ако трябва и 7 месеца ще обикалям за имот докато
> намеря това , което ми харесва- какво общо има
> времето, та да ока4ествявате тия дето не купуват
> отраз с туристи ( междудругото аз купих в
> рамките на 2 месеца)

Има общо времето - нарастват разходите за телефон и транспорт и времето, което се отделя на клиента. ОК можеш и 8 месеца да търсиш няма никакъв проблем. Въпроса е все пак да си купиш нещо накрая. Аз казвам туристи на тези, които незнаят дали изобщо ще купят друг е въпроса дали пък знаят какво точно искат...между другото това са и понякога случаите когато се ходи на оглед и не ти харесва, защото незнаеш какво искашsmiling smiley Има го и този момент.




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
wal
Re: играта загрубяваsmiling smiley))
25-06-2007 - 18:08:33
ами много хора работят в сферата на услугите...вие не сте единствените ( имам предвид брокерите) това "разхождане" е 4аст от професията..."залудо работи- залудо не стой' Не знае6 от кой храст ще изко4и зай4ето smiling smiley ...Да, дори благодарение на професиналния ти опит един клиент да ти прили4а на турист - не може6 да му откаже6 да го заведе6 ( респективно - да му каже6 дай2 -5 лева за оглед) , щото така отблъсква6 потенциялен клиент, а КЛИЕНТЪТ ВИНАГИ ИМА ПРАВО...При тия комисионни дето ги вземате - загубеното време и разходите за разходки са ви от присъщите разходи smiling smiley
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
25-06-2007 - 20:12:55
Продавач, на мен ми омръзнахте с елементарните си манипулации и абсурди. Какъв брокер на продавача сте ако сте се договорили с него да не Ви плаща? Разбира се, че имате право да работите безплатно, но да смятате, че сте брокер на купувача, защото продавачът не Ви плаща е доста странно. Този разговор определено няма смисъл, защото всичките брокери вкупом игнорирате аргументите, които не са във ваша полза и говорите логически и юридически небивалици. Понятието етика пък изглежда на светлинни години далеч от вас.

Поуката за мен е да не Ви чета. Има доста полезни и информативни теми. Тази определено не е една от тях.
Re: играта загрубяваsmiling smiley))
25-06-2007 - 20:28:32
avatar
Защо да го отблъсквамsmiling smiley? 2лв са сериозен аргумент да ми откаже лиmoody smiley Значи ако е така за мен той не е сериозен клиент... Аз пак може да не му взема 2лв за огледа, но ако сключи договор с мен. Много е елементарно.

"При тия комисионни дето ги вземате - загубеното време и разходите за разходки са ви от присъщите разходи."

Щом е така да си се разхождам с баби и дядовци и ученици пък все от някъде може да изскочи дори мога да правя екскурзии с цели автобусиsmiling smiley)) Има резон до някъде признавам сиsmiling smiley))


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
25-06-2007 - 20:34:02
avatar
klara Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач, на мен ми омръзнахте с елементарните си
> манипулации и абсурди. Какъв брокер на продавача
> сте ако сте се договорили с него да не Ви плаща?

Нямате виждам и най-бегла представа от пазара на имоти (в България) в чужбина може и да сте били нечий клиент, но сега гледате много от високоsmiling smiley

> Разбира се, че имате право да работите безплатно,
> но да смятате, че сте брокер на купувача, защото
> продавачът не Ви плаща е доста странно.

"брокер на купувача" ... че той продавача може да си дойде с неговия брокер и ако аз съм имам договорка с продавача да не му взимам комисион ще го искам от купувача... Разберете го така - този имот се продава при тези и тези условия ако не ви харесват те ще си купите друг имот. Никой никому не е длъжен!

Този
> разговор определено няма смисъл, защото всичките
> брокери вкупом игнорирате аргументите, които не са
> във ваша полза

А кои са "аргументите"???

и говорите логически и юридически
> небивалици. Понятието етика пък изглежда на
> светлинни години далеч от вас.

Нали за това сте тук "осветлете" ни нас заблуденитеsmiling smiley)))

>
> Поуката за мен е да не Ви чета. Има доста полезни
> и информативни теми. Тази определено не е една от
> тях.

То като цяло целия портал е много полезен и една от причините да е такъв е най-голямата база данни в България, а за нея основен принос имат тези лошите във вашите очи брокери дето били причината за непрокосаността на нашето общество като цяло...не помня кой изръси тази глупост май бяхте вие...извинетеsmiling smiley




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
леко леко
25-06-2007 - 20:41:59
avatar
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
Изпратено от: klara (IP съхранено)
Дата: June 25, 2007 08:21PM

"Гарантирам Ви, че когато пазарът е регламентиран и придобие цивилизовани измерения, такива като Вас ще бъдат бързо издухани. Зависи само колко време ще отнеме това. Като добавим и простотията, която прозира в обноските Ви, по-скоро това ще е по-рано."

То не е самочувствие не е чудо това вашето. Нито ни познавате нито знаете как стоим на пазара и как се отнасяме с клиентите си за да давате такива оценки.
Представете си, че аз съм един от хората, които смятат да смачкат 30% от агенциите в София с нестандартен начин на работа и уникални услуги, които никой не предлага. Няма как да го знаете, защото не ме познавате. Повечето потребители на форума са "еднодневки" - влизат тук да търсят информация и да си изплачат мъката, но най-често да си попсуват на воля! Когато си направят сделката спират да пишат, защото губят интерес след това. Незнам дали влизате и вие в тази категория, но се замислям дали да отговарям на всяко нагло писание на хора, които идея нямат една сделка как се прави, но за сметка на това съвети бол. Тинки е във форума от доста време и има поглед - за това и някой от идеите му са добри, но за нещастие той е един от малкото. Другите имат за цел предимно да се заяждат. И когато някой отвърне на шамара с шамар тогава вече той е лош...smiling smiley Не сме лоши, но не позволяваме на никого да ни тъпче окsmiling smiley?


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
25-06-2007 - 22:07:58
Вие, госпожо, трябва да сте някаква измамница, щом смятате, че има за какво да премятате отстрещната страна.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.