Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)! ТЕМА САМО ЗА БРОКЕРИ!!!

Публикувано от Продавач 
Re: Направи си сам се завръща отново на малкия екран очаквайте скоро и в нета...
22-06-2007 - 13:44:04
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:Напротив точно това ми е работата да знам
> повече. И да ти кажа продавача обикновено има
> повече въпроси по сделката и в 80% случаите
> незнаят кой документ от къде се вади и за колко
> време става това
>
> и какво излезе ти ходиш да оправяш бакиите на
> продавача пък от мене искаш пари за огледа?

Ами обикновено имам и не малко ядове с кредита на купувача. Ще кажеш сега да ама аз не ти ща услугите по кредита пък и може да съм с кеш пара. То може ама вече никой почти не е с кеш.




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
22-06-2007 - 13:48:15
avatar
другата страна Написал:
-------------------------------------------------------
> Това, което говориш е пълен абсурд. Даже на ум не
> им идва какво да изтъкнат, като предимство на
> имота си. А повечето такива глупости започват да
> говорят, че си гонят клиентите. И ако се падне
> някой по сприхав, че и купувачът да е такъв,
> смятай, че нищо няма да стане.
>
> Щял да покаже по-добре?! Много има хабер какво да
> показва.

Факт е, че повечето хора почват да говорят за проблемите си за роднините за това как на времето са си го купили този имот... Как им било свидно да го продават, но еди какво си станало, но да си поглендат имота през очите на купувача не успяват обикновено.

"Нашия парцел е на много хубаво място до язовира някой може като го купи да си построи хотел на 10 етажа и за нула време ще му се върне инвестицията..."

Ама то, че не може и на 3 етажа да си построи хотел той човека от къде да знаеsmiling smiley
А какво е кинт пък да не е длъжен да знае, но поне пък си съчиняваsmiling smiley))
Давам само малък пример.



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
22-06-2007 - 13:55:56
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:Аз имам ангажимент към продавача и към
> купувача
>
> Не нямаш ангажимент и към двете страни.
> Ако продавача е дошал при тебе и е казал продавай
> - имаш ангажимент към него, ако купувача е дошал и
> казал търси ми имот - имаш ангажимент към него.

Да когато е дошъл изрично да се договорим да му търся имот имам ангажимент към него със сигурност. Но когато съм се договорил с продавача да му продавам къщичката и пристигне купувач без брокер, който да върши неговите дела аз и да не искам съм длъжен да му ги свърша. Сега ако той много ги чатка нещата (примерно ако си ти) може да измислим нещо. Но като цяло аз ща не ща трябва да вадя документи за нотариуса ако купувача не може да се оправи сам. Защото ти знаеш и ми казваш - я фак аз ще се оправя без твоите услуги не ме тарифирай - аз разбирам твоята логика. Но ако дойде купувач, който хем бъкел понятие няма, че моята работа не е само да го срещна с продавача, но и незнае какво се иска от него тогава трябва да свърша и неговата работа (или работата на неговия брокер, който го няма хи хи) а това не е безплатно все пак или поне още не е станалоsmiling smiley









Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
22-06-2007 - 14:03:20
avatar
"И повярвай ми -не може да знаеш повече за един имот от собственика му!"

Повярвай ми МОЖЕ, но ще ти е трудно пак казвам да го разбереш и това, защото не се сблъскваш ежедневно с това като мен. Има хора не си познават съседите, имат имот, но не го посещават с години, има хора притежаващи парцел, който някога е бил с едни параметри сега е с други, но те нито знаят, че това е възможно нито знаят къде и как да проверят, а това е водещо при определяне на цената на имота им.
Има други, които смятат, че могат да си вдигнат хотел върху парцела, а то не може!
Отговарям ти само на това, че нямам време днес за всичко.
Не си се сблъсквал и не си работил като брокер САМО тогава можеш да разбереш, защо и излезнал лафа "турист" - не да ти го разкажат, а да си изпатиш. За това е тази тема, но на човек му е трудно и до някъде обидно да проумее, защо трябва да плаща 2лв за да види нещо - това го разбирам много добре. Лошото е, че никой не поглежда през нашите очи - а направи ли го ще възприеме поне на 70% за какъв екшън иде реч.





Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-06-22 14:04 от Продавач.
Re: Предложение
22-06-2007 - 14:37:18
avatar
мдамsad smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Правим така
22-06-2007 - 14:40:26
avatar
Обаждаш се по някоя оферта и искаш да видиш само нея без да се анагажираш с нищо - такса оглед.

Даваш ми заявка за търсене и сключваме договор за търсене - няма такса оглед.

Сключваме договор за търсене на твоя имот - но ти се отметнеш от уговорката - плащаш за всички безплатни огледи.

Това ми звучи не толкова ужасяващо на мен лично.



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Правим така
22-06-2007 - 14:48:16
Определено звучи по - добре при няколко условия . Сключвам договор с тебе за 3 месеца , струва ми се добър срок . Правим списък да кажем с 5 важни и 10 по малко важни критерия , ако ме водиш на нещо различно от 5 важни да кажем 2 пъти спираме договора .
Re: За банките
22-06-2007 - 14:49:59
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Та, сега ми идва на ум, че всъщност ти си точно
> това в твоята област - имотите.
> Както този мобилен банкер ще дойде и ще ти обясни
> всичко на място за кредитите без да ти иска пари
> за това, че се е разкарвал, по същата логика и ти
> показваш имотите.

Да до някъде има резон, но пак не е много точно, защото банката си продава собствения продукт посредством тази безплатна услуга, който продукт е безумно скъп. А брокерите продаваме нечий чужд имот, а не собствените си имоти и комисиона е 3%, а не 100% това е разликата в този случай.

> Идеята ми е, че воденето на клиент до имот
> рекламиран от теб е като посещението на банковия
> консултант.

Да ама...не точно, а и това го предагат освен това около 6 банки като първи бяха рбб, а техния основен проблем е, че клиентите не могат да изтеглят кредит от тях заради тежките им изисквания. И за да опитат да преборят конкуренцията пуснаха мобилните банкери, които аз много добре познавамsmiling smiley Понеже клиентите не идват при тях те ги зарибяватsmiling smiley Този пример по-скоро можем да го сравним с смешните брокери, които звънят на частните лица, които си пускат сами обявите - ало искаш ли и аз да ти го продавам ама срещу толкова и толкова...smiling smiley


> Таксата за разглеждане на документи е по-скоро
> като склюването на предварителния договор при
> имотите.

Не съм съгласен - аз мога да кандидаствам в 10 банки и всички ще ми искат (ако няма промоция) такса, а аз ще тегля само от една не от 10 банки... Не можем да го сравним това с предварителен договор.

> Подобна оферта, но персонално съм получавал и от
> Булбанк - пак за личен консултант.

Знам гиsmiling smiley

Освен това сега като се замисля банките много ме кефят - хем им дължиш лихва за 50 000Е още 50 000Е хем ти искат такса за "упралвения", която е 1% до 2%...защо според теб нея калкулират в и без това безумните си печалбиsmiling smiley?

А ние спорим за 5 лвsmoking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Правим така
22-06-2007 - 14:52:03
avatar
yassen23 Написал:
-------------------------------------------------------
> Определено звучи по - добре при няколко условия
> . Сключвам договор с тебе за 3 месеца , струва ми
> се добър срок . Правим списък да кажем с 5
> важни и 10 по малко важни критерия , ако ме
> водиш на нещо различно от 5 важни да кажем 2
> пъти спираме договора .


Имаме сделкаsmiling smiley!


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Правим така
22-06-2007 - 14:56:09
Остава да заработи и тази идея , а не пак някой да си се отклонява като се мисли за голям хитряга .
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.