Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)! ТЕМА САМО ЗА БРОКЕРИ!!!

Публикувано от Продавач 
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
21-06-2007 - 17:41:26
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> ама ти през цялото време работиш за него пък искаш
> аз да платя сметката - което за мен е неприемливо.
> Това което е приемливо за мен е да видя цена в
> обявата с включена твоята комисиона. Затова от
> доста вртеме призовавам - включвайте и комисионата
> в цената която оферирате.

Тук до някъде сме на едно мнение. Днес ми казаха за Италия, че било точно както у нас комисион от двете страни.




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
21-06-2007 - 17:42:32
Prodava4,stava6e vapros za ogledi! smiling smiley
Re: оффф а ти харесвах някои от мненията
21-06-2007 - 17:43:14
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Тинки Уинки Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Идеята беше че като си подписал договор с
> > продавача той няма как да те прескочи и ти
> > спокойно можеш да дадеш адреса на купувача
> сам да
> > си ходи на оглед, а ти да си стоиш в офиса
>
> АБСУРД това е меко казано непрофесиално не се
> излагай.
>
>
>
>


:} Продавач,ти забавляваш ли се?Защото аз много! :} :} :}
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
21-06-2007 - 17:45:41
avatar
de da znam? Написал:
-------------------------------------------------------
> Prodava4,haide na bas,4e 99% ot kupuva4ite 6te se
> spraviat bez teb da nameriat adresa i nikoi niama
> i da si pomisli da se oplakva.Osobeno ako mu kaje6
> 4e ako otide bez teb tova 6te mu spesti da kajem
> 0.5% ot komisiona!!!

До някъде има резон с отстъпката съгласен съм....но клиентите да обикалят сами -просто е смешно. Вярно, че за България май за да се спести от каквото и да е нищо не смешно, но...
Аз имам ангажимент към продавача и към купувача - да той (купувача) може да не иска моята услуга, но и аз искам много неща да са ми на половин цена пък аз да запретна ръкави и да си ги свърша сам, но не става така.




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: оффф а ти харесвах някои от мненията
21-06-2007 - 17:46:07
avatar
komin4e Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Тинки Уинки Написал:
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > Идеята беше че като си подписал договор
> с
> > > продавача той няма как да те прескочи и
> ти
> > > спокойно можеш да дадеш адреса на
> купувача
> > сам да
> > > си ходи на оглед, а ти да си стоиш в
> офиса
> >
> > АБСУРД това е меко казано непрофесиално не
> се
> > излагай.
> >
> >
> >
> >
>
>
> Продавач,ти забавляваш ли се?Защото аз много!


И аз и аз:}

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
21-06-2007 - 17:46:33
avatar
de da znam? Написал:
-------------------------------------------------------
> Prodava4,stava6e vapros za ogledi!

Така деsmiling smiley




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
21-06-2007 - 17:52:32
Prodava4,
i trite ti primera sa 4udesni ! bil sam i v trite slu4aia i sam se spravial SAM-po dobre ot profesionalistite!!!6toto tova sa ne6ta deto pove4eto hora sas sreden intelekt 6te napraviat bez problem.Ako imam nujda ot hirurg-togava e drugo-6te otida pri profesionalist! I m/u drugoto spe4elih delo i to v Irelad i to s/u goliama organizatsia i to sam(te imaha 4 advokata).Pri4inata be6e 4e kato si tarsih advokat ne namerih nikoi koito znae6e pov4e ot men po vaprosa!!! Taka e za6toto nikoi ne e po zainteresovan da ti re6i problema ot samija TI !!! smiling smiley
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
21-06-2007 - 19:05:23
de da znam? Написал:
------------------------------------------------------
> I m/u drugoto
> spe4elih delo i to v Irelad i to s/u goliama
> organizatsia i to sam(te imaha 4
> advokata).Pri4inata be6e 4e kato si tarsih advokat
> ne namerih nikoi koito znae6e pov4e ot men po
> vaprosa!!

БРАВО! ЕВАЛА! Изтепа ли им рибата на тия!

Да видят те,какви е деца раждала,ражда и сега,нашата майка юнашка!

А тия,тук,взели да ти опонират!Айде де!!!!!!!!!!!
clap: clap: clap:
Ееееми добре
21-06-2007 - 19:47:19
avatar
de da znam? Написал:
-------------------------------------------------------
> Prodava4,
> i trite ti primera sa 4udesni ! bil sam i v trite
> slu4aia i sam se spravial SAM-po dobre ot
> profesionalistite!!!

Имаш предвид и с кредитирането без банка лиsmiling smiley?


6toto tova sa ne6ta deto
> pove4eto hora sas sreden intelekt 6te napraviat
> bez problem.

Кое по-точно да знаеш какви документи се изискват за една сделка с имоти така, че да си 100% сигурен, че всичко е наред с имота ли? Може наистина ако си юрист не споря сигурно ги знаеш. Но ако смяташ, че всеки със среден интелект го знае грешишsmiling smiley

Ako imam nujda ot hirurg-togava e
> drugo-6te otida pri profesionalist!

Да и аз бих използвал хирург не бих се пробвал да си правя операция сам. Също не бих опитал да си сложа пломба сам както и да си сложа газова уредба на колата сам... Ако смяташ, че е лесно да се намерят имоти за продажба без да използваш труда на брокерите забрави за нета (освен случаите когато видиш обяви на частни лица) и обикаляй от врата на врата и питай: "Добър ден искам да си купя имот дали случайно вашия не се продава?" Нещо такова пък може и да успееш и ако случайно пък е и точно такъв какъвто търсиш бингооооsmiling smiley Нямам нищо напротив. Но ако ще ползваш моя труд...

I m/u drugoto
> spe4elih delo i to v Irelad i to s/u goliama
> organizatsia i to sam(te imaha 4
> advokata).Pri4inata be6e 4e kato si tarsih advokat
> ne namerih nikoi koito znae6e pov4e ot men po
> vaprosa!!! Taka e za6toto nikoi ne e po
> zainteresovan da ti re6i problema ot samija TI !!!

Лелееееей бравос - чел ли си "Фирмата" на Джон Гришам мисля беше книгата - ти си досущ като главния герой сигурно. Както казват другите аз къде съм тръгнал на стар краставичар краставици да продавам. Намери си имот и си го купи - толкова е просто и елементарно пък и ти си с коефицент на интелигентност над средния така, че никакви ядове нямаш. Аз освен да пожелая попътен вятър какво друго мога да кажаsmiling smiley




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
21-06-2007 - 20:45:53
И като съм приела да му водя кандидат-купувачи, що мислиш, че всеки, който се обади съм длъжна да водя? М?

И стига с тези магазини, че стана банално. Прави разлика между търговия и услуги. Посредничеството при сделки с недвижими имоти е услуга, а не търговия. Търговия щеше да бъде, ако имотите бяха на агенцията, ама тогава нямаше да е АНИ, ами щеше да е друго. Не случайно и отчитането и формирането на печалбите и всичко е различно.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.