Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)! ТЕМА САМО ЗА БРОКЕРИ!!!

Публикувано от Продавач 
Анонимен потребител
Re: Тинки
21-06-2007 - 17:29:19
Ама вие пак почвате да "доите" откъдето пуска.

Не можете да се оправите с продавачите да сключите договор с тях, да ви е всичко наред и затова "товарите" купувачите с комисиони, които според мен изобщо не трябва
да плащат ако се обаждат за рекламиран от вас имот.

Не можете да познаето кои са туристите затова дай да "доим" всички.

"de da znam?" много правилно попита - ако имаш договори с продавачите, защо ходиш по огледи??????????

И какво излиза пак тази "такса" дето искаш да въведеш е защо? - защото не можеш да си вържеш гащите с продавача.
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
21-06-2007 - 17:30:30
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Огледа е услуга, която ти си приел да правиш към
> продавача. Как смяташ да продадеш имота без да го
> покажеш на купувачите?

С продавача имам договор Тинки да му продам имота на цената, която е пожелал (ако не е излетял в космоса на мечтите относно нея), а нямам договор да водя безплатно клиентите до неговия имот. Това е първо.
Второ аз може да имам договор с него да взимам по левче на всеки оглед (или пък по 7) ако той ми е казал - аз ти давам 0.00001% комисион или пък ако каже - продавай, но от мен комисион няма да видиш. И в случай, че имота му е "продаваем" може да склоня да работя само с комисион от купувача или да си поделя комисиона с колегата от другата агенция, която ми доведе купувача окsmiling smiley?




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: оффф а ти харесвах някои от мненията
21-06-2007 - 17:30:52
Идеята беше че като си подписал договор с продавача той няма как да те прескочи и ти спокойно можеш да дадеш адреса на купувача сам да си ходи на оглед, а ти да си стоиш в офиса
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
21-06-2007 - 17:31:41
Dava6 im adresa i da hodiat sami.A sobstvenika 6te im pokaje imota si po dobre ot teb.Nali e negov -6te moje da otgovori na pove4e vaprosi ot teb.Ti ako prodava6 100 imota niama na4in da znae6 vsi4ko za tiah,ili pone kolkoto prodava4a. smiling smiley
Re: Тинки
21-06-2007 - 17:32:17
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Ама вие пак почвате да "доите" откъдето пуска.
>
> Не можете да се оправите с продавачите да сключите
> договор с тях, да ви е всичко наред и затова
> "товарите" купувачите с комисиони, които според
> мен изобщо не трябва
> да плащат ако се обаждат за рекламиран от вас
> имот.
>
> Не можете да познаето кои са туристите затова дай
> да "доим" всички.
>
> "de da znam?" много правилно попита - ако имаш
> договори с продавачите, защо ходиш по
> огледи??????????
>
> И какво излиза пак тази "такса" дето искаш да
> въведеш е защо? - защото не можеш да си вържеш
> гащите с продавача.

НЕ бе Тинки дори да имам железен договор с продавача, защо пък да се разкарвам с някого, който изобщо не смята да купува в близките 7-8 месеца!?!!?!?!?!?
И за какво "доене" говориш 2лв ли?
:} :} :} :} :}

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: оффф а ти харесвах някои от мненията
21-06-2007 - 17:32:58
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Идеята беше че като си подписал договор с
> продавача той няма как да те прескочи и ти
> спокойно можеш да дадеш адреса на купувача сам да
> си ходи на оглед, а ти да си стоиш в офиса

АБСУРД това е меко казано непрофесиалноsmiling smiley не се излагай.



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
21-06-2007 - 17:35:21
ама ти през цялото време работиш за него пък искаш аз да платя сметката - което за мен е неприемливо. Това което е приемливо за мен е да видя цена в обявата с включена твоята комисиона. Затова от доста вртеме призовавам - включвайте и комисионата в цената която оферирате.
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
21-06-2007 - 17:37:40
Prodava4,haide na bas,4e 99% ot kupuva4ite 6te se spraviat bez teb da nameriat adresa i nikoi niama i da si pomisli da se oplakva.Osobeno ako mu kaje6 4e ako otide bez teb tova 6te mu spesti da kajem 0.5% ot komisiona!!! smiling smiley
Анонимен потребител
Re: оффф а ти харесвах някои от мненията
21-06-2007 - 17:37:58
Защо да се излагам .Само като споменеш, че нищо не ти дължи купувача ако не иска допълнителни услуги от теб (проверка за тежести и т.н.) ще си #1. Всички купувачи ще са при тебе.
Направи си сам се завръща отново на малкия екран очаквайте скоро и в нета...
21-06-2007 - 17:40:28
avatar
de da znam? Написал:
-------------------------------------------------------
> Dava6 im adresa i da hodiat sami.A sobstvenika 6te
> im pokaje imota si po dobre ot teb.Nali e negov
> -6te moje da otgovori na pove4e vaprosi ot teb.Ti
> ako prodava6 100 imota niama na4in da znae6 vsi4ko
> za tiah,ili pone kolkoto prodava4a.

Напротив точно това ми е работата да знам повече. И да ти кажа продавача обикновено има повече въпроси по сделката и в 80% случаите незнаят кой документ от къде се вади и за колко време става това. Да не говорим ако има делби и ти като купувач нищо неразбираш - продавача също...ще стане страшен цирк и между другото съм присъствал на такива циркове преди да стана брокер.

А и ако искате да правим всичко в стил: "Направи си сам" можем да спорим до догодинаsmiling smiley

Абе аз дали мога да си направя реглаж на предницата на колата сам...че оня в серивза само пипне тук там и хоп вземе ми парите...тц тц тц

Абе аз не мога ли да науча всички закони сам вместо да давам пари за консултация на адвокатите...тц тц тц само като вляза и 30лв за добър ден брей...

Абе аз не мога ли да си изтегля кредит сам от банката - тоя кредитния инспектор само ми въведе данните в компа и хоп 30 000Е за ливи тц тц тц...

Абе аз не мога ли сам да си обиколя да си намеря всички продавачи на имоти в цяла България да си ги снимам и да си избирам преди да ги купя вместо да давам комисиони на онези "лешояди" брокерите...тц тц тц

абе абе абе ...тц тц тц май не мога всичко сам а

:} :} :} :} :} :} :}

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.