Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Za investitorite, investiziite etc.

Публикувано от kuku 
Don
Re: Za investitorite, investiziite etc.
27-06-2007 - 14:58:45
България минава в трета възраст

27 юни 2007 / News.dir.bg

През 2025 г. 20% от българите ще бъдат на възраст над 65 години, докато през 1990 г. населението в тази възрастова група е било само 13%.
Това сочи нов доклад на Световната банка, наречен “От червено към сиво – преход към третата възраст”, съобщиха от институцията. Според друга прогноза населението на страната в периода 2000-2025 г. ще намалее с 18% или 1,5 млн. души. В изследването се твърди, че застаряването може да застраши икономическия успех на целия регион на страните от Източна Европа и бившия Съветски съюз, ако не се осъществят необходимите пенсионни и здравни реформи и не се въведат политики за стимулиране на ръста на производителността. Навсякъде по света застаряващите общества са застрашени от сериозни икономически последствия. Но Източна Европа и бившият СССР са единственият регион в света, който се сблъсква с двойното предизвикателство на бързо застаряващо и относително бедно население и незавършен преход към зряло пазарно общество. Именно взаимодействието на три вида преход – демографски, икономически и политически – прави уникални региона и предизвикателствата, пред които е изправен.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
27-06-2007 - 16:34:46
за чОвеко.
Много смешни изказвания правиш.
Но те са смешни защото не може да дадеш приемливи за теб.

Не случайно използвам ПРИМЕЛИВИ.
Защото за да е може да изкажеш една теза освен достоверна, трябва и да ти е изгодна на теб.

Но тъй като достоверноста и изгодата при теб си противоречат естествено е да има и конфликт.

Причината е мното много проста.
Ниската ефективност на стопанството като цяло. Това е причината за ниските заплати въпреки дефицита.

Re: Za investitorite, investiziite etc.
27-06-2007 - 17:46:03
Az pyk tvyrdaj obratnoto:

Tochno mladite i kadyrnite se iznesoha, ostanaha horata bez ambizii givurkqshti njakak, chakashti njakoj da gi opravi.

Jordan Radichkov beshe napisal po soz vreme slednoto:
Pyrvite padnaha v kyrvi.
Poslednite stanaha pyrvi.
Vizirajki takiva kato Baj Tosho i zjaloto politbjuro ot nekadyrnizi i nekompetenti seljanduri vnuzite na kojto sega upravljavat Bylgaria.

Horata kojto tvyrdjat che na zapad e lesno sa izpadnali v mnogo goljama zabluda. Povecheto ot tjah nikoga ne sa bili na zapad i se
osvedomjavat edinstveno ot izkljuchitelno neprofesionalnata bylgarska presa i 'word of mouth'/abe tozi kaza, onzi kaza....

Tuka nikoj ne razdava chuvalite s pari i trjabva da se nalogish, da si kadyren, da si opraven za da se opravish v givota.
Najko ne uspjavat i se vryshtat da prikazvat kolko sa preuspeli na zapad.
Preuspelite njama da gi vidite s intevjuta po bylgarskite vestnizi. Uspehite na takiva kato John Atanasov, Elias Kaneti, vzemete za primer dori edin ot candidat prezidentite na
Venezuela ot bylgarski prozihod njamat absoljutno nishto s dyrgavata Bylgaria. Tochno obratnoto, az tvyrdja che ot tjah ne bi stanalo nishto ako
si bjaha sedeli roditelite im v Bylgaria.

Kojto tvyrdi che e v Bylgaria e mnogo cool, gestoko, goljam kef e givota tam i prochee divotii kato tezi izpisani ot chovek i broker spored men ne e nared.

Tova koeto az vidgam i nauchavam ot moj prijateli, rodnini e tochno obratnoto:
Evropejski zeni, amerikanski bach i albanski zaplati.

No wander che nad 1 milion se iznesoha veche, pri tazi demografska kriza i vyzporoizvegdashti se predimno zigani nishto dobro ne chaka Bylgaria.

A inache u srednija amerikanez ili canadez moge da otkiesh mnogo poveche choveshtina otkolkoto u stadoto dobityk natupkalo se v Sofia v poslednite godini.
Takava izmet se iztyrsi...


Re: Za investitorite, investiziite etc.
27-06-2007 - 18:12:55
ТИ определено може и да си ниско ефективен, ама много те моля не ме слагай в твоя кюпsmiling smiley
Когато чужда фирма изкара по-евтин продукт от моя - тогава ще говорим за това кой колко ефективен.
Пък лично според мен - прекалено са високи в момента заплатите на сума хора, изкарали гимназиално образование, което в момента се води висше по непонятни за мен причини. Много станаха мениджърите дето не могат един циганин да накарат да изкопае канал.
На мен на такъв ми приличаш - някой дето се мисли, че става за мениджър, а за неуспехите обвинява другите, че не знаят как трябва да се работи.
Ти ако можеше да направиш нещо, нямаше да ревеш,че заплатите са ниски.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
27-06-2007 - 21:48:47
за чОвекот
уфффф
казах ти вече, аз заплата не получавам. за това не виждам как ще рева, че ми е ниска. всичко това ти го говоря в един контекст. ама на тебе само цигани и канали са ти в главата. има много западни фирми, които изкарват по-евтин продукт от твоя.
Отностно образованието ми също се изказваш неподготвен. Ама то това си ти е стила, няма какво друго да очакваме.
Отностно ефективноста, сигурно твойте цигани са най-ефективните!
Поздравления за европейския продукт!
Re: Za investitorite, investiziite etc.
28-06-2007 - 09:01:05
Като си доволен от това, което изкарваш, защо си на мнение, че си единствен?
Нещо мания за величие ли те тресе? Комплекси ли избиваш?
Re: Za investitorite, investiziite etc.
28-06-2007 - 09:27:20
за кое да съм единствен, човекот?

Не разбираш ли, че ти с твоите тези сам се оборваш.
Казваш
Quote

Много станаха мениджърите дето не могат един циганин да накарат да изкопае канал.
Еми за да си мениджър трябва да има някаква причина.
1 съответния човек е собственик на фирмата, и поради това е управляващ.
2 човека е назначен от собственика или упълномощено от него лице.

Е питам аз, щом като мениджърите са некадърни означава следното.
Хората от точка 1 са некадърни, но как тогава са създали фирма и тя се развива.
отговор 1 - дали са му една торба пари или сам си я е откраднал по времето на прехода. Ако не се е случило е щял да бъде пълен прошляк при рационална пазарна икономика.
отговор 2 участва в корупционни схеми с обществени поръчки - за това не е нужно да имаш квалификация а връзки.
Хората от точка 2 - ами ти са назначени, ако не стават бързо ще си отидат. Но май ако имаме некадърен собственик е много вероятно да не се случи, защото:
1 този мениджър е роднина на собственика и последния само на него се доверява.
2 този мениджър може да прави определени неща свързани повече с френския или кама сутра и е привлекателен.
3 няма значение какъв е, той просто е проформа.


За последните 3 пак пряка отговорност има собственика или както аз го наричам предприемача.

Да изброя защо няма компетентни мениджъри измежду назначените.
1 те си знаят цената и набедения предприемач смята, че иска много.
2 собственика се комплексира от по-умни от него.
3 компетентните имат мнение и не са склонни да правят и угаждат на глупостите, които правят собственицети им.

Само за да приключа - съществуват и качествени собственици и мениджъри. Познавам такива и може само шапка да им сваля.
Но съм забелязал, че ако те работят в един екип с набедените придприемачи или мениджъри не са толкова ефективни.


Всички тези неща са само признаци за ирационалността на нашето общество.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
28-06-2007 - 10:42:50
Не знам защо си мислиш, че на запад няма шуробаджанащина и некадърници. А и каква е връзката с цените на имотите и доходите на хората? Човек ти подсказва, че явно хората с добри доходи са доста повече отколкото си мислиш, но ти продължаваш да си дълбаеш своето. Като е ирационално нашето общество се премести в някое "рационално".
Re: Za investitorite, investiziite etc.
28-06-2007 - 11:47:12
"Да изброя защо няма компетентни мениджъри измежду назначените.
1 те си знаят цената и набедения предприемач смята, че иска много.
2 собственика се комплексира от по-умни от него.
3 компетентните имат мнение и не са склонни да правят и угаждат на глупостите, които правят собственицети им. "
1. Щом клиентът смята , че иска много, значи мениджърът не може да реализира цената, която е предвидил.
2. Щом клиентът се притеснява, знача мениджърът е подходил неправилно при рекламирането на продукта..
3. Щом клиентът не е доволен, значи мениджърът не знае какво да предложи.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
28-06-2007 - 14:45:51
за Бобчето
Както вече казах, истината изречена на глас в Бъгария е най-мръсното нещо.
Ти като не ми харесваш тезите не ми ги чети.
Но и да четеш и да не четеш едва ли ще ми промениш мнението, нито ще се промениш към нещо рационално. Тук за да се променят нещата трябва да се минат 2 поколения.

Защо цените на имотите са високи? Това не е правилен въпрос.
Както не е правилно съпоставката на имотите на запад със нашите, защото двете неща си приличат само по това, че се казват по един и същи начин.

Нека се поставят нещата така - колко човекочаса са ти нужни да си купиш жилище.
Или колко човекочаса са нужни да си купиш 1 кг сирене.
На практика за всички стоки българина трябва да работи повече от европееца. Защо - причината я казах - лоша ефективност.
Държавата прибира 43% от това което се произвежда, но като услуги се връща не повече от 50% от това. Под услуги разбирам здравно осигуряване, сигурност, образование и т.н.
т.е. над 20% от брутния вътрешен продукт се отнема в полза на частни лица, които не произвеждат но пък харчат.
Допълнително ние плащаме за образование, за здраве, за сигурност. Така, че май 75% от дохода ни отива за да храним разни чиновници и кръгове. Е как с 25% от произведеното от нас да може да живеем нормално.

За да се компенсират тези непроизвеждащи кръгове и субекти, някой трябва да плаща тяхните сметки, като плаща повече за по-малко.

Схемата е супер проста, но човек трябва да се замисли.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход