Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Za investitorite, investiziite etc.

Публикувано от kuku 
Re: Za investitorite, investiziite etc.
20-06-2007 - 23:37:04
До Хуба-Буба, ето линк към сайта на Агенция по вписванията:
[www.registryagency.bg]
Данните взети от този сайт за сравнимите първо тримесечие 2006 и първо тримесечие 2007 показват следното:
1-во трим. 2006 - 54196
1-во трим. 2007 - 65342.
В този брой вклюквам само продажби, дарения и замени на недвижими имоти /всички видове имоти/.
Цифрите показват увеличение на броя сделки с 20.6% за сравняваните периоди /1-во трим. 2007-1-во трим. 2006 г./.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
20-06-2007 - 23:42:10
Ипотечните кредити на домакинствата до април 2007 са точно 3 милиарда и 990 милиона лева, но данните са с натрупване, а не само за периода януари-април 2007 година. Освен това в данните на БНБ за преки чужди инвестиции за първите четири месеца на 2007 не е посочено че е само за офиси и жилища, тук влизат всички видове недвижими имоти.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
21-06-2007 - 02:31:11
OK, be postradal, oshte shte skachat, 3000 euro (ne 30 000) shte stane vkvadrata idelna chast panelka v Mladost bez garag..

Investirali zapadnjazite v 2 mola i si skysaha zadnika da prikazvat za inevstizii. Kolko gilishta sa kupeni ot chugdnzi? Da ne se okage che tezi 50-60 00 sdelki sa predimno vytreshni /credit/zameni/delbi? Che kato ritne njakoj djadka kambanata i tova se vpisva v registyra.

Na men mi prehvyrliha roditelite mi samo tazi godina 1 vila s parzel a na gena mi j prehvyrliha dekari zemedelska zemja v provinijata (ne znam dali vliza v tvojata statistica).

Bratovchedka mi zameni apartament v Sofia za drug po-malyk + doplashtane, i tova go vodjat sdelka nali?

Golajam investizija najam shto...
Re: Za investitorite, investiziite etc.
21-06-2007 - 02:33:48
da ne govorim za delbite, darenijata i prochee.

A propo, zashto njama statistika za prodadenite i kupenite gilishta ami ej taka vsjuchko v kjupa.

Mnogo udobno za manipulazija nali?

Drugoto koeto se sehtam e che naskoro skochiha taksite/komisionnite po vsichki operazii s imoti. Da ne seokage che horata byrzali da hvanat starite tarifi i zatova ima takava 'aktivnost'
Re: Za investitorite, investiziite etc.
21-06-2007 - 09:00:24
Притежаването на пари на прави автоматично субекта потенциален клиент.
Ти за мен не се притеснявай - нещата си вървят нормално и не се занимавам да търся под вола теле - примерно да убеждавам хора като теб, че трябва да си купуват моята стока.
Ако си мислиш, че с пасивното си поведение пречиш на пазара - много се лъжеш. Колкото ми пречи Абрамович, защото не проявява интерес към моята стока, колкото ми пречи сомалийско семейство, което не знае за нея - толкова ми пречиш и ти.
Ако в книгите , които ми преполъчваш да прочета пише, че не трябва да спечеля, а пък аз печеля бих ти препоръчал да не си губиш времето с тях. По-добре чети художествена литература, а не си губи времето с това да четеш грешни постановки.
Замисли се над въпроса колко от великите икономисти, които са писали книги имат данни за случай като при нас - преход от един модел към друг.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
21-06-2007 - 11:33:10
На сайта на Агенция по вписванията има всички данни, който може чете, който не може - си измисля реалности.
Ето данни за 1-во трим. 2007 спрямо 1-во трим. 2006 само за продажбите на НИ:
1-во трим. 2006 г. - 47234 броя имоти
1-во трим. 2007 г. - 56348 броя имоти,
т.е. увеличение с 19,3%.

Re: Za investitorite, investiziite etc.
21-06-2007 - 12:17:50
човек, поведението би ми било пасивно ако купя някоя камара тухли направена от нискоквалифицирани строители.
Именно защото съм с активно поведение смятам, че парите не им е мястото в боклука предлаган на пазара а да произвеждат още пари.
А за грешните постановки няма какво да коментирам. Всеки се мери според възможностите и познанията си. Както вече ти казах гледай си мистриите и гранитогреса и не давай оценки за неща които не разбираш.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
21-06-2007 - 18:47:07
Huba-Buba,

всичко зависи от гледната точка и какво човек смята за ценно,
парите сами по себе може би са най-големия боклук - натравят безвъзратно съзнанието човешко, все пак формулата пари-пари' трябва да има някаква материализация, иначе се завърташ в безкраен мощен виртуален вихър с разрушителни последици за самия теб .......

Виртуализиарнето на парите поражда естествен копнеж към нещо постоянно, истинско и инертно, което може да се види и пипне.

Електронните (виртуални) пари нямат ограничения в обеми - могат да се въртят със светлинна скорост, това е "малката" разлика в сравнение с миналото.

Ако предназначението на "скъпоценните" пари не е за пазара на "материален боклук", то вероятно са ти нужни за "образование", което в крайна сметка е отново една или друга форма на "ноу-хау" как да правиш още пари ..........
Re: Za investitorite, investiziite etc.
21-06-2007 - 23:56:54
за д като д...
ти като си се хванал за това виртуално....
Сякаш само ти си стъпил на земята а другите са виртуални. Това е типично поведение на огрнаничените хора, виждащи само в своята кочинка и купанка.

Не преиначавай думите ми. Под боклук визирах новото строителство, което е със цени над европейските и с качество близко до изпадалите къщи в турция при земетресението преди години.
Има много други реални неща, които си заслужават инвестицията.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
22-06-2007 - 09:49:10
До Хуба-буба,
Явно нямаш представа за качеството на всички нови обекти, щом квалифицираш цялото ново строителство като "боклук". Макар и да са малко на брой, все пак има такива обекти и точно поради ограничеността в техния брой цената на м2 там ще продължи да расте. Поразходи се из построени качествени нови блокове, разговаряй със живущите там и тогава прави изводи, макар че това не знам дали ще ти помогне да видиш реалността. Човек вижда само това, което иска да види.
....Нямаше коментар на показателя "брой сделки" през 2007 в сравнение с 2006 г?
Нали точно това беше "ПОКАЗАТЕЛЯ" за развитието на пазара на НИ?

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход