Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Za investitorite, investiziite etc.

Публикувано от kuku 
Re: Za investitorite, investiziite etc.
20-06-2007 - 09:04:25
Личи ти по мненията - ако имаше желание да изкарваш пари и да рискуваш щяха да са малко по-различни.
Опитай първо да заложиш месечната си заплата на нещо , на долар, евро, петрол, злато, акции, спортно съзтезание ... за да видиш за какво става въпрос.
След като го направиш може и да разбереш какво точно има предвид ltrx.
А и може да схванеш защо след като не си купуваш жилище цените подържат високи , според теб цени.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
20-06-2007 - 09:14:37
човек, от доста време не получавам заплата.
цените са високи за качеството което се предлага.
не бих дал 100-200 000 лева за една кутиика на замазка и шпакловка или 30 годишен панел пълен със хлебарки, околни площи пълни с боклуци, кучешки .... задръствания, съседи които не желаят да си плащат режиините и т.н....
Това, че не желая да стана клиент на АНИ или строител не ме прави лош. Може да ви е неприятно, но това си е моя избор и вие нямате право да ми давате оценка по този повод.

Пределно ясно ми е защо цените са високи. Причините са чисто ирационални. Обяснявал съм ги, не ми се преповтарят пак.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
20-06-2007 - 11:44:43
avatar
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------
> ltrx
> Че, ти от каде знаеш аз с какво се занимавам?
> И не бих купил жилище в България при тези условия.
> Все пак съм човек който си прави сметката.
> Към момента всяка покупка на жилище е равносилна
> на изхвърляне на пари на вятъра.
> И тъй като не съм нито чиновник рушветчия, нито
> номенклатурен син си ценя парите които сам
> изкарвам.
>

Вчера отново публикуваха анализ на скъпотията по света.От европейските столици София пак е най-евтиния град.За хората в чужбина това е указание да продължават да влагат в НИ.Разбира се,за живущите тук не е така.Прекалено ниски са ни доходите и става все по-нерентабилно.......
smiling smiley
Re: Za investitorite, investiziite etc.
20-06-2007 - 11:51:23
Камелия, намери квартали в западните страни със сходното състояние - инфраструктура, чистота, транспортни връзки, сигурност и т.н.
И тогава коментирай цените.
Много бих бил благодарен на куку да подаде едни цени на имоти в американските гета и тогава да си говорим по същество.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
20-06-2007 - 16:04:02
Не , не те прави лош. Някъде да съм казал, че те прави лош.
Просто не си от субектите, които ме интересуват що се отнася до моя бизнес - нито ще влияеш на цените нагоре, нито ще влияеш на цените надолу, нито ще ми помогнеш с нещо т.е. нито си потенциален служител, нито си потенциален партньор или клиент. Нещата се развиват без теб и въпреки теб.
Причината поради която ти се струват ирационални нещата е, че си тотално аут от тях.
Обаче, повтарям отново - това не те прави лош.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
20-06-2007 - 17:24:51
Мисля да внеса малко професионализъм, стига празни приказки и "Куку"-вщини:

По данни на БНБ -> теглени кредити от домакинства до април 2007 ->
общ размер:
- 10 млрд лв. от тях лоши 186 млн лв., това прави 1.86 % дял лоши кредити
за покупка на жилища:
- 4 млрд лв. от тях лоши 84 млн лв., това прави 2.1 % дял лоши кредити, в тази сума влизат и реструктурирани но все пак обслужвани кредити ...
от тях около 6.1% са със срок над 5 г. !

Забележете смешния абсолютен обем на тези суми, особено на лошите кредити ...

За сравнение със САЩ ->
общо ипотеки към началото на 2007 -> $5.5 trillion
20% от тази чудовищна сума се държи от "subprime mortgage lenders" ...
Да питам ли какъв процент от тази сума са 30 годишни ипотеки ???
Re: Za investitorite, investiziite etc.
20-06-2007 - 17:42:32
По данни на БНБ преки чуждестранни инвестиции в недвижими имоти:
за периода
януари-април 2007 г. - 468.5 млн. евро
януари-април 2006 г. - 247.4 млн. евро
нарастване в процент за първите 4 месеца на 2007 година на преки чуждестранни инвестиции в имоти - 189.37%. Не е ли впечатляващо.
Какъв срив очакват форумците???
Re: Za investitorite, investiziite etc.
20-06-2007 - 20:16:29
за човек
това си е твое мнение, въпроса е ти що за човек си при положение че съдиш за мен без да ме познаваш.
Отговора е ясен, но и да ти го кажа едва ли би ти стигнал умствения багаж да ме разбереш.
Само ще ти кажа, че ако пожелая мога да си купя жилище като го платя кеш а не на кредит. Но както казах, излишни пари за боклуци нямам.

Преди да кажеш дали са рационални прочети някоя книжка вникни в нещата и сам ще разбереш. Ако можеш разбира се. Защото там не се говори за мистрии и гранитогрес.

Как върви с наказаните клиенти? Напоследък не си така самодоволен, май стоката се залежа на тезгяха.....
Re: Za investitorite, investiziite etc.
20-06-2007 - 20:26:50
за Postradal
имоти не са само жилища и офиси.
Защо не довършиш статистиката да напишеш в какви имоти е инвестирано.
Знаеш ли, че в момента турски лица изкупуват масово земя в кърджалийско?
44 милиона е продадена Нова Плама Плевен.
Тези цифри са абсолютно смешни. Виж аналогичните в Румъния, Испания, Чехия и т.н.
Сравни кредитите на домакинствата - 5 милиарда срещу тези смешни 480 милиона

Ти кажи какъв е ръста на сделките през 2007 спряма 2006
Това е показателя
Re: Za investitorite, investiziite etc.
20-06-2007 - 22:32:39
No problemo..

Razrovete se is internet i vigte cenite v Buffalo i Detrojt.

V Buffalo (state of New York, po-goljam e ot Sofia, zaplatite sa pone 15 pyti po-golemi ot bylgarskite) za 20-30 000 USD si kupuvash

chudesna kyshta.

Za Detrojt gledah naskoro predavane po CNN - kyshti objaveni za foreclosure za 12 000 USD na kojto ne se namira kupuvach...
Po CNN ima serija ot predavanija s Paula Zan posveteni na foreclosure sales i v otdelni gradove v opredeleni uluzi ili rajoni pochti vsichki

kyshti se prodavat kato foreclosure sales... Horata prizakzvat za disaster pri 1 prozent neobslugvani krediti.

V Bylgaria mislesh che sa 4, njakoj izkara tuka link che sa 1.8 kolkoto i da sa v momenta samo shte rastat...


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход