Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Za investitorite, investiziite etc.

Публикувано от kuku 
Re: Za investitorite, investiziite etc.
28-06-2007 - 14:48:47
за човекот
под клинент кой визираш?
тука май съвсем изместваш нещата.
Всичко е в ръцете на собственика, ако той е прост като налъм и най-добрия мениджър няма да му свърши работа.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
28-06-2007 - 16:35:51
Не обичам да дискутирам с хора които не уважават себе си и опонента си. Ще те оставя да се изживяваш като Просветителя на спокойствие. smiling smiley
Re: Za investitorite, investiziite etc.
28-06-2007 - 17:26:27
3 prozenta sredno spad za US oznachava che tozi kojto si e kupil gilishte predi godina i e platil 6 prozenta mortgage
realno e zagubil 9 prozenta ot investment-a si.

Az lichno nabludavam Florida - imam prijatel broker kojto mi preshta redovno listingi - interesuva me Boka Raton area i pokrajninite na Miami -
tezi s kanalite i kyshtite rapologeni sred golf igrishta.

Ta tam za 1 godina ima spad s okolo 15 prozenta. V momenta za 220 000 Euro (300 000 USD) moge da si kupish kyshta (10-20 godishna)
ot 200 kvadrata na super mjasto. Idealno za investment/retirement.

Ochakva se obache obshtija spad da e do okolo 40 prozenta v absojlutni stojnosti do godina, dve moge i 3.
T.e. gornata kyshta shte struva okolo 220 000 USD ili 165 000 Euro. Kakto vyrvi USD moge da e i 150 000 euro. T.e zena ot 750-820 euro
na kvadrat.

Po gornija primer moge da razberete kolko absurdni sa zenite na t.nar vacation properties v BG, v momenta sa dosta po-skypi ot Florida,
da ne zabravjame nomerata s idelni/realni chasti v Bylgaria, systojanieto na kanalizazijata na Slynchev Brjag da rechem, nekachsetvenoto novo stroitelstvo
deto kato udari edin dygd i ti se namokrjat stenite otvytre, za dosta nad 1000 evro se prodavat idealni ctasti ot aboslutno neobzaveden apartament, goli steni samo
da ne govorim za kuhnja, zavyshena banja i prochee.

Florida e predpochitanoto retirement place za amerikanzite, 75 miliona baby boomeri shte retirevat v sledvashtite 10 godini
a pyk cenite se sgromoljasvat...
V Bg deto e absurd pensioner da misli za kakvyto i da e retirement home zenite shteli da chachat...

Drugata interesna kartinka e che naskoro njakakva bezhabernichka ot izmislena agenzija se izhyrli s tryrdenieto che v Bylgaria gilishtata se prodavali za rekorno kys srok.
Oshte edin primer za absolutnoto bezogleno pljampane na absolutni prostotii deto njamat nishto obshto s realnostta.
Kato se prrodavat za tolkova kratki srokove zashto ima 220 000 objavi samo na imoti.net i tozi proj potstojanno raste s po 10 000 na mesez?

Da ne stane tyj che za 60 dni se prodavali top 1 prozenta ot gilishtata (Sofia,top location i top quality) a pyk drugite 99 prozenta sa v ochakvane na Godo/marsianzite/
rusnazite/anglichanite/japonzite i realno nikoga njama da se prodadat zashoto jama kupuvachi za tjah...

I ponege vseki moge da si osblugva kredita Raifaizenbank vze che otkri nov ofis da prodava imoti na bankrutirali investitori - tozi pyt vyv Varna







Re: Za investitorite, investiziite etc.
28-06-2007 - 18:52:09
Ами естествено, че собственикът на фирмата в случая е клиент за услугата на мениджъра.
Мога да ти го кажа и по друг начин , човек, който не може в реалните условия да се пребори за собствения си доход може да бъде всичко друго, но не и мениджър.
Нали не си представяш мениджър, който обяснява колко гениален е , но пазарът не може да го оцениsmiling smiley
Ако някой реши, че е много добър, но не го оценяват собствениците на фирми, то той си прави собствена. А който го е страх да рискува собствени средства не може да очаква , че друг ще се навие да го наеме да управлява и една стотинка.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
29-06-2007 - 13:58:47

Quote

Boby Написал:
Като е ирационално нашето общество се премести в някое "рационално".

Quote

Отговор:
Ти като не ми харесваш тезите не ми ги чети.


Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> Не обичам да дискутирам с хора които не уважават
> себе си и опонента си. Ще те оставя да се
> изживяваш като Просветителя на спокойствие.



Ако мислиш, че не съм те уважил явно не ти харесва да се отнаяст с теб по същия начин както ти се отнасяш с другите. Замисли се над това, ако можеш.....


Quote

Човек ти подсказва, че явно хората с добри доходи са доста повече отколкото си мислиш, но ти продължаваш да си дълбаеш своето.

Със сигурност има хора с добри доходи. Не ми говори общи приказки. Но я ми кажи какъв процент са.
После ми кажи защо мои познати все повече се оплакват, че голими фирми си бавят плащанята.
А после ми кажи, защо има все повече кооперации, които са тъмни всяка вечер, и очевидно в тях живеят само по 2-3 семейства.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
29-06-2007 - 14:12:36
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> "Да изброя защо няма компетентни мениджъри измежду
> назначените.
> 1 те си знаят цената и набедения предприемач
> смята, че иска много.
> 2 собственика се комплексира от по-умни от него.
> 3 компетентните имат мнение и не са склонни да
> правят и угаждат на глупостите, които правят
> собственицети им. "
> 1. Щом клиентът смята , че иска много, значи
> мениджърът не може да реализира цената, която е
> предвидил.
> 2. Щом клиентът се притеснява, знача мениджърът е
> подходил неправилно при рекламирането на
> продукта..
> 3. Щом клиентът не е доволен, значи мениджърът не
> знае какво да предложи.

Аха, значи да преведем и да си дойдат нещата на мястото.


1. Щом собственика смята , че иска много, значи мениджърът не може да реализира цената, която е предвидил.
За всеки влак си има пътници, не може да се очаква един собственик на фирма с под 1 милион оборот годишно да наеме мениджър вложил в образованието си стотици хиляди. Все пак, първия работи с платени гласоподаватели а втория с мислещи и креативни хора.....
Всяка жаба да си знае гьола, нали така?

2. Щом собственика се притеснява, знача мениджърът е подходил неправилно при рекламирането на продукта..
Или пък собственика не търси мениджър а гъзолизец, също като него, когато е вземал куфарчетата с парички от другаря XXX

3. Щом собственика не е доволен, значи мениджърът не знае какво да предложи.
Или пък собственика хем го боли хем го сърби......
Или както е речено - с трици маймуни не се ловят. Или пък приказката за боята и пр...та. Последната може би ще ти е по-разбираема.


Re: Za investitorite, investiziite etc.
02-07-2007 - 09:20:57
1. Е голям мениджър ще да е този, който при инвестиция от стотици хиляди в образование ще си търси работа във фирма с под 1млн. оборотsmiling smiley
2. Винаги другите са ни криви, защот не можем да реализираме уникалния си потенциал. Ако мениджър откаже да лиже гъзове за да вземе куфарче с пари не става за мениджър. Бъркаш мениджър и революционер.
3. Ако мениджърът не успее на своите шефове да докаже ефективността от своята работа 100% е за уволнение и характеристика, че не става за такава длъжност.
Ти явно не разбираш що е то мениджър - това не е просто една позиция, която в схемата на фирмата трябва да се запълни, като чистачка, счетоводител, касиерка, оператор на машина...
Re: Za investitorite, investiziite etc.
02-07-2007 - 12:01:03
за човекОт
Въпроса тук е, собственика мениджър ли е?
Следващия въпрос е, вярна ли е поговорката, че с каквито се събереш такъв ставаш?
И накрая, тъп мениджър ще търпи ли по-добър мениджър под неговото ниво в йерархията? И обратното - кой добър мениджър би търпял олигофрен като негов шеф?

точка 2 - да съм ти казал, че си ми крив? да съм казал, че не съм се реализирал? Защо има толкова успели емигранти?
За куфарчито пари - въпрос на принципи. Самата твоя теза ти дава квалификация какъв си.
Имаше един филм - неприлично предложение. Може би тук се дава обяснение, защо истината в България е най-мръсното нещо и не бива да се казва директно.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
02-07-2007 - 13:43:52
Ти бягаш от един въпрос дето няколко пъти ти поставих - след като някой е видял, че хората, които държат парите са прости, не се оценяват неговите знания, защо не направи сам инвестиция?
Само не ми обяснявай, че някой е учил за да управлява милиарди и затова не може да управлява баничарница.
И аз съм учил да проектирам черупки (конструкции от сложни повърхни), но това не значи, че не мога да изкарвам пари като сторя по технология от преди 50 години, щом това се оценява по-добре от обществото. Това не важи само за България - за целия свят е така - плаща се за това, от което обществота има нужда.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
02-07-2007 - 18:16:52
за чоВекота
Аз няколко пъти ти отговорих на въпроса.
Имам си фирма и не получавам заплата. Разбира се, аз не съм се появил от нищото и няма как да не забележа очевадни неща, които ни заобикалят. За това и говоря за тях.
Но какво ли се учудвам. Ти не може да направиш разлика между понятие мениджър и търговец а аз си бия главата да ти обяснявам по-служни неща.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход