Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Za investitorite, investiziite etc.

Публикувано от kuku 
Re: Za investitorite, investiziite etc.
26-06-2007 - 13:27:49
Quote

4. Каква ирационалност виждаш при положение, че СРЕДНАТА цена на ново строителство в БЪлгария е по-малка отколкото МИНИМАЛНАТА в Западна Европа, при положение, че суровините идват от едно и също място и нямаме български сторителни технологии и машини.
това е пълна измислица и лъжа!
Вече публикуваха доста линкове, за имоти в западна европа със същите цени но с реална квадратура, обзаведени и с облагородени околни пространства.

Ти явно не знаеш що е то репарация. Но го употребяваш фриволно и както ти дойде. Чел си прекалено много книжки за заговори и други подобни глупости. Истината е, че дереджето ни е такова, защото сами си го правим такова. Никога не бихме могли за спечелим студената война, защото едно ирационално общество не може да надвие над едно рационално общество при равни други условия.

Не търся никакви свръхестествени обяснения. Има си наука за тези неща, която вероятно ти е непозната и като име, камо ли да вникнеш в нейните тези и да разбереш за какво ти говоря.
Don
Re: Za investitorite, investiziite etc.
26-06-2007 - 16:25:15
Quote

Относно германския пазар - желателно е да поживееш там преди да говориш какво ще получиш за 2К евро/кв., и дали въобще ще ти продадат нещо ......
Откажи се да говориш за Германия, очевидно си твърде заблуден за ситуацията там, отново ти казвам - с лазене по сайтовете или мимолетна ескурзия не става .........

dddd,

не виждам защо се опитваш да обориш мнението на Huba-Buba, без никакви факти. А точно за Германия фактите са следните:

1. Последните 10 години в Германия цените на жилищното строителство вървят надолу. Рецесията започна с фалита на строителния концерн Филип Холцман и едва от тази година се наблюдава начало на промяна на тенденцията.

2. На българските строителни фирми вече не им е изгодно да строят в Германия, защото вече не са конкурентноспособни по отношение на офертните си цени, докато до преди 5-6 години това не беше така.

3. За 2000-2500 ? на кв. м. получаваш масово много прилично ново строителство. Старото строителство се намира и за под 1000 ?. При това тука говорим за цена на светла жилищна площ, където терасите влизат с до 50% от площта си. Какво става, ако сметнем цената по българските стандарти за ново строителствo. Ще ти дам прост пример с ново жилище в Германия с площ 100 кв.м. чиста площ. Колко ще е площта на това същото жилище в България. Първо включваме стените – средно 30%, та до тук имаме 130 кв.м. После включваме общите части – средно 15%, площта става около 150 кв.м.

4. Какво излиза от точка 3 – ами излиза, че за да съпоставиме коректно цените трябва да разделим тези 2000-2500 ? на 1,5. Следва, средна продажна цена на ново строителство 1300-1700 ? и това за градове като Берлин.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
26-06-2007 - 16:44:38
Don е прав за площите. В Испания също се продава на светла площ, което е много по-различно от нашите площи със стени, тераси, мазета и общи части. Като се сравнява цената на м2 трябва да се казва за каква площ става дума - по нашите правила за изчисляване на площ или за полезна площ, което е по светлите размери на помещенията. Иначе сравнението губи смисъл и само ще се пеем, че тук е много евтино, но в същност не е така.
Don
Re: Za investitorite, investiziite etc.
26-06-2007 - 16:49:21
[www.immobilienscout24.de] ново строителство

[www.immobilienscout24.de] ново строителство

[www.immobilienscout24.de] старо строителство
Re: Za investitorite, investiziite etc.
26-06-2007 - 20:32:39
Sravnenieto megdu cadilaka (imotite na zapad) i rygdjasaloto kupe ot pontiak (imotite v BG) e dosta tochno v sluchaja.

V Bylgaria te porjazvat ne samo s ploshtta realna/idelna/obshti chasti/steni, s tova che vsichko se prodava na zamazka i shpaklovka,
slagat mu edin etiket Evropa i iskat po-viskoki ot zapadnite zeni. I v podylnenie pri totalna lipsa na infrastruktura.
Edin veseljak prodava po moreto apartamenti napylno zavyrsheni po zena 3000 evro na kvadrat (idelna plosht), ne znam kolko e realnata...
V Hawai cenite sa dosta po-tynki....

Zatova i sa tezi 220 000 objavi prodava samo na tozi sait, moge da sa poveche ot 1 milion v Bylgaria, moge i poveche...
Predlaganeto dostiga astronomicheski razmeri, vsichko se prodava, tyrsene njama a pyk cenite skachali...

Vishko potvyrgava fatka che Bylgaria e irazionalna dyrgava deto tarikatite stanaha mnogo a balami ne ostanaha...
Izumjavam se kak vsichko v Bylgaria e inflirano kato kachestvo, kak dumite ne znachat absolutno nishto.

Vishko e superluksozno (dori edin sureten/maza v Varna, v polurazrushen vid), vishcko e v aboljutnija centyr dori i kogato e na 30 km ot grada,
Takava e i kartinkata i v obrazovanieto - naroiha se kup izmisleni universiteti deto lygat studentite, pribirat im parite i bylvat tylpi ot hora s diplomi bez
abosjutno nikakvi practical skills.
Za srednoto uchilishte - poznaj koga shte imash prilichno obuchenie v dydrgavno uchilishte baz da platish za chastni urozi...
I v zdraveopazvaneto e syshtata boza, samo gledat da ti priberat parite, nikakvi expertise, polovinata doktori sa s otrizatelno IQ...

Sednali mi da srvanjavat bylgarskite s germanskite obrazovanie, universtiteti, gilishta, zaplati..
Samo naimenovanieto im e syshtoto. Za sygalenie.




Re: Za investitorite, investiziite etc.
27-06-2007 - 09:16:40
Я виж каква е СРЕДНАТА цена на ново строителство в България и виж каква е минималната в Германия и след това се изказвай неподготвен. За старо строителство - дадох ви линкове за Ботунец - нищо не казахте. Загледате се в някоя оферта за 2000 евро на кв.м. в София и край - цените са по-високи отколкото в Европа. Пазарна икономика има вече - нормално е да има квартали в София, които да са скъпи и да не са по джоба на средностатистическия европеец, пък за българин да не говорим. Интересното е, че като станете от страната на собственик на имоти изведнъж забравяте всичко това и решавате, че сте изключение (виж. kuku, дето реве от години за срив обаче точно неговите имоти не са надценени).
НА теб дереджето ти е такова, защото сам си си виновен - за това съм на 100% съласен с теб. На мен такива, че получавам по-малко от немец, защото оня е с 8 крака и 16 ръце не ми минават. Нали все ме плашите, че ще дойде западнякът и ще стана социално слаб - е хайде чакам го този западняк да видим какво ще станеsmiling smiley
А относно книжките - не са от теория на конспирацията. Пътувал съм, видял съм - направил съм си изводите, които ти още не можеш да разбереш. Защото явно гледаш повърхността, а не в дълбочина.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
27-06-2007 - 09:37:31
Quote

НА теб дереджето ти е такова, защото сам си си виновен - за това съм на 100% съласен с теб. На мен такива, че получавам по-малко от немец, защото оня е с 8 крака и 16 ръце не ми минават.
Ето пак прешначаваш нещата. Въртиш сучеш все не отговаряш на въпроса. Също като онази стара сценка с ученика и краставицата. Каквото и да го питат само за нея говори защото друго не знае.

Покажи цените на аналогичен квартал като ботунец в западна европа и тогава говори за цените в ботунец. Аз виждам ново строителство в младост 1 на 800euro на квадрат. Сега намери аналогичнен квартал в западна европа и кажи колко е цената там. Но под аналогичен говоря за такава гъстота и качество на строителството, такава инфраструктура, такава сигурност.

После ми приказвай за средни и минимални цени.

И ми отговори на въпросчето. Ама без да ми влизаш в някакви конкретни случай а така - на средно статистическа извадка. Защо големия дефицит на квалифицирани кадри, цените на труда им не е по-голям от европейските.

Ако не ми отговориш означава, че просто нямаш приемливо обяснение.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
27-06-2007 - 09:54:17
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> 1. В САЩ и Европа умните не печелят повече от
> глупавите. Има си и там ченгета, които цял живот
> само с далавери се занимават - татко Буш си е
> кадър на ЦРУ, имаше малко недоволство защо преди
> фалита на ЕНРОН синчето си е продало акциите.
> Освен това и в тези страни има дисбаланс между
> различни специалности и браншове.
> 2. Загубихме студената война. Аок я бяхме
> спечелили щяхме да имаме по-висок стандарт от
> немците (друг е въпросът какъв щеше да е този
> стандарт). Сега плащама репарации.
> 3. Ако не вярваш в твърдението по т.2 , защо в
> Полша заплатите са в пъти по-ниски отколкото в
> Германия за един и същ вид работа. Ако пак не
> вдяваш поинтересувай се малко от политиката на ЕС
> и ще видиш, че целенасочено се работи в посока на
> това в бившите страни от соц. лагера да се подържа
> доста по-нисък стандарт от "стара Европа".
> 4. Каква ирационалност виждаш при положение, че
> СРЕДНАТА цена на ново строителство в БЪлгария е
> по-малка отколкото МИНИМАЛНАТА в Западна Европа,
> при положение, че суровините идват от едно и също
> място и нямаме български сторителни технологии и
> машини.
> И аз не обичам политиците, бившите ченгета и не
> желая да имам нищо общо с тях, но не те са
> единствената причина положението с доходите да е
> такова. В крайна сметка в европейски мащаб нашите
> управници и богаташи са нищо и ако нямаха
> политическата и икономическа подкрепа на елита в
> САЩ и ЕС нямаше да са фактор и у нас. Отвори си
> очите и се замисли над последното и може да почнеш
> да си обясняваш логиката на нещата, а не да търсиш
> свръхестествени обяснения на процесите.


Единствено за точка 3 имам забележка - защо смяташ че някой работи целенасочено за това да поддържа нисък стандарт в Източна Европа? Друг е въпроса и доколко е във възможностите на когото и да е - то иначе на цял свят му се иска в Китай и Индия да са си все така евтини, но няма как да остане така.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
27-06-2007 - 13:30:26
Можеш да видиш Стефан, какво ми отговори, когато му пожелах да стане банкер номер едно на Европаsmiling smiley Смисълът беше, че колкото и да е добър, колкото и да се старае още дълги години българин няма да бъде допуснат на такъв пост.
Примери има още много , но смисълът е същия - не искат да делят баницата с нас, стараят се да подържат различен стандарт.
Абе като едно време - ако не си член на БКП ти се спира развитието донякъдеsmiling smiley
Re: Za investitorite, investiziite etc.
27-06-2007 - 14:39:05
Защото дефицитът на квалифицирана работна ръка е при определено месечно възнаграждение, което не е достатъчно атрактивно за емигранти от третия свят да запълнят недостига. Което означава,че в момента способните българи носят на гърба мързеливите и такива дето са нищо не стават.
В Западна Европа можещите и работливи емигранти и местни носят на гърба мързеливите и недостатъчно умни и образовани местни кадри, като в добавка ползват и това, че някой можещ българин , румънец и поляк работи за жълти стотинки в бившите соц страни и така мързеливия българин завижда на мързеливия немец за това, че взима висока заплата и пенсия.
Работливия българин гледа да се отърве от мързеливите си , необразовани, с високосамочувствие съграждани , като пали свещи час по-скоро да заминат за чужбина и да му се махат от главата.
Когато най-после мрънкалата напуснат България наистина ще бъдат оценени добрите специалисти, защото няма да им бъде подбивана цената на труда от некадърници, които запълват свободните работни места, за нищо не стават, но създават мъглата, която пречи да се види наистина добрия специалист.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход