Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Za investitorite, investiziite etc.

Публикувано от kuku 
Re: Za investitorite, investiziite etc.
06-06-2007 - 19:14:23
Човек,
по принцип ипотечният кредит е най-евтин и за теб как банката ще го тълкува не е толкова важно. По-важна е цената, на която вземаш и ползваш кредита. Ако си добър клиент на банката, и то многогодишен, има различни револвиращи и пр. кредити за оборотни пари, които могат да имат по-добри условия. За банките е важно обезпечението на кредита. Това, че банките го изискват е в реда на нещата.

А иначе , "Булбанк" за мен е най-тъпата банка. Имах преди време една сума, коята бях вложила като разплащателен влог, ( защото парите можеха да ми потрябват по всяко време) и се оказа, че аз трябва да плащам на банката , за да си държа парите в нея. Третират клиента като собственик на сейф. Оттогава, забравих какво е "Булбанк".
Re: Za investitorite, investiziite etc.
07-06-2007 - 09:00:03
Мисълта ми беше, че не може да си направиш извода, че всичко отива за строителство.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
08-06-2007 - 16:24:21
Хуба-буба, я ми кажи наясно ли си колко пари трябва да взимам от клиентите за да ти давам по 2000лв. чисто на месец при плащане на всички данъци и осигуровки?
Без да смятаме инвестициите в работното ти място - тях ще ги добавяме после.
Т.е. колко пари мислиш, че трябва да ИЗКАРАШ за работодателя, след като ти е осигурил работа, че да получиш чисто 2000лв.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
16-06-2007 - 10:06:38
Global, позволих си да цитирам твое мнение в оня "циклофреничния" форум. Надявам се нямаш провив. Ако имаш, ще го махна ?

Б
Re: Za investitorite, investiziite etc.
16-06-2007 - 11:26:13
За човекот
ако искаш всичко да е законно и да плащаш на служител 2000 е ясно, че трябва да извадиш още около 1000 за държавния бюджет. Това означава, че трябва да олганизираш така нещата, че този служител да изработи поне 4000 лева този месец. Ако не можеш, значи този служител не е за теб.
Сигурно си съгласен, че освен некомпетентни и некадърни служители има и такива работодатели.

На мен ми се е случвало да стоя без работа, защото съм си я свършил и чакам работодателя да ми даде следващи задачи. Но уви той нямаше. Естествено е, че този работодтел не можеше да ме задържи като служител, защото на практика тези луфтове от липса на работа се обираха с по-ниско заплащане. Аз не обичам да ми губят времето.
Случая се реши, като напуснах и той си намери служител с по-ниска ефективност. Така при него нещата се наредиха - същите пари, за същата работа но за по-продължително време.

А американците са го казали - времето е пари. В България най-евтин е труда а след него е времето. За това и прехода ни продължава почти 20 години.


П.С.
Quote

Т.е. колко пари мислиш, че трябва да ИЗКАРАШ за работодателя, след като ти е осигурил работа, че да получиш чисто 2000лв.

Ето тук е големия порок на нашите така наречени предприемачи.
Служителите не ИЗКАРВАТ пари, парите се изкарват от работодателя.
Не случайно се нарича ПРЕДПРИЕМАЧ - произлиза от ПРЕДПРИЕМАМ. Служителя изпълнява нещата, които му възложи предприемача. Ако служителя ИЗКАРВА парите предприемача е излишен или се нарича по друг начин - рентиер, банкер, съдружник и т.н.

Надявам се да ме разбереш какво искам да ти кажа.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-06-16 11:34 от Huba-Buba.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
18-06-2007 - 09:19:51
ХУба-Буба на теб проблемът ти е пролетарското отношение към живота. Затова водопроводчици изкарват повече пари от теб - те съзнавата интуитивно няколко основни неща :
1. Всичко се плаща от крайния клиент
2. Парите се изкарват от работниците и служителите, а работодателят създава условият а за това.
3. Конкуренцията и пазара на труда пречи доходите да се увеличават спрямо желанието на работещите, а не работодателя.
4. Клиентът избира най-изгодната оферта и основното му желание е работниците и служители на всички фирми на които плаща да работят ангария и категорично не го интересуват здравни, социални и всякакви други вноски на други хора, освен неговите собствени.
Като ги разбереш тези неща може и да намериш хармонията със себе сиsmiling smiley
Re: Za investitorite, investiziite etc.
18-06-2007 - 11:37:20
Човек, човек...
То е ясно, че работницике и служителите създават продукта от който идват парите на предприемача.
Но именно предприемача решава какъв продукт, кой да го произведе и как да се продава. За това и той печели или губи.
Това, че някой се стреми и успява чужди служители да работят за него ангария си е проблем на така наречените предприемачи.
Аз лично не допускам такива неща. И въобще не знаеш колко вземам аз за да ме сравняваш с водопроводчика.

За конкуренцията на пазара... Почни да правиш бизнес в IT и после говори за точка 3.

точка 1 - така е, но няма нищо общо с темата която зачекна. За това може да я приема, че просто се правиш на много умен, като кажеш нещо всеизвестно.

И искам да ти кажа, че много от така наречените предприемачи въобще не създават условия на служителите си.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
18-06-2007 - 11:55:27
"Но именно предприемача решава какъв продукт, кой да го произведе и как да се продава. За това и той печели или губи."
Според мен мениджърът решава тези неща. В случаите на малки компании в които собственикът е и управител ги решава баш шефа, но в случая на средна или голяма фирма тези решения се взимат от мениджър(и).
Забравих, че пазарът на труда и конкуренцията не важат за IT сектораsmiling smiley
Ама ти си бил още по-зле отколкото предполагах.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
18-06-2007 - 13:43:36
Quote

За конкуренцията на пазара... Почни да правиш бизнес в IT и после говори за точка 3.

ами ти защо не започнеш?

Хем няма да имаш време да пишеш глупости по форумите, хем ще имаш достатъчно висок доход, за да си купиш жилище

Или започни сам бизнес в която и да е област, вместо да се оплакваш че предприемачите не създавали условия на служителите си
Re: Za investitorite, investiziite etc.
19-06-2007 - 21:18:58
ltrx
Че, ти от каде знаеш аз с какво се занимавам?
И не бих купил жилище в България при тези условия. Все пак съм човек който си прави сметката.
Към момента всяка покупка на жилище е равносилна на изхвърляне на пари на вятъра.
И тъй като не съм нито чиновник рушветчия, нито номенклатурен син си ценя парите които сам изкарвам.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход