Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дали не задминахме германците по цени?

Публикувано от biborana 
Re: Дали не задминахме германците по цени?
28-02-2007 - 16:30:40
Оноре, средната заплата в София според мен в момента е поне около 1000лв. Статистиката може да казва друго, ама моите впечатления са такива. За one-bedroom по широкия свят, и за общите части - това повечето хора пишещи в сайта го знаят. Това са фактите - това са и цените. Както каза глобал - с това разполага българския пазар. И според мен е по-разумно да си ползващ старото след ремонт отколкото да взимаш ново, все пак зависи от състоянието и разположението.
Повечето от предлаганите български "луксозни" като ги сравня с къщите които ги купуваха мои познати в САЩ и Канада, като цени, като разпределение, като изпълнение ме карат да се чудя да плача ли или да се смея. Разбира се има наистина добри неща, ама там цените са още по-високи.
Ако мислиш да купуваш за лично ползване при условие че вече имаш - според мен няма смисъл. Ако купуваш за инвестиция, аз лично не мисля, че сега е момента. А и възможностите за инвестиции в Бг ще стават все повече и по-разнообразни според мен. А и никой не е казал че инвестицията трябва да е в България всъщност.
Re: Дали не задминахме германците по цени?
28-02-2007 - 16:32:34
Оноре Написал:
-------------------------------------------------------
> За собствени нужди, global
> Май старото ми жилище не е по-лошо от мнозинството
> предлагани 'луксозни". Като го постегна...Така хем
> ще ми останат парите, хем няма да ставам роб на
> банката до гроб.
>
Ами и това е добро решение. Аз, например бягам от банки и от заеми надалеч . Предпочитам свободата си. Човек може и с 2 и 200. Това не означава, че съм права.След като можеш да си го позволиш, добре.

Re: Дали не задминахме германците по цени?
28-02-2007 - 16:39:15
Ако правиш луксозна срада в България в моменат ще ти бъде по-скъпо отколкото в Германия - най-скъп е неразвития пазар, а не най-богатия.
Re: Дали не задминахме германците по цени?
28-02-2007 - 17:37:55
Quote

Re: Дали не задминахме германците по цени?
Изпратено от: 4ovek (IP съхранено)
Дата: February 28, 2007 04:39PM


Ако правиш луксозна срада в България в моменат ще ти бъде по-скъпо отколкото в Германия - най-скъп е неразвития пазар, а не най-богатия.

Quote


Човек тука задмина себе си .... значи българските черноработници отиват да работят в чужбина щото е по-втино зада купят в българия заветния апартамент, който е по-скъп

е няма такъв филм освен в нечии алчни фантазии :crazy:
Re: Дали не задминахме германците по цени?
01-03-2007 - 05:26:04
znachi v etiopija trjabva da e naj-skypo che tam pazara e naj-nerzavit
Re: Дали не задминахме германците по цени?
01-03-2007 - 05:34:49
povecheto neshta v Bylgaria sa si mente.

To riba se lovi v mytna voda.

Panter, kato stava duma za amerikanskite i kansdkite kyshti ne se izkazvaj nepodgotven.

95 prozenta ot kanadcite i emerikancite nikoga ne biga giveli v sofiisjkite bordej narichani luksozni samo zaradi terakotata.

kato edin moj poznat deto si kupil aapartament novo stroitelstvo vyv Vrana-80 kvadrata idelana plosht, 63 realna,smjatta che stuva 100 000 evro vyprechi che go kupil za 20 000 USD predi 4 godini, imal nova dgrama no kato zaveli dygd mu se namokrjali stenite...
Re: Дали не задминахме германците по цени?
01-03-2007 - 08:52:10
Естествено, че в Етиопия има неща, които са доста по-скъпо отколкото тук.
Както е естествено в голяма верига в САЩ да е най-ниска цената в световен мащаб.
Abu
Re: Дали не задминахме германците по цени?
01-03-2007 - 09:11:38
България е бедна на суровини, на обучени кадри, на технологии, на машини - колкото повече от тези липсват и трябва да се внасят, толкова по-скъп продуктът, произведен с тях. Ако германска фирма строи в България с германски материали, технологии и специалисти, това си е чист внос. Българският еквивалент ще е много по-скъп, за постигане на същото качество. Етиопският - по-скъп и от българския. Това ли искаше да кажеш, 4овек?
Re: Дали не задминахме германците по цени?
01-03-2007 - 09:12:22
Заветния апартамент не е лукс. Я прочети по-внимателно какво точно съм написал.
Re: Дали не задминахме германците по цени?
01-03-2007 - 09:16:18
Точно това. Един поне ме разбраsmiling smiley Само да добавя, че зависи и от обема. Естествено е китайската тениска да е по-евтина в Германия, защото се внасят милиони, отколкото в село Горно Нанагорнище.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход