Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Жилищата стават все по-достъпни*ok*

Публикувано от Geto 
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
24-12-2012 - 00:46:30
Quote
nradev
[www.dw.de]

ето ти линк за брото дохода доста по голям е от 41К


Хе, хе, ето един малък цитат от статията, писана през 2009 година, за да ни убеди колко е "достоверна":
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Понякога при упражняването на нестандартни професии американците могат да достигнат невероятно високи доходи: ако например разхождате кучета или се грижите за други домашни любимци в САЩ, доходът ви може да стигне до около 100 хиляди.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Аз например мога да ти подскажа и други подобни суперплатени "професии". Например залепване пощенски пликове срещу долар на бройка. Има и такива "оферти" за работа в интернет. Ти им вярваш, нали?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-12-24 00:49 от PER0.
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
24-12-2012 - 04:32:43
Информ, май и преди сме те питали ама би ли обяснил отново за всичката тази статистика която изсипваш из форума как точно касае българският пазар на имоти? Какви изводи трябва да си направим, какви стратегически финансови решения да вземем? Разбирам, че имаш особено нежни чувства към задокеанският голям брат ама все пак освен да научим колко са велики братушките какво друго?

Ако все пак опитаме да извлечем нянкаква поука от имотния паза в америка добре е да извадите една статистика, колко семейства загубиха домовете си:
-в следствие на рисковани инвестиции в недвижимости
- в следствие загуба на работа
- липса на работа
- машинации на банките и т.н и т.н.
Едва тогава нашите кандидат новодомци биха могли да се поучат от грешките на голямият брат и да не ги повтарят. Защото от цифрите ви и славословието ви човек би рекъл, че там по чешмите текат мед и масло. Аааа холан, ама вие да не се правите че не знаете дето медала има и втора страна и че не висичко което блести е злато.
Да ме прощават някои тук, ама да му се доповръща на човек от комплексирани сънародници.:g:

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Анонимен потребител
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
24-12-2012 - 09:07:38
Батко ти Радев работи данъчен консултант.
-------------
Боже, колко мъка има по този свят,боже! На кое да вярвам - на горенаписаното, или на стотиците страници простотии, при това неграмотно написани ?! Може ли толкова невеж индивид да работи като данъчен консултант ?! Tи можеш да съветваш само някой по-неграмотен от теб, от тези по-мургавите от мен, никой друг, толкова ти е нивото.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-12-24 09:43 от spgufi.
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
24-12-2012 - 11:56:26
Дичка доста неподготвен се изказа . освен да обиждаш друго не можеш . ч влез в юридическия форум да видиш колко много хора са ми благодарили за съветите. тебе не съм те видел да помогнеш на някои освен със "съвети" -купуваите че свършиха.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-12-24 12:01 от nradev.
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
24-12-2012 - 12:07:28
Перо прочел си глупостите и си изпуснал основното . Мисълта ми беше че брутната заплата е доста над 41К и то за 2007 година.
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
24-12-2012 - 13:48:02
Quote
nradev
информ забравил си да кажеш че облекчението важи до 35 годишна възраст на длъжника в България . САЩ нема възрастово ограничение

Да, nradev, така е и между другото НАП съобщили, че 3,890 млади семейства са ползвали данъчно облекчение за ипотечния им кредит през данъчната 2011г.
Така, че лимитът от 100 хиляди лв. е достатъчен за стандарта на живот в България.

И понеже сме в навечерието на най-свещения семеен празник ще припомня, че за щастие текстът в българското законодателство за данъчните облекчения за ипотечен кредит изрично изисква:
- договорът за ипотечния кредит е сключен от данъчно задълженото лице и/или от съпруг/а, с който/която имат сключен граждански брак


Весела Коледа!


[www.24chasa.bg]
[lex.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-12-24 13:52 от Inform.
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
24-12-2012 - 15:44:33
Quote
nradev
Перо прочел си глупостите и си изпуснал основното . Мисълта ми беше че брутната заплата е доста над 41К и то за 2007 година.

Пак не отговори, коя заплата се използва - нетната или брутната. Но тъй като е празник, великодушно те оставям да си изясниш понятията БРУТО и НЕТО, и кога се ползват, "данъчен консултанте". Весело посрещане на Бъдни вечер и Коледа на всички !!
Анонимен потребител
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
24-12-2012 - 15:49:49
нрадев, никога не сам твърдял това -"купуваите че свършиха." ама ти си достатъчно невеж, та не можеш и да четеш. Знам, че ти даваш съвети в юридическия форум и не спирам да ти се смея, ти си велик неграмотник, нищо чудно и в бгмама да даваш съвети кога и как да си кърмят децата, то е същото аз да давам съвети във форум на млади косомонавти, точно толкова разбирам от това, колкото ти от имоти и от право. Ограничен индивид си ти, ама поне си го знаеш.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-12-24 16:00 от spgufi.
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
24-12-2012 - 15:50:50
3890 не ми се види много. колко са всички кредити
Re: Жилищата стават все по-достъпни*ok*
24-12-2012 - 20:58:28
Quote
Inform
Чудесни новини от САЩ точно преди Коледа.


Според данните на National Association of Realtors през ноември 2012г.:
- 96.2% от продадените Existing Single Family Homes в САЩ бяха на цена до 750,000 долара или 18.2 средни годишни заплати (през 2011г. средната годишна заплата в САЩ беше $41,211.36)


За сравнение в България през 2011г.:
- средната годишна заплата беше 8,228 лв.
18.2 средни годишни заплати се равняват на по-малко от 150,000 лв., а не на 1 милиард лв. както си мечтаят някои в този форум.


[www.realtor.org]
[www.ssa.gov]
[www.nsi.bg]

Нещо тук не е както тгрябва при сравняването.
За България е взет среден доход на лице, който според НСИ е 730 лева на месец, което е около 8400 лева на година на човек бруто

За САЩ не знам откъде са тези данни, но ето тук намерих публикация, че средният доход на ДОМАКИНСТВО е 51 000 долара през 2011 г. (мисля, че навсякъде статистиката отчита бруто доходи преди данъчно облагане)

[usatoday30.usatoday.com] Inflation-adjusted median household income increased 4%, from
$49,434 to $51,413, from August to December, according to a study released Thursday by Sentier Research

[www.census.gov]

Ето и данни за 2011 за САЩ на US Census Bureau - пак е около 50 000 долара, но пак е е на домакинство и е медиана

Въпросът е, че става малко сравнение на домати с краставици - тоест доход на човек с доход на домакинство.Освен това за САЩ е взета предвид инфлацията, а за този от НСИ не е. Освен това за САЩ е медиана, за БГ е средна аритметична. Освен това в БГ показателят е само за наети по турдово и служебно правоотношение (тоест, няма доходите от пенсии, които ще го свалят, но няма и тези от свободни професии, които вероятно ще го качат), а за САЩ си е общо доход, независимо от източника.

Изобщо за да се сравнява, трябва да се прецизират показателите. Макар аз все пак да смятам, че сравненията са много условни, но поне да са на съпоставими неща. И все пак в общия случай доходът средно на домакинство винаги ще е повече от дохода средно на лице, просто защото обикновено в едно домакинство работят или имат доход друг някакъв поне двама души (пак казвам средно взето). В БГ средният брой лица в едно домакинтсво мисля е 2,4-2,6 души.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2012-12-24 21:08 от Joan.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход