Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?

Публикувано от Продавач 
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
10-06-2012 - 00:19:33
Некъв нов финасов термин. "избиване". чувал съм я от комаржиите тази дума. ама той сахиба е финансово културен.
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
10-06-2012 - 01:51:52
Quote
nradev
Некъв нов финасов термин. "избиване". чувал съм я от комаржиите тази дума. ама той сахиба е финансово културен.

Quote
nradev
да знеш Сахибе аз съм голем дерибей.наех за 400лв.(480 му искаха ама им седи 1 година празен и кат им предложих 400 и видеха че съм точен се навиха). апатамента е много хубав (78кв.м. в Борово)ама немаше нищо вътре затова не са го дали дълго време. и се започна. аиде кухня с печка и абсорбер 2300 климатици 1000 монтаж на климатици 200 бойлер 300 . дребни ремонти тук там 100.такса за пускане на ТЕЦ 200 и хазяина за 10 месеца едвам тоя месец взе 300 лева за първи път.

Ще ти обясня термина. Ти например си под наем, и за една година хазяина ти си е обзавел жилището с техника и мебели с твоите пари. Той си е "избил" вложението един вид. Сега 5-10 години ще лапа твоите пари, тъй като имотът му е вече обзаведен, с техника и мебели.
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
10-06-2012 - 02:07:35
казва се изплащане а не избиване. иначе хазяина съм сметнал че ще му се изплати след 28 години.и това без да смятам ремонти и данъци празни месеци и комисиони на брокери.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-06-10 02:10 от nradev.
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
10-06-2012 - 08:55:10
avatar
Quote
Dimitar.
Quote
TZARS
Дори 300-та наема са добре дошли за наемателите, ще преживеят кризата по-леко.
Не разбирам защо все теглят към "100 наема"?
В момента е криза, времето е болно, всеки трябва да се адаптира към пазара.

Ти би ли дал апартамент под наем за 4% годишна доходност, при това негарантирана?
Би ли споделил колко от наемодателите, които познаваш са доволни от дейността си?

Може да е икономически необосновано, но аз бих отдал второ жилище за 4% и по-малка.
Вярно е че голяма част от наемодателите реват от наематели, което е жалко.
Това показва нивото на култура на нашата нация.
В живота има моменти когато трябва да се снишиш да отминат ветровете.
Важно е премине този период с най-малко загуби.
Ако се действа математически, то всеки трябваше да продаде своя втори имот през 2007-08.
Кеша в банки, и печелиш на два фронта - спад на цените и трупане на лихви.



Тази графика показва приблизително цените на имотите през последните 22 години.
Сега сме някъде в "червеното", тук във форума всеки е със свое мнение за точното място.
За мен е риск да продам имот и да оставя парите си в банкерски ръце.
Цяла Европа се тресе, затова ще предпочета малко, но сигурно.
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
10-06-2012 - 08:59:08
Quote
nradev
казва се изплащане а не избиване. иначе хазяина съм сметнал че ще му се изплати след 28 години.и това без да смятам ремонти и данъци празни месеци и комисиони на брокери.

Е, изплащане имаме когато се плаща редовно,а когато не е, се стига до избиване :]
Кви 28 години бълнуваш, ти след 2 месеца не знаеш дали въобще ще има евро, и ако има какъв ще е курсът, и колко неща още ще се променят. Докато бетонът си е бетон, тухлата си е тухла, мърдане нямат. :]
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
10-06-2012 - 09:04:13
avatar
Quote
nradev
Некъв нов финасов термин. "избиване".

nradev, няма човек в България който не разбира за какво става дума.
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
10-06-2012 - 09:14:44
avatar
Quote
PER0

Докато бетонът си е бетон, тухлата си е тухла, мърдане нямат.

В сериозна заблуда си за последното - мърдат си и още как.
При това не само ценово, но и чисто физически, а понякога в комбинация от двете ( за пример перничани, залагащи вещите си в заложните къщи за да ремонтират безценните си тухли и бетон).

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
10-06-2012 - 09:49:17
Quote
valsodar
Quote
PER0

Докато бетонът си е бетон, тухлата си е тухла, мърдане нямат.

В сериозна заблуда си за последното - мърдат си и още как.
При това не само ценово, но и чисто физически, а понякога в комбинация от двете ( за пример перничани, залагащи вещите си в заложните къщи за да ремонтират безценните си тухли и бетон).

Моите не са мръднали от много години, ако са 100м2, все толкова си стоят. А пък парцелите ще са си все такива докато съществува земята като планета, за съжаление нито ти, нито аз ще сме живи да го докажем.
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
10-06-2012 - 12:32:43
Quote
PER0
. А най -добрия бизнес е да накараш парите да работят за тебе, а не да ми висиш по скелета на слънцето като тебе да лепиш стиропор. Има в момента известен спад в възвращаемостта на бизнес инвестициите, но важното е да се мисли в перспектива, и дали след 3 месеца, дали след година или две влогарите ще реват как така уж са получавали лихви, а пък нищо не могат да си купят.
Перо, аз "лепя" мноу стиропор, майна! И не го лепя точно аз......а за възвръщаемостта на инвестицията наречена "имот" мое да поспорим.....не известен спад, а катастрофа е точната дума! А разходите по "инвестициятя" са си на дневен ред.
И най-добрия бизнес е да изкарваш пари, щото мноу скоро съвсем ще станат мноу кът!
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
10-06-2012 - 15:36:45
avatar
Quote
valsodar
Е, нали ти си правил анкетата - сърди се на себе си, а не на тези които са ти гласували на дадените от теб в нея отговори! spinning smiley sticking its tongue out

Не се сърдя на никой - забавлявам се. *ok*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход