Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?

Публикувано от Продавач 
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
09-06-2012 - 15:46:05
Quote
TZARS
Дори 300-та наема са добре дошли за наемателите, ще преживеят кризата по-леко.
Не разбирам защо все теглят към "100 наема"?
В момента е криза, времето е болно, всеки трябва да се адаптира към пазара.

Ти би ли дал апартамент под наем за 4% годишна доходност, при това негарантирана?

Би ли споделил колко от наемодателите, които познаваш са доволни от дейността си?
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
09-06-2012 - 16:18:57
Quote
Dimitar.
Quote
TZARS
Дори 300-та наема са добре дошли за наемателите, ще преживеят кризата по-леко.
Не разбирам защо все теглят към "100 наема"?
В момента е криза, времето е болно, всеки трябва да се адаптира към пазара.

Ти би ли дал апартамент под наем за 4% годишна доходност, при това негарантирана?

Би ли споделил колко от наемодателите, които познаваш са доволни от дейността си?

Аз например вече 1 лв не влагам за ремонт и подобрения на имотите, които отдавам под наем, колкото изкарат, толкова. Получавате това, за което плащате - нисък наем - ще живеете в кочина. Това климатици, това ПВЦ дограма - който иска да си слага сам. Хубавото е, че бетона изкарва 100 години и повече, накрая удрям ключа и тва е, никви наематели. Като дойдат по добри времена, тогава ще видим.
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
09-06-2012 - 16:31:06
Е като не влагаш и ти избегат наемателите доходността ще стане 0%
(ако не броим загубата от цената на имота)
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
09-06-2012 - 16:33:12
avatar
Quote
PER0
Quote
Dimitar.
Quote
TZARS
Дори 300-та наема са добре дошли за наемателите, ще преживеят кризата по-леко.
Не разбирам защо все теглят към "100 наема"?
В момента е криза, времето е болно, всеки трябва да се адаптира към пазара.

Ти би ли дал апартамент под наем за 4% годишна доходност, при това негарантирана?

Би ли споделил колко от наемодателите, които познаваш са доволни от дейността си?

Аз например вече 1 лв не влагам за ремонт и подобрения на имотите, които отдавам под наем, колкото изкарат, толкова. Получавате това, за което плащате - нисък наем - ще живеете в кочина. Това климатици, това ПВЦ дограма - който иска да си слага сам. Хубавото е, че бетона изкарва 100 години и повече, накрая удрям ключа и тва е, никви наематели. Като дойдат по добри времена, тогава ще видим.
Прав си ПЕР0. Аз вече правя козметични и евтини ремонти. Шпакловка, латекс, ламинат и това е. Селяндурите така и така имат някакви претенции за смешни цени, та затова съм ограничил до освежаване и старата мебел и бяла техника, ако щат за тия пари. А едно старо къще в момента го стягам, но мисля сериозно да го пусна на нощувки, но не и на месечен наем. През останалите дни в които няма клиенти, предпочитам да ми стои празно отколкото да дойдат двама и после да почват преговори за още 2-ма, 3-ма и накрая да се наблъскат като сардели тези квартиранти и не можеш да им хванеш края кой къде работи, откъде е и какви поразии може да ти направи. Да не говорим за какви дреболии се циганят!
Видя ли такива простотии , почвам да ги гоня, но често съм заварвал някой да се храни от буркан като влечуго или да люпи семки и да плюе на пода. Въпреки, че в този момент той ползва моят имот и там спи, мен ме отвращава. Такива скотове като квартирантите не съм виждал. Е има и свестни, чисти и подредени, ама повечето ти ползват имота като за последно. Сега ще кажеш договора си има клаузи, има си приемо-предавателни протоколи и ще си прав. Само, че българския тарикат-дерибей на всяка цена гледа да ги избегне.
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
09-06-2012 - 16:52:36
да знеш Сахибе аз съм голем дерибей.наех за 400лв.(480 му искаха ама им седи 1 година празен и кат им предложих 400 и видеха че съм точен се навиха). апатамента е много хубав (78кв.м. в Борово)ама немаше нищо вътре затова не са го дали дълго време. и се започна. аиде кухня с печка и абсорбер 2300 климатици 1000 монтаж на климатици 200 бойлер 300 . дребни ремонти тук там 100.такса за пускане на ТЕЦ 200 и хазяина за 10 месеца едвам тоя месец взе 300 лева за първи път.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2012-06-09 16:57 от nradev.
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
09-06-2012 - 17:23:22
Quote
nradev
Е като не влагаш и ти избегат наемателите доходността ще стане 0%
(ако не броим загубата от цената на имота)

Аз вече съм избил цената им веднъж, и не бързам за никъде. Имам и достатъчно други доходи, и влогове, така че не разчитам на наеми . 5, 10, 20 години да стоят празни, мен не ме бърка нищо.
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
09-06-2012 - 21:58:44
Quote
PER0
Quote
nradev
Е като не влагаш и ти избегат наемателите доходността ще стане 0%
(ако не броим загубата от цената на имота)

Аз вече съм избил цената им веднъж, и не бързам за никъде. Имам и достатъчно други доходи, и влогове, така че не разчитам на наеми . 5, 10, 20 години да стоят празни, мен не ме бърка нищо.
Избиване на цена........ужас! А на колата изби ли цената, а на пастата за зъби, на маратонките на детето?
Тва са думи на човек, който не е мирисал бизнес през живота си.
Влогове.....други доходи......"не разчитам на наеми!"
Преди време орева света с некви наематели - мноу те беха афектирали!
И да не искаш, най-вероятно ще стоят празни, тва е! Щото ти си от хората, на които винаги им е малко, винаги ще искаш повече, отколкото пазара позволява.
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
09-06-2012 - 22:27:00
инвеститор избивач
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
09-06-2012 - 22:35:15
avatar
Колкото и да плюете безмислено, ПЕР0 си е избил инвестицията. Колко от Вас въобще могат да се похвалят, че през живота си са направили инвестиция? Само не ме разсмивайте с депозити, щото аз една златна монета я купих през 1993г. за $5, а сега струва Е250. Това ли е инвестиция или депозита?*yes* За къщата ми от $34000 до Е250000 в момента няма да говоря от скромностwinking smiley
Re: АНКЕТА: Колко ще продължи спада на цениТЕ на имотиТЕ?
09-06-2012 - 23:55:33
Quote
darkside
Quote
PER0
Quote
nradev
Е като не влагаш и ти избегат наемателите доходността ще стане 0%
(ако не броим загубата от цената на имота)

Аз вече съм избил цената им веднъж, и не бързам за никъде. Имам и достатъчно други доходи, и влогове, така че не разчитам на наеми . 5, 10, 20 години да стоят празни, мен не ме бърка нищо.
Избиване на цена........ужас! А на колата изби ли цената, а на пастата за зъби, на маратонките на детето?
Тва са думи на човек, който не е мирисал бизнес през живота си.
Влогове.....други доходи......"не разчитам на наеми!"
Преди време орева света с некви наематели - мноу те беха афектирали!
И да не искаш, най-вероятно ще стоят празни, тва е! Щото ти си от хората, на които винаги им е малко, винаги ще искаш повече, отколкото пазара позволява.

Празни приказки, имотите ми са си имоти, а парите са в влоговете ми, кви са тия глупости за колата - карам хубава кола, тойота корола, купувам скъпа паста за зъби, а обувките си ги купувам от там, където обувките са 2 пъти по евтини от тези в БГ-то, при три пъти по добро качество. Стига сте бръщолевили глупости. А най -добрия бизнес е да накараш парите да работят за тебе, а не да ми висиш по скелета на слънцето като тебе да лепиш стиропор. Има в момента известен спад в възвращаемостта на бизнес инвестициите, но важното е да се мисли в перспектива, и дали след 3 месеца, дали след година или две влогарите ще реват как така уж са получавали лихви, а пък нищо не могат да си купят. Тъй че не се притеснявай за моя бизнес, аз отдавна както казах не съм теглил кредит, поради простата причина че съм умножил парите си и ако имам нужда от пари тегля от собствените си влогове, както и от други видове влогове, за които вие не сте и чували. А за ипотекиране даже не съм си и помислял кво беше тва да ипотекираш?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход