Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Справедлива цена

Публикувано от rstefan 
Re: Справедлива цена
16-03-2012 - 12:57:38
Явчо, не се казва "Спориш с човек, превеждащ с google translate."

А се казва "спориш с камелия". Разликата е огромна.
Re: Справедлива цена
16-03-2012 - 12:58:22
The latest edition of International Valuation Standards (IVS 2007), clearly distinguishes between fair value, as defined in the IFRS, and market value, as defined in the IVS:

So As the term is generally used, Fair Value can be clearly distinguished from Market Value. It requires the assessment of the price that is fair between two specific parties taking into account the respective advantages or disadvantages that each will gain from the transaction. Although Market Value may meet these criteria, this is not necessarily always the case. Fair Value is frequently used when undertaking due diligence in corporate transactions, where particular synergies between the two parties may mean that the price that is fair between them is higher than the price that might be obtainable on the wider market. On other words Special Value may be generated. Market Value requires this element of Special Value to be disregarded, but it forms part of the assessment of Fair Value.[1]

Превод на гугъл -

Последното издание на Международните стандарти за оценяване (IVS 2007), ясно се прави разлика между справедливата стойност, както е определено в МСФО и пазарна стойност, както е определено в IVS:

Така че, както обикновено се използва терминът, справедлива стойност може да бъдат ясно разграничени от пазарната стойност. Това изисква оценка на цената, която е справедливо между две определени страни, като се вземат предвид съответните предимства или недостатъци, че всеки от тях ще спечелят от сделката. Въпреки че пазарната стойност може да отговарят на тези критерии, това не е задължително винаги е така. Справедлива стойност, се използва често, когато се провежда дю дилиджънс в корпоративни сделки, където специално взаимодействието между двете страни може да означава, че цената, която е справедливо между тях е по-висока от цената, които биха могли да се получат по-широк пазар. На други думи Особена ценност може да бъде генериран. Пазарна стойност изисква да се вземат под внимание този елемент на специална стойност, но тя е част от оценката на справедливата стойност. [1]
Re: Справедлива цена
16-03-2012 - 12:58:53
Quote
javcho
Спориш с човек, превеждащ с google translate. winking smiley
Re: Справедлива цена
16-03-2012 - 13:05:33
Хахаха, това със Фернандо Торес беше голям виц.

Няма много за какво да спорим, то си е написано черно на бяло – Справедлива Цена има, и тя не е Пазарна Цена.

Но по-важно е, според мен, че никой не опонира на това, че Спараведливата цена е по-ниско от Пазарните за момента, това изглежда толкова абсурдно /предполагам/ че по-лесно да се отрича че такава цена съществува изобщо...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-16 13:07 от rstefan.
Re: Справедлива цена
16-03-2012 - 15:45:06
Quote
javcho
Quote
PER0

Няма как да поддържаш фиксиран валутен курс при липса на фискален резерв. Т.е падането на борда е въпрос на време. Следва значително поевтиняване на лева спрямо еврото.

Това, не е вярно.
Дори при нулев ФИСКАЛЕН резерв, бордът ще си функционира.
За съществуването на борда от знаечение е ВАЛУТНИЯТ резерв.
При него, засега, няма проблеми.

Как да не е вярно???? Я виж ТУК

Пеобладаващата част от фискалния резерв се държи в БНБ, като счетоводно се записва като депозит на правителството в пасивната страна на управление „Емисионно" (управление „Емисионно" на БНБ де факто представляващо паричния съвет). В този смисъл, динамиката на балансите по фискалния резерв е изключително важна за функционирането на българския валутен борд.

3/ Дотогава, обаче, фискалният резерв е необходимо да остане значителен, заради функциите си по отношение стабилността на валутния борд и регулирането на вътрешното парично предлагане.
Re: Справедлива цена
16-03-2012 - 17:22:28
Quote
PER0

Пеобладаващата част от фискалния резерв се държи в БНБ, като счетоводно се записва като депозит на правителството в пасивната страна на управление „Емисионно" (управление „Емисионно" на БНБ де факто представляващо паричния съвет). В този смисъл, динамиката на балансите по фискалния резерв е изключително важна за функционирането на българския валутен борд.

3/ Дотогава, обаче, фискалният резерв е необходимо да остане значителен, заради функциите си по отношение стабилността на валутния борд и регулирането на вътрешното парично предлагане.

Че е важен, важен е.
Че допринася за стабилност, допринася.
Обаче къде пише, че ако ФИСКАЛНИЯТ резерв стане нула борда не може да функционира?

---

Ето лош вариант - Дянков полудява, изтегля всичките 3,2 млрд. и раздава по 450 лева на 7 милиона човека.
Какво ще се случи в баланса на Емисионно?



От графа задължения към правителството, 3,2 млрд. ще отидат в банкноти и пари в обращение.
Задължения към правителството става НУЛА, а банкноти и пари в обращение ще стане 11 млрд.
Сумата, на АКТИВИ и ПАСИВИ обаче, си остава 25 млрд.

---

Борда може да падне осново по ПОЛИТИЧЕСКИ причини.
Падане по икономически причини е много малко вероятно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-16 17:54 от javcho.
Re: Справедлива цена
16-03-2012 - 17:58:16
и ти си Василев!
Re: Справедлива цена
16-03-2012 - 19:06:41
Quote
javcho


Че е важен, важен е.
Че допринася за стабилност, допринася.
Обаче къде пише, че ако ФИСКАЛНИЯТ резерв стане нула борда не може да функционира?

---

Ето лош вариант - Дянков полудява, изтегля всичките 3,2 млрд. и раздава по 450 лева на 7 милиона човека.
Какво ще се случи в баланса на Емисионно?


От графа задължения към правителството, 3,2 млрд. ще отидат в банкноти и пари в обращение.
Задължения към правителството става НУЛА, а банкноти и пари в обращение ще стане 11 млрд.
Сумата, на АКТИВИ и ПАСИВИ обаче, си остава 25 млрд.

---

Борда може да падне осново по ПОЛИТИЧЕСКИ причини.
Падане по икономически причини е много малко вероятно.

Щом като делът на фискалния резерв ( записано като задължения към правителството и бюджетни организации) намалява следва да се увеличи делът на:

1. Банкноти и монети в обращение
2. Задължения към банки
3. Задължения към други депозанти

Тогава ще се запази сумата на пасивите от 25 млрд.

Което казано на прост език означава наливане на пари в банките и печатане на още пари . И какво ще стане, ако увеличиш паричната маса в обръщение с 40-50%???? - от 8 на 12 млрд, когато от 2007 до сега се е задържала около 7-8 млрд???
Re: Справедлива цена
16-03-2012 - 19:57:23
Quote
rstefan
Приятели, не знам как ще се развият събитията, но не си мислете че съм сляп и не виждам какво се случва. И аз имам две дечица които много обичам и искам те да могат да градят своя щастлив живот, а не да плащат за греховете от миналото.

Някои мои мисли на глас за борда. Аз съм лаик, така че нямам никакво притенции – първо. После, мисля си че ще е прекалено „лесно“ за тези които имат кредити в момента ако сега стане някоя голяма инфлация, очаквам да я провокират но примерно след 10 години. Предполагам че лева ще си отиде заедно със сегашната система или може би няколко години преди нея – така както стана и предишния път. Там също давам срок от 10 годинки.

Ако ми кажете че това ще е 2015 – не мога да споря – възможно е и не знам.

Тъжно ми е за децатата ми, притеснявам се много за тях. Аз иначе съм лесен, нищо не искам.

Като ти е тъжно за дечицата, ходи да работиш, да инвестираш, да рискуваш и да печелиш, евентуално. Вместо да плещиш глупости по форумите. Възможности в България имаше много, сега няма; такъв преход /които създава или размества цели социални пластове/ се случва веднъж в живота или не се случва въобще. Като не си хванал влака при прехода, сори, можеш да броиш бонуси, любимото напоследък занимание на простия народ като цяло и таксиметровите шофьори в частност.
Re: Справедлива цена
16-03-2012 - 20:16:05
rstefan
Приятели, не знам как ще се развият събитията
------------
Аз знам. Животът ти ще премине в мрънкане по форумите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход