Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Справедлива цена

Публикувано от rstefan 
Re: Справедлива цена
16-03-2012 - 07:41:03
Quote
PER0
Quote
aircraftcarrier

В този форум всички са купили на минимума и всичко им се е изплатило.Откровено не ти вярвам.Да видим обаче какво твърдиш.Апартамента ти се бил изплатил за 9 години.Да питам приспаднал ли си инфлацията данъците ремонтите?И защо сега човек като купи апартамент да не му се изплати за 10 години?Интересна логика мойто да се изплати за 10 години за дугите не може за тях 20.Та по твоита логика при наем 400 кинта 120 наема правят 48000 лева при 500 кинта съответно 60000 кинта.Е надценени ли са имотите и с колко?

Е кое според теб не е възможно? Просто наемите в момента са ниски, и единствената посока на движение може да бъде само нагоре, докато се достигне съотношение 100-120. И това само при положение, че имотите запазят сегашните цени. В противен случай наемите пак ще догонват. Държавите , за които споменавате цена към наем 100-120, са с високи наеми - 500, 1000, 2000Е($). Значи ако вървим напред, в наемите има мноооого хляб, и имат още мноооого да растат. Ако не вървим, ще сънувате имотите що са ви толкова скъпи, и сте пак при мен под наем, за да ми го изплатите втори път.
Инфлацията във възвърнатите средства не я отчитам, тя е отчетена в имота, чиято стойност се е утроила за изминалите години. Това е условно разбира се, защото не го продавам. Ремонти - веднъж 1700 лв на бригада, и още веднъж сменени тапетите за тези години. Данък - наема за половин месец.
И разбира се сигурно се радвате, че Бойко е замразил пенсии и заплати, и не ги е индексирал от 3 години. Това има временен ефект със стопирането на цените, само че лошото е, че е като вода в язовир. Пълни се, пълни се, и като избие преградната стена поради високото ниво на водата помита всичко, в случая спестявания. После ще има абе вие помните ли апартаментите като бяха по стотина хиляди лева, а пък станаха по 10 милиона. Още малко остана от фискалния резерв, и после като падне валутния борд глей ко стаа.
Перо голем си.Това е за небелова награда.По твойта логика най скъпи са били имотите през 1997г.Те пак може да поскъпнат но в левове.В евро или долар са надолу.Гледам сравняваш наемите в България и други страни.То е като да сравняваш костилка от праскова със комар.Няма по какво да сравняваш.Да питам примерно от наем 1000 долара в Чикаго САЩ или 12000 годишно колко отиват за данъци и поддръжка каква е инфраструктурата.И колко остават за този който отдава имота?Кога си отговориш на този въпрос ще разбереш че наемите в България не са толкова евтини.
Re: Справедлива цена
16-03-2012 - 08:37:01
Поредното повторение , поредната тъпа тема, ако василев и тук пише с няколко ника,за него знаем, че е луд, то останалите да питам - наред ли сте ? Какво е това понятие "справедлива цена" ? Къде го прочетохте , как го измислихте ?
Re: Справедлива цена
16-03-2012 - 09:39:12
avatar
Quote
rstefan
Няма ли да е добре цените да са ЪП а наемите да паднат . Аз съм за! Вълкът сит и агнето цяло!

Продавачите са доволни, който няма пари живее под наем и плаща за бог да прости.

Само не знам на брокерите как ще им хареса :}:}:}

Ей, много акъл се иска да сътвориш тия бисери..............къде го складираш това сиво вещество?:]

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Справедлива цена
16-03-2012 - 09:42:48
Quote
aircraftcarrier

Перо голем си.Това е за небелова награда.По твойта логика най скъпи са били имотите през 1997г.Те пак може да поскъпнат но в левове.В евро или долар са надолу.

Да, разбира се, ще поскъпнат в левове. В еврова стойност ще се запазят. Няма как да поддържаш фиксиран валутен курс при липса на фискален резерв. Т.е падането на борда е въпрос на време. Следва значително поевтиняване на лева спрямо еврото. Не сме Гърция, че някой да го интересува какво става с българския лев. Сериозна инфлация в левове е много вероятна, и отлагането и само ще влошава още повече нещата. Иначе си я караме по старому.

Гледам сравняваш наемите в България и други страни.То е като да сравняваш костилка от праскова със комар.Няма по какво да сравняваш.Да питам примерно от наем 1000 долара в Чикаго САЩ или 12000 годишно колко отиват за данъци и поддръжка каква е инфраструктурата.И колко остават за този който отдава имота?Кога си отговориш на този въпрос ще разбереш че наемите в България не са толкова евтини.

Не съм запознат конкретно какъв ще бъде данъка на имот в Чикаго, тъй като зависи според района, от самия имот, но от порядъка на $2000-$4000 годишно, за $1000 наем, което означава че ще е в долен клас имот, както също зависи дали е кондо, таун хаус, къща, дали има такса поддръжка, която включва данъка - всичко зависи от конкретния случай. Има и кондота с по $1000 годишна такса. И няма лошо да се плаща данъка - после ти се връща в вид на оправени улици, чисто, приветливо, разчиташ на полиция, бърза помощ, пожарна, които пристигат след минута две, а не като тук да ги чакаш и да се оправдават, че нямат пари. Пак до пари опират нещата. Като нямате пари, ще си живеете в мизерията и тва е !!! Ама да чакате цените да се нагласят по вашите заплати, при отворена икономика - смех !!!

Re: Справедлива цена
16-03-2012 - 09:42:57
avatar
Quote
granit

Много са добре с мутризацията! Един познат беше понесал неколко тира с хранителен продукт и на километри след КПП-то неколко БМВ-та ги спират и - Ама вие кого питахте? И замина всичко, а камионите не беха негови, неприятна история.

Само не уточни годината, в която това се е случило...........smoking smiley
Re: Справедлива цена
16-03-2012 - 09:53:49
Quote
имотен
Поредното повторение , поредната тъпа тема, ако василев и тук пише с няколко ника,за него знаем, че е луд, то останалите да питам - наред ли сте ? Какво е това понятие "справедлива цена" ? Къде го прочетохте , как го измислихте ?

[en.wikipedia.org]

Fair value, also called fair price (in a commonplace conflation of the two distinct concepts), is a concept used in accounting and economics, defined as a rational and unbiased estimate of the potential market price of a good, service, or asset, taking into account such objective factors as:

- acquisition/production/distribution costs, replacement costs, or costs of close substitutes
- actual utility at a given level of development of social productive capability
- supply vs. demand

and subjective factors such as:

- risk characteristics
- cost of and return on capital
- individually perceived utility


Ама ме марзи да го превеждам сега.
Re: Справедлива цена
16-03-2012 - 09:55:26
Quote
portokal
гответе се за градове призраци-само това мога да ви кажа за пазара на имоти в българия-страната с най бързо топясто се население,най ниски доходи,плашило за инвеститори,и потенциално още 300 хиляди имирганти само в заветната 2014.а оня с наемите перо-вече са истакали въжето на което сте се обеси
:]

Що да се беся бе момче, паричките от наемите вече са минали през сметката ми, а имота продължава да ми носи доход, даже и в сегашната криза !!
Re: Справедлива цена
16-03-2012 - 10:31:54
Quote
portokal
гответе се за градове призраци-само това мога да ви кажа за пазара на имоти в българия-страната с най бързо топясто се население,най ниски доходи,плашило за инвеститори,и потенциално още 300 хиляди имирганти само в заветната 2014.а оня с наемите перо-вече са истакали въжето на което сте се обеси
:]

Предполагам за София говориш?
Re: Справедлива цена
16-03-2012 - 10:32:42
Quote
камелия
Quote
rstefan
Няма ли да е добре цените да са ЪП а наемите да паднат . Аз съм за! Вълкът сит и агнето цяло!

Продавачите са доволни, който няма пари живее под наем и плаща за бог да прости.

Само не знам на брокерите как ще им хареса :}:}:}

Ей, много акъл се иска да сътвориш тия бисери..............къде го складираш това сиво вещество?:]

Тъп съм си на... И все пак ако цените се повишат сериозно то може да е заради лева както пишат колегите. Има някаква логика.И ако лева понесе още един удар не смятам, че ще останат много хора които да плащат наеми във България. Дори и много от тези които дават няма да ги има...

Но не се плаша - това е малко вероятен сценарии - тъй като най-вероятно цените на жилищата няма да се повишат, по-скоро обратното. Дано пък понижението да е с малко.
Re: Справедлива цена
16-03-2012 - 10:33:09
Seira [ Отговор ]
Re: Справедлива цена ново
16-03-2012 - 09:53:49 IP/Host: ---.europe.hp.net
Регистриран: преди 1 година
Мнения: 282

Quote
имотен
Поредното повторение , поредната тъпа тема, ако василев и тук пише с няколко ника,за него знаем, че е луд, то останалите да питам - наред ли сте ? Какво е това понятие "справедлива цена" ? Къде го прочетохте , как го измислихте ?
[en.wikipedia.org]

Fair value, also called fair price (in a commonplace conflation of the two distinct concepts), is a concept used in accounting and economics, defined as a rational and unbiased estimate of the potential market price of a good, service, or asset, taking into account such objective factors as:

- acquisition/production/distribution costs, replacement costs, or costs of close substitutes
- actual utility at a given level of development of social productive capability
- supply vs. demand

and subjective factors such as:

- risk characteristics
- cost of and return on capital
- individually perceived utility

==============================================================================================================

ХАХАХАХАХАХААААААААА,

НЯМА ТАКОВА ПОНЯТИЕ КАТО СПРАВЕДЛИВА ЦЕНА! ПОРЕДНАТА ТЪПА ТЕМА! (рече нещастникът-броки)

Къде го прочетохте? Как го измислихте?

КАКВА Е ТАЗИ УИКИПЕДИЯ? ЗАЩО ГО ПИШЕ НА АНГЛИЙСКИ?

smiling smiley МУХАХАХАХХАХААХААА

Уважаеми читатели на форума, дете на 4 годинки вече търси информация от нета с GOOGLE, а дичо-тъпото на 54 години вижте какви ги пише по-горе. И това е действителността в БГ: такъв брокер ще ви посредничи и ще ви иска и пари на всичкото отгоре! На такова броки такъв як шут бих му теглил, че после поне 5 години не би се сетил да иска комисиони.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-16 10:40 от 149лв./м2.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход