Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Справедлива цена

Публикувано от rstefan 
Re: Справедлива цена
15-03-2012 - 17:37:13
А защо въобще трябва да купувате имоти???? Не купувайте !!!! Аз давам под наем, вие си живейте под наем, кой ви кара да купувате??? Единственото, което трябва да се промени, като поотмине кризата е да се дигнат наемите, да речем средно хилядарка на месец, което ще ни доближи до съотношението цена/наем - 100-120 . Цените са си добре, в по голямата част от страната имаме вече стабилизиране. София продължава да пълзи леко надолу, но тренда ще се обърне вероятно още тази година. Да не забравяме и факта, че това привидно поевтиняване се дължи на предлагането на все по големи и по големи боклуци на пазара !! Никой не е луд да слага пари в нещо, за кето няма богата клиентела. За бедна клиентела ще се предлат боклуци, то си е логично !!!
Re: Справедлива цена
15-03-2012 - 17:38:49
avatar
Quote
aircraftcarrier
Главния въпрос тука е ако сме решили да купуваме какво да купим?На каква цена?За всеки тип жилища цената е различна?Например струва ли си да купуваме 100 квадрата в сграда от 1937г в центъра?Или струва ли си да купуваме некачествено ново строителство в презастроен квартал без място за паркиране и на каква цена?

Не е това въпроса!
Въпросът е, какви пари имаш, какви възможности да плащаш ипотека?
Доколко си сигурен, че ще имаш същите доходи и следващите години?
И накрая- имаш ли топки да поемеш такъв ангажимент?
Останалите въпроси не са нещо ново- тук пишещите брокери, сме обяснявали много и за старите сгради, и за панелите, и за ЕПК, и за новото строителство. И за това, какво се разбира под словосъчетанието " комфорт на обитаване".
И за това, какво и кой трябва да гледа, преди да купи- както в жилището, така и в документите.
Всичко го има по темите назад.
Едно ви е трудно да разберете- докато има поне двама, които при заплати от 1000лв. на човек, се женят и купуват имот, мечтата ви за 149Е няма шанс.
Re: Справедлива цена
15-03-2012 - 17:53:09
Здравейте всички от форума!

Ние ви предагаме да подходим към въпроса от пазарната гледна точка на "редовия" купувач...

Психиката на човека така е устроена, че този, който купува една стока, разсъждава (като пренебрегнем емоциите) по следните два варианта:

1. С парите, които съм заделил за покупка на тая стока (или услуга) - да купя възможно най-качественото...
или
2. От възможно най-качествената стока (или услуга) - да купя най-евтиното!

Тези два варианта са в основата на вземането на решение за покупка.
Всички останали "за" и/или "против" покупката са допълнения, и малко или много изкривяват конкретното решение.

winking smiley
Re: Справедлива цена
15-03-2012 - 17:54:37
Quote
PER0
А защо въобще трябва да купувате имоти???? Не купувайте !!!! Аз давам под наем, вие си живейте под наем, кой ви кара да купувате??? Единственото, което трябва да се промени, като поотмине кризата е да се дигнат наемите, да речем средно хилядарка на месец, което ще ни доближи до съотношението цена/наем - 100-120 .!!


PER0 - чакай сега не разбрах. Наема на който даваш несправедливо нисък ли е? Ако е така – кой те кара да даваш под наем - ами продай или не давай. Ако пък е съвсем ОК и си доволен, как можеш реално да очакваш да се увеличи двойно? Не се връзва някак....

Имаче имаш право, и аз си признавам, че наемите ми се струват несправедливо ниски за тези цени.
Re: Справедлива цена
15-03-2012 - 18:09:40
avatar
Quote
PER0
София продължава да пълзи леко надолу, но тренда ще се обърне вероятно още тази година.
Да не забравяме и факта, че това привидно поевтиняване се дължи на предлагането на все по големи и по големи боклуци на пазара!
Никой не е луд да слага пари в нещо, за кето няма богата клиентела.
За бедна клиентела ще се предлат боклуци, то си е логично !!!

В написаното по горе има много истина.
Пазара никога както досега не е бил задръстен с боклуци.
Добрите апартаменти като вътрешно разположение, етажност и микролокация се отдръпнаха.
От десет дни търся двустаен тухлен без първи и последен етаж, с "нормални" стаи, около 60 кв.м. застроена площ във Варна без крайните квартали за 50.000 евро кеш. След усилено търсене резултата е плачевен, всичко на пазара е със здрави забележки, казано на английски - боклуци.
Re: Справедлива цена
15-03-2012 - 18:11:35
Quote
rstefan

PER0 - чакай сега не разбрах. Наема на който даваш несправедливо нисък ли е? Ако е така – кой те кара да даваш под наем - ами продай или не давай. Ако пък е съвсем ОК и си доволен, как можеш реално да очакваш да се увеличи двойно? Не се връзва някак....

Имаче имаш право, и аз си признавам, че наемите ми се струват несправедливо ниски за тези цени.

Няма да продавам, и не искам да продавам. Безсмислено е да ги продавам, при положение, че имам достатъчно други доходи. Наемите ми идват много добре в началото на месеца, освен другата ми дейност, на която мога да посветя 100% от времето си. Разбира се, че съм доволен на пари, които ми идват без да съм си мръднал пръста, освен когато се наложи ремонт, но това е рядко. Ако тези пари обаче се удвоят-утроят ще бъда още по доволен, разбираш ли? И ще бъде по справедливо, защото ще се приближим към стандартите цена/наем.
Re: Справедлива цена
15-03-2012 - 18:12:22
Quote
Seira
Справедливата цена са я сметнали много преди нас - 3-5 годишният брутен доход за домакинство. Значи за София при средна заплата 1000 лева дохода за 5 години би бил 120000 лева /60к Евро/. Ей това трябва да е средната цена на 100 м2 /истинска, не надута квадратура, с вкарани стълбищата и гаражите в нея/ апартамент в София. В момента балонът все още спада и затова цената е 75-85к Евро. За панелките и 50+ годишните неремонтирани апартаменти още до 30% надолу от тези 60к Евро.

Няма да коментирам. Горният коентар е казал всичко!

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Справедлива цена
15-03-2012 - 18:21:06
Quote
149лв./м2

За простия и неграмотен народ ще поясня: Никъде не е писано колко излиза новото строителство. Дадените цени са само за пример. Затова е и написано "нека приемем (УСЛОВНО), че..." С други думи беше написано, че: СПРАВЕДЛИВАТА ЦЕНА на НОВОТО СТРОИТЕЛСТВО е ЦЕНАТА ФОРМИРАНА ОТ СЕБЕСТОЙНОСТ + РАЗУМНА ПЕЧАЛБА в границите на 10 до 15%.

Дано простия народ прочете пак и се замисли над написаното.

Като представител на простия народ ще ти обясня нещо много просто. Една сграда се строи от 12 до 18 месеца и инвестицията е доста сериозна. Съгласен съм за 10-15% печалба, но това е печалба на бързооборотни стоки. Ако тоя инвеститор продава домати и средната обръщаемост на 1 кг. домати е 3 дни, той на всеки 3 дни ще реализира 10% печалба. Дори да не реинвестира печалбата, за една година той получава 1000% печалба. Защо смяташ, че инвеститорите в НИ са по-тъпи от един търговец на домати?
Re: Справедлива цена
15-03-2012 - 18:25:15
Quote
greenbul
Quote
Seira
Справедливата цена са я сметнали много преди нас - 3-5 годишният брутен доход за домакинство. Значи за София при средна заплата 1000 лева дохода за 5 години би бил 120000 лева /60к Евро/. Ей това трябва да е средната цена на 100 м2 /истинска, не надута квадратура, с вкарани стълбищата и гаражите в нея/ апартамент в София. В момента балонът все още спада и затова цената е 75-85к Евро. За панелките и 50+ годишните неремонтирани апартаменти още до 30% надолу от тези 60к Евро.

Няма да коментирам. Горният коентар е казал всичко!

"3-5 годишният брутен доход за домакинство" - съгласен при само едно условие. Да се изравнят българските заплати с европейските, така както са изравнени цените на стоките. Тогава може да е в сила. Дотогава, докато съществува драстичната разлика в заплатите няма как да го приложиш. Нямаш БГ икономика, която да се наложи и да бъде фактор в образуването на цените, значи ще се съобразяваш с цените, определени отвън. Няма и кой да ти строи на желаните от теб цени, защото пазара на труда е отворен, и всеки ще предпочете заплащането отвън. Въртиш, сучеш, работата опира до пари.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-15 18:31 от PER0.
Re: Справедлива цена
15-03-2012 - 18:45:05
Quote
камелия
Quote
aircraftcarrier
Главния въпрос тука е ако сме решили да купуваме какво да купим?На каква цена?За всеки тип жилища цената е различна?Например струва ли си да купуваме 100 квадрата в сграда от 1937г в центъра?Или струва ли си да купуваме некачествено ново строителство в презастроен квартал без място за паркиране и на каква цена?

Не е това въпроса!
Въпросът е, какви пари имаш, какви възможности да плащаш ипотека?
Доколко си сигурен, че ще имаш същите доходи и следващите години?
И накрая- имаш ли топки да поемеш такъв ангажимент?
Останалите въпроси не са нещо ново- тук пишещите брокери, сме обяснявали много и за старите сгради, и за панелите, и за ЕПК, и за новото строителство. И за това, какво се разбира под словосъчетанието " комфорт на обитаване".
И за това, какво и кой трябва да гледа, преди да купи- както в жилището, така и в документите.
Всичко го има по темите назад.
Едно ви е трудно да разберете- докато има поне двама, които при заплати от 1000лв. на човек, се женят и купуват имот, мечтата ви за 149Е няма шанс.
Kемъл ти си живееш в някакъв твой свят и всеки който напише нещо различно на теб не ти харесва.Няма лошо.Аз съм написал цените.Никъде не съм писал 149 евро.Казах ти вече живота предлага най различни случаи.Има хора с пари които търсят има и такива които не търсят.Попитах те нещо не отговаряш а в стил грабвайте телата пишеш каквото си решила.Ако ще има някаква комуникация добре ще е да четем какво пише другия.Обясних ти вече че хора купуващи имоти ще има винаги.Двама с по 1000 лева като си родят две деца и ще си купят фургон....То нали и тва е имот.На ваички е ясно че няма как да си купиш къща триста квадрата за 20000 евро.Това на което ти казваш имоти в момента е на нереални цени.Като разделиш сегашната цена на 1,5-2,5 за различните имоти идва реалната цена.Не ме убеждавай че имот от две стаи и половина с обща баня и хол бокс в презастроен квартал без никаква инфраструктура струва 100000-150000 евро.Който иска да купува.Аз не бих купил.И не защото нямам пари а защото не струват толкова.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход