Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

2012 Преглед на печата

Публикувано от TZARS 
Re: 2012 Преглед на печата
16-02-2012 - 19:34:24
Много добре го каза заместник кмета в едно интервю.
Българинът живее с единия крак в демокрацията в другия в комунизма.
Когато иска да е собственик е капиталист.
Когато трябва да се погрижи за собственотта си иска държавата да помага.
Ами ще понамалеят малко собствениците, няма как.
Щом сме решили да ставаме като в Европа...

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: 2012 Преглед на печата
16-02-2012 - 19:47:56
Надявам се държавата да не ни се меси (с разни закони и наредби). По-евтино ще ни излезе, вярвайте ми. Вчера разглеждах една стоиностна сметка - строителя се опитват да актуват боядисване с латекс - дноцветно за 7,5лв/м2, при положение, че пазара предлага цени по 2,5 - 3лв/м2. Така ще е и със санирането
Re: 2012 Преглед на печата
16-02-2012 - 20:13:33
avatar
Quote
r_stoma
Надявам се държавата да не ни се меси (с разни закони и наредби). По-евтино ще ни излезе, вярвайте ми. Вчера разглеждах една стоиностна сметка - строителя се опитват да актуват боядисване с латекс - дноцветно за 7,5лв/м2, при положение, че пазара предлага цени по 2,5 - 3лв/м2. Така ще е и със санирането

Не знам, имам чувството, че разните прослойки, кръжещи около властимащите, са огладнели много и почват брутално да натискат.........
Преди началото на отоплителния сезон, ние си сменихме топломерите и водомерите, и за да няма кражби, пломбирахме радиаторите.
Тази вечер чувам, че ГЕРБ замислял смяната им с дистанционно отчитащи се, за да спрели кражбите.
Пломбите струват стотинки- същите са като при водомерите, но някой е решил отново да напълни гуша.
Re: 2012 Преглед на печата
16-02-2012 - 20:15:49
Под наем е по-добра инвестиция от покупка: [www.cnbc.com]
Re: 2012 Преглед на печата
16-02-2012 - 21:52:31
avatar
Quote
javcho
Под наем е по-добра инвестиция от покупка: [www.cnbc.com]

Инвестиция e дългосрочното влагане на парични средства или капитал за придобиването на финансови инструменти или други активи, с цел да се постигнат печеливши възвръщения във формата на лихва, доход или повишаване на стойността на инструмента. [1]. Инвестицията е свързана със спестяването и се различава от потреблението. Инвестицията се включва в много области на икономиката, като бизнес управлението и финансите независимо дали за домакинства, фирми или правителства. Инвестицията включва избор на индивид или организация (напр. пенсионен фонд) след анализ или обмисляне къде да се сложат или дадат парите дали в движимо или недвижимо имущество или фин. инструмент като собственост, комодити, бондове, фючърси и прочее.

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: 2012 Преглед на печата
17-02-2012 - 03:32:38
това саниране на сгради ако изобщо се случи,допълнително сте оскапи имотите и сте блокира и без това блокиралия пазар на имоти.представете си цените към момента с +10 000лв отгоре (саниране)
Re: 2012 Преглед на печата
17-02-2012 - 08:18:12
avatar
Quote
portokal
това саниране на сгради ако изобщо се случи,допълнително сте оскапи имотите и сте блокира и без това блокиралия пазар на имоти.представете си цените към момента с +10 000лв отгоре (саниране)

Не мисля ! Санирането ще е бонус за купувачите. Цените са достатъчно високи и несправедливи в момента. Който иска да купува по - добре да изчака още 2-3 години да си вземе жилището и санирано. Аз си търся такова от закъсали ипотекари, направили и основен ремонт. Ако е санирано по новите правила още по - добре.

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: 2012 Преглед на печата
17-02-2012 - 08:45:07
Е, за какво ти е панел бе, вземи си нещо читаво.
Re: 2012 Преглед на печата
17-02-2012 - 10:17:41
avatar
Quote
drakkar
Quote
portokal
това саниране на сгради ако изобщо се случи,допълнително сте оскапи имотите и сте блокира и без това блокиралия пазар на имоти.представете си цените към момента с +10 000лв отгоре (саниране)

Не мисля ! Санирането ще е бонус за купувачите. Цените са достатъчно високи и несправедливи в момента. Който иска да купува по - добре да изчака още 2-3 години да си вземе жилището и санирано. Аз си търся такова от закъсали ипотекари, направили и основен ремонт. Ако е санирано по новите правила още по - добре.

Санирането има шанс да се случи, само ако е като магистралите - 20% участие на собственника + 80 % безвъзмездно от евро фондове. План минимум 50 на 50. Това ще е и конкретна помощ за населението предвид скъпата енергия. Ако се субсидира и покупка на фото волтаици, нямои панелки може много да спечелят ...
Re: 2012 Преглед на печата
17-02-2012 - 10:40:32
As Investment, Renting Beats Owning '100% of Time' - [www.cnbc.com], за незнаещите чужди езици.



Examining 250 properties around the U.S., and going through close to 40 client files to project the financial impact of owning real estate versus liquidating it, Arzaga, an adjunct professor in personal finance at the University of California at Berkeley, found that, "100 percent of the time it was better to rent, rather than own."
Проучвайки 250 имота по света и анализирайки почти 40 досиета на клиенти, в опит да установи как се отразява собствеността на имот спрямо липсата на такава, от финасова гледна точка, Arzaga, хоноруваният професор по лични финанси, към University of California at Berkeley, откри че в 100% от случайте е било по-добре да вземеш под наем, отколкото да си собственик.

The reason is simple. While a home is the main repository of wealth for many Americans, it comes with numerous hefty expenses. The carrying costs — what's needed to hold and maintain the asset — range from property taxes and home insurance to emergency repairs and renovations.
Причината е проста. Домът е основен начин за съхранение на богатство за много американци, но е придружен от много значителни разходи. Разходите по собствеността - нужни за поддържане на актива - включват от данъци върху собствеността и имуществена застраховка до спешни(изненадващи) ремонти и разходи за обзавеждане.

In a rental situation, the landlord covers those costs, leaving the occupant free to invest revenue in other areas.
При вариант под наем, собственикът(рентиерът) покрива тези разходи, като по този начин ползвателят е свободен да ИНВЕСТИРА приходите си в други сфери.

"I don't have the emotions a lot of people do surrounding real estate,"
Аз не изпитвам емоциите, които много хора свързани с имотите изпитват.

"I have steely eyes for how investing in real estate works, and I'd better be a prudent investor for my clients."
Имам реален(ясен) поглед, как инвестирането в имоти действа и е важно да съм разумен(обективен) инвеститор, заради клиентите ми.

Owning a dream home, he says, creates a drain on other financial priorities, causing homeowners "not to meet their financial goals.
Собственост върху къщата на мечтите, изсмуква ресурси от други финасови приоритети и кара собствениците на имот да не могат да постигнат поставените финасови цели.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-02-17 10:47 от javcho.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход