Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

2012 Преглед на печата

Публикувано от TZARS 
Re: 2012 Преглед на печата
16-02-2012 - 13:28:13
Quote
камелия
Quote
igra4
Скоро офертите за двустайни с отделна кухня/усвоена тераса/,доста ще намалеят :]

Крайно време беше да има и такъв закон,който да регламентира тези неща!!
Въпроса е, дали ще имат смелоста да го приложат или ще си остане поредния неработещ закон,стоящ само на хартия...

Нали разбираш, че ако се приеме, този закон ще трябва да важи за всички, абсолютно за всички, независимо дали живеят в блок или къща?
Как си го представяш?


Камелия,няма нужда да си го представям...Всеки ден го виждам на живо у братска Австрия.
Законите важат за всички и се спазват.Най-важното е,че хората на се правят на гяволи и всичко е ок...

Винаги ,когато съм спорил с мои познати съм изтъквал като най-главна причина за хаоса в България ,че не можем дори и в един вход на блок,да постигнем консенсус ,по какъвто и да е било въпрос...Всеки се прави на най-големия батьо!!!

Не ми се вярва ,че ще останеш безразлична пред гледката на един напълно саниран блок с еднакво изглеждаща фасада от долу до горе....

Хората бе трябвало да разбират,че това е за нашо добро/на всички в държавата/и да се опитват да го правят....
По този начин подобряваме средата в,която живеем.
Румънците ,дето ги мислим за по-некадърни от нас го имат закона явно!!!В Букорещ няма такива шарени блокове,като нашите...
Re: 2012 Преглед на печата
16-02-2012 - 13:31:30
Quote
igra4
Скоро офертите за двустайни с отделна кухня/усвоена тераса/,доста ще намалеят :]

Аз пък виждам тука златна възможност за ценови бум при имотите.Някои апартаменти от по 120 квадрата ще станат в един миг по 90 квадрата - офертната им цена на квадрат ще скочи с до 25%. Еееееех мечтииии брокерски...:]
Re: 2012 Преглед на печата
16-02-2012 - 14:14:00
Quote
igra4
Quote
камелия
Quote
igra4
Скоро офертите за двустайни с отделна кухня/усвоена тераса/,доста ще намалеят :]

Крайно време беше да има и такъв закон,който да регламентира тези неща!!
Въпроса е, дали ще имат смелоста да го приложат или ще си остане поредния неработещ закон,стоящ само на хартия...

Нали разбираш, че ако се приеме, този закон ще трябва да важи за всички, абсолютно за всички, независимо дали живеят в блок или къща?
Как си го представяш?


Камелия,няма нужда да си го представям...Всеки ден го виждам на живо у братска Австрия.
Законите важат за всички и се спазват.Най-важното е,че хората на се правят на гяволи и всичко е ок...

Винаги ,когато съм спорил с мои познати съм изтъквал като най-главна причина за хаоса в България ,че не можем дори и в един вход на блок,да постигнем консенсус ,по какъвто и да е било въпрос...Всеки се прави на най-големия батьо!!!

Не ми се вярва ,че ще останеш безразлична пред гледката на един напълно саниран блок с еднакво изглеждаща фасада от долу до горе....

Хората бе трябвало да разбират,че това е за нашо добро/на всички в държавата/и да се опитват да го правят....
По този начин подобряваме средата в,която живеем.
Румънците ,дето ги мислим за по-некадърни от нас го имат закона явно!!!В Букорещ няма такива шарени блокове,като нашите...

Нещо не си го представям igra4. На тези географски ширини, всичко се изражда. Така добрата идея, пак ще се изроди до схема за рекет и имотни облаги за група "наши" хора. Строителната мафия, веднага ще завиши цените, най-малко със 100% и СМР за 5000, ще се актува за 15000, та хем да вземат парите от европейските фондове, хем отделните собственици да си платят цялата сметка. Това се случва навсякъде, където има субсидиране от Европа и схемата е ясна - за всяко нещо по програма, цената се надува здраво. Преди 3-4г. мой познат пчелар ми се похвали, че по някаква програма, ще ги субсидират с 60 или 70% от стойноста на пчелен кошер и беше много щастлив. После се оказа, че щом е обявена такава програма, цената на кошерите скочи за един ден от 60 лв на брой, на 160 лв. и пчеларите спечелиха от субсидията само разправии и главоболия с документи. Така ще стане и със санирането. Другия проблем е, че голяма част от хората 60-70% са абсолютно неплатежоспособни - нямат пари да си направят една пломба, та как ще им извадят 10000лв за апартамент 60-70м2, просто не ми е ясно. Не говоря за такива дето неискат да дадат, а за такива, дето нямат какво да дадат, освен да продадат по някой бъбрек, за да си санират блока.
Re: 2012 Преглед на печата
16-02-2012 - 14:23:00
Бъбрек - бъбрек, кой каквото има. Абе айде стига сте се връзвали, тая тема заприлича на една друга за шистовия газ.
Re: 2012 Преглед на печата
16-02-2012 - 14:31:34
Безработицата в България през януари е скочила до 11,1%



Над 50 хил. души са се регистрирали в бюрата по труда през първия месец на годината

За сравнение през декември ведомството отчете, че нивото на безработицата е 10,4 на сто.

[www.investor.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-02-16 14:32 от javcho.
Re: 2012 Преглед на печата
16-02-2012 - 15:03:52
avatar
Quote
igra4

Камелия,няма нужда да си го представям...Всеки ден го виждам на живо у братска Австрия.
Законите важат за всички и се спазват.Най-важното е,че хората на се правят на гяволи и всичко е ок...

Винаги ,когато съм спорил с мои познати съм изтъквал като най-главна причина за хаоса в България ,че не можем дори и в един вход на блок,да постигнем консенсус ,по какъвто и да е било въпрос...Всеки се прави на най-големия батьо!!!

Не ми се вярва ,че ще останеш безразлична пред гледката на един напълно саниран блок с еднакво изглеждаща фасада от долу до горе....

Хората бе трябвало да разбират,че това е за нашо добро/на всички в държавата/и да се опитват да го правят....
По този начин подобряваме средата в,която живеем.
Румънците ,дето ги мислим за по-некадърни от нас го имат закона явно!!!В Букорещ няма такива шарени блокове,като нашите...

Съгласна съм с всяка една дума, казана от теб.
Въпросът е, дали може да стане и у нас това в близко бъдеще?
Точно защото трябва закона да важи за всички.
За това, че при минимална заплата 270 лв. и пенсия 115 лв., и безработица 13%, 10 000 не е възможно да заделят много хора, се съмнявам законът да проработи. Защото, във всеки вход да има по един в невъзможност да плати, със санирането е свършено.
Друго- за да се извърши както трябва, хората не бива да са там- как го виждаш да се изнесат?
Re: 2012 Преглед на печата
16-02-2012 - 15:19:21
Ками, ако става дума за един, който неможе да плати, с мед да го намажеш - останалите финансираме всичко и си поделяме и неговия дял. Но по моя оценка, става дума за един много голям процент - 60 или 70% немогат да отделят 10000лв, а и няма кой кредит да им отпусне - нямат разполагаем доход. Дори хора които на външен вид не са закъсали, нямат никакви заделени пари или имат кредити. Та лесно е да се говори от кабинета в ДАГ, къдеро рушвета тече като пълноводна река, друго е как са нещата всъщност
Re: 2012 Преглед на печата
16-02-2012 - 15:21:22
Quote
камелия
Quote
igra4

Камелия,няма нужда да си го представям...Всеки ден го виждам на живо у братска Австрия.
Законите важат за всички и се спазват.Най-важното е,че хората на се правят на гяволи и всичко е ок...

Винаги ,когато съм спорил с мои познати съм изтъквал като най-главна причина за хаоса в България ,че не можем дори и в един вход на блок,да постигнем консенсус ,по какъвто и да е било въпрос...Всеки се прави на най-големия батьо!!!

Не ми се вярва ,че ще останеш безразлична пред гледката на един напълно саниран блок с еднакво изглеждаща фасада от долу до горе....

Хората бе трябвало да разбират,че това е за нашо добро/на всички в държавата/и да се опитват да го правят....
По този начин подобряваме средата в,която живеем.
Румънците ,дето ги мислим за по-некадърни от нас го имат закона явно!!!В Букорещ няма такива шарени блокове,като нашите...

Съгласна съм с всяка една дума, казана от теб.
Въпросът е, дали може да стане и у нас това в близко бъдеще?
Точно защото трябва закона да важи за всички.
За това, че при минимална заплата 270 лв. и пенсия 115 лв., и безработица 13%, 10 000 не е възможно да заделят много хора, се съмнявам законът да проработи. Защото, във всеки вход да има по един в невъзможност да плати, със санирането е свършено.
Друго- за да се извърши както трябва, хората не бива да са там- как го виждаш да се изнесат?


В Братислава не са много по-добре от нас. Питах как са е справили с проблема и ми казаха, че когато има човек във входа който не може да се включи финансово или взема кредит от банка или продава имота си. В крайна сметка що чинят тези хора с 270 лева заплати или 115 лева пенсия в София?

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: 2012 Преглед на печата
16-02-2012 - 15:25:50
По въпроса за изнасянето също са го изислили. В Германия стоварват едни временни фургони. Всички се изнасят в тях. Влизат строителните нинджи в понеделник и в неделя всичко е завършено. А бе въобще забравете тези филми дето навсякъде по Европа може, само тука не може. Щом сме в Европа, занчи ще може.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: 2012 Преглед на печата
16-02-2012 - 15:33:05
Гриин, прав си по принцип. Това е така ако процента на несъстоятелните е малък, при нас е много голям, така че и варианта да продадат имота си и да отидат да живеят в прованса или в по-малък апартамент е несъстоятелен.
Друго исках да кажа, но никой не му обърна внимание - сигурно не се изразявам добре - строителите поогладняха и Лобито на строителната мафия се активизира. Открай време държавата и в случая общинарите се опитват да осигурят работа и много много пари на приближени фирми - ту законче, ту наредба с която да задължават хората да правят това или онова и да похарчат и последния си лев. Иначе и аз иска всичко да е красиво и поддържано - само защо трябва да е със закон. В нашия блок си оправихме покрива, сменихме си входната врата и сложихме контролиран достъп с чип, наемаме човек да ни коси тревните площи - все без закон.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход