Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Три години

Публикувано от TZARS 
Re: Три години
30-09-2011 - 15:50:26
avatar
Quote
javcho


Еми като нямате възможности да плащате, ще си живеете в мизерните аутсайдерски гета.
Аз не виждам как ще стане хем да не плащате, хем някой да ви го поддържа и прави хубаво.
Остава ви да се организирате и сами да си го направите по-хубаво, но е ясно, че повечето панелообитатели са прекалено мързеливи.

А това, че 400лв на месец ти се виждат много, за пореден път разбива мита за големия инвеститор-милионер Иванов. winking smiley

Някой те е излъгал, че в Германия се живее по фургони.
Нито 1 месец от живота ми не съм получавал заплата и мисля и за напред да е така.

О, я стига си се дървил, че стана за смях на гаргите!
Голяма хвалба, че не бил получавал заплата никога.
Как да получиш, като се плаща за работа, не за изхвърляния!?
Големият баровец с подареното апартаментче в редови квартал, пълен с панели и ЕПК, и на плюнка разстояние прозорец от прозорец.
Чий го търсиш сред простолюдието, ами не се завреш в прехвалените от теб, затворени комплекси?
Ако беше имал възможност, ако беше го направил, щеше да разбереш колко комфортно се живее зад зида и защо богатите си купуват къщи, а първенютата- апартаменти в уж луксозно гето- отделено от цивилизацията с триметрови дувари.:]

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Три години
30-09-2011 - 18:07:40
Quote
камелия

О, я стига си се дървил, че стана за смях на гаргите!
Голяма хвалба, че не бил получавал заплата никога.
Как да получиш, като се плаща за работа, не за изхвърляния!?
Големият баровец с подареното апартаментче в редови квартал, пълен с панели и ЕПК, и на плюнка разстояние прозорец от прозорец.
Чий го търсиш сред простолюдието, ами не се завреш в прехвалените от теб, затворени комплекси?
Ако беше имал възможност, ако беше го направил, щеше да разбереш колко комфортно се живее зад зида и защо богатите си купуват къщи, а първенютата- апартаменти в уж луксозно гето- отделено от цивилизацията с триметрови дувари.:]

Интересно, че се оприличаваш на гарга, но защо пропусаш стара, проскубана и рошава.
А и сравнението не е подходящо, защото гаргите са едни от най-умните птици, а ти си от най-глупавите екземпляри.

Определено мисля, че е става за хвалба повече от това да си бил половин живот нискоквалифициран СЛУЖИТЕЛ и да се хвалиш, че децата ти са завършили в БГ и са станали РАБОТНИЦИ, например. Аз не съм глупав като теб, че да оставя някой друг да капитализира резултатите на моя труд или пък толкова неспособен, че да не мога да създам никаква добавена стойност. Не мисля да правя някой богат, вместо обратното. Някой хора, за разлика от теб, са наясно, че за да имаш поне малко свобода и ако искаш да изкарваш повече пари от колкото ти позволяват възможностите, трябва да се научиш да печелиш от труда на другите. Това е един от начините да се стане милионер, а не с лишения. А ти продължавай да завиждаш и да обясняваш на хората, че не трябва да се стремят към хубавите неща, за да има повече аутсайдери като теб. Продължавай да им обясняваш, да не си купуват дрехи или коли, да не ходят на екскурзии и да се забавляват, а да си забият всичките средства, като теб, в безперспективни имоти и после да карат на кремвирши, а за развлечение пред компютъра. Правиш им и на тях, а индиректно и на себе си отвратилна услуга, защото колкото по-малко амбициозни и конкурентни хора, толкова по-зле за цялото население.

Да си чувала, че от работа се става гърбат, като теб, а не богат.

Знам, че единствената ти надежда да оправдаеш собствената си некадърност и неспособност е някой да ми го е подарил и че за теб е невъзможен друг вариант. Това е защото си се асоциализирала и изгубила реална предства до степен, че дори нямаш информация, колко много дори по-млади хора са постигнали в ПЪТИ повече от мен. Но те не живеят в Люлин, а ти не го напускаш и няма как да се срещнете просто. Ограничените ти финасови възможности не ти дават възможност да посещаваш местата, където ходят въпросните хора и затова си мислиш, че те не съществуват.

Иска ти се и аз да съм до мизерните панели, но в непосредствена близост до мен няма.

В моята сграда, а и в околните, хората от простолюдието, като процент са, колкото са свестните в Люлин.

За мен жилището трябва да е на максимум 10 минути пеша от работата, ако човек може да си го позволи.
Аз мога и не искам да губя по 1 час на ден в път, а и все пак не съм в Люлин и при мен не е в пъти по-лошо от София парк.
Този комплекс е създаден основно за хората работещи в Бизнес центъра и околието, точно за да им е близо и защото доста от тях могат да си позволят да живеят там.

Този комплекс не е за БОГАТИТЕ, а си е точно за СРЕДНА класа хора.
Re: Три години
30-09-2011 - 19:12:06
avatar
Quote
javcho
Да си чувала, че от работа се става гърбат, като теб, а не богат.

Чувала съм, ама ти пак не си разбрал, че гърбав се става от тежък физически труд, а от далавери или те намират до някоя кофа с боклук, вперил внимателен, но безжизнен поглед в небето, или те налазват данъчни- рано или късно.
А, от висене по дискотеки и употреба на " тонизиращи" химикали, на 27г. проличава изрелкването- ти си сияен пример за неспособност нищо друго да родиш, освен една и съща латернаджийска мантра.:]


Quote
javcho
дори нямаш информация, колко много дори по-млади хора са постигнали в ПЪТИ повече от мен. Но те не живеят в Люлин, а ти не го напускаш и няма как да се срещнете просто. Ограничените ти финасови възможности не ти дават възможност да посещаваш местата, където ходят въпросните хора и затова си мислиш, че те не съществуват.

Имам информация, това ти е проблема с обясненията- дори по- млади хора от теб, са постигнали много, ама умът и развитието им не са застинали във възрастта на пубертета, а ти оттам не можеш да отлепиш.

Quote
javcho
Иска ти се и аз да съм до мизерните панели, но в непосредствена близост до мен няма.

В моята сграда, а и в околните, хората от простолюдието, като процент са, колкото са свестните в Люлин.

За мен жилището трябва да е на максимум 10 минути пеша от работата, ако човек може да си го позволи.
Аз мога и не искам да губя по 1 час на ден в път, а и все пак не съм в Люлин и при мен не е в пъти по-лошо от София парк.
Този комплекс е създаден основно за хората работещи в Бизнес центъра и околието, точно за да им е близо и защото доста от тях могат да си позволят да живеят там.

Този комплекс не е за БОГАТИТЕ, а си е точно за СРЕДНА класа хора.

Виждаш ли колко си смешен?
Забрави, явно в кой квартал си казал, че живееш и почна да нижеш безсмислици.
Да ти поръчам екскурзовод, че да те разведе и да ти покаже кое е панел, кое- ЕПК, че с тия си твърдения, изби рибата!
Едно е вярно- сега жилището ти е по на 10 минути от купа кръчми, които вдъхновено ми изброи в един пост, та като техен инвентарен номер, си винаги близо до " работата" си.........
Хубаво, че поне това разбра- че богатите не живеят в новите гета.
А, ти, дето си сред милионерите във форума, що щеш в редови блок и как издържа крехката ти недорасла, първенюшка психика сред простолюдието, не знам и не ща да те мисля.smoking smiley
Re: Три години
30-09-2011 - 19:22:30
По прицип и аз да кажа - трудно се издържа сред простолюдието.
Re: Три години
30-09-2011 - 20:43:59
По прицип и аз да кажа - трудно се издържа сред простолюдието.

Не е трудно, а страшно!

Явчо е още млад и глупав, дано не оправдае поговорката, че акъл и месечно течение не ти ли дойдат навреме да ве ги чакаш! Каква е историят с тези кондоминия, конкретно от този вид? Това е съсобственост върху терен от построените върху него индивидуални къщи и кооперации, т.е. най-лошият вариант. Имам преки наблюдения от подобно кондомио - три блока със 70-80 къщи, 3 басейна, игрища, тенис кортове, място за барбекю и т.н. Месечната такса за голям апартамент беше около 1000 реала, 2,5 минимални заплати, в момента около 550 долара. Проблемите при тези големи съобщности са много - в тях живеят собственици и наематели, при каквито и да е дейности цената се плаща от всички, т.е. товари и наемателите. Напр. трябва да се сменят вратите на асансьорите, което се прави на 20 години, но цената им не се разнася за 20 години, а за 1,2 или 5 и ако си наемател става така, че плащаш и вратата на собственика. Или подмяната на помпите на басейна. Но набутването не е само за наемателите, а и за собствениците. Ако си с на 30-40 години и с 2-3 деца ползваш всички екстри - басейни, игрища и други, но когато си на 50-60 плащаш същите такси, макар да не ползваш нищо, съответно отказваш да гласуваш по събранията за развитието им извън вписаното в Правилника на съсобствеността. Налице са и спорове между къщите и блоковете по някой въпроси, особено с охраната, чистенето.
Втората основна група проблеми е с доходите на семействата. Когато кондоминиото е строено всички са били предстанители на средните слоеве на средната класа, но след 10 години не е така. Накой са обеднели, други по-богати, напр. богат пенсионер се сърдеше, че нивото на кондоминиото пада, защото вече повечето хора не можели да си сменят колите на година, година и половина и последствие се премести с жена си на друго място. Започват постоянни спорове и на тази база, които общо взето са напълно безполезни и водят към порочен кръг, ако по-бедните се изнесат нивото не се вдига, а пада, защото кондоминиото е вече старо, излезнали са нови и новите купувачи са по-зян и от старите.
Затова аз никога не съм препоръчвал някой да си купува имот в на подобни места, защото си купува проблеми. А за разлика от простия народ тези неща ги знам от собствен опит и същия този прост народ да си изпълнява предназначението - да чете, а не да пише, за да може в даден момент да излезе от групата "прост народ".
Re: Три години
30-09-2011 - 21:04:21
avatar
Поздравления @др.Иванов!*ok*

Много точно и ясно описа "плюсовете" на кондото.
На човек трябва да му дойде на главата, че да разбере.
Re: Три години
30-09-2011 - 22:55:55
Абе Иванов, българина е прост човек, няма да ги разбере тия неща дето ги пишеш. Построй нещо за 149е/м2 и му го предложи, може да е от кирпич, важното е да е на тази цена. Така българина си мисли че е на голема далавера, и че е прекарал всички.И всеки е доволен, нищо че в Б-гето е пълно с боклуци, то на народа така му аресва, щото така си е свикнал да купува най евтиното. Туй дето го пишеш за басейни, тревни площи - остъй ги, басейна се пълни един единствен път с вода при приемането му от комисията, после се пълни пак, но вече не с вода, а с боклуци. Тревните площи се облагородяват по бързия начин със счупени бутилки и кучешки лайна ( за тор), така че никой няма да смее да стъпи вътре, и въпроса е решен от самосебе си.
Re: Три години
30-09-2011 - 23:00:57
avatar
Quote
TZARS
Поздравления @др.Иванов!*ok*

Много точно и ясно описа "плюсовете" на кондото.
На човек трябва да му дойде на главата, че да разбере.

Не е нужно- ако човек има малко акъл в главата, а не суроватка като при наш Джавчо, може и да пита, и да прочете, и да размисли.
Хората бягат и от малко съсобственост, а глупчото се възхищава от идеалните части терен и съоръжения, които трябва да плаща като роб, без значение какво му изнася и какво- не.
Re: Три години
01-10-2011 - 13:26:15
Иванов, разбрахме че 400 лева на месец за теб са непосилна сума, колкото и да извърташ.
Разбрахме, че очакваш и намаления на заплатите и покупателната способност.
Ако не можеш да си го позволиш, тогава ще си живееш в панелното гето с аутсайдерите.

Ss7 не вярваше, че има място с неговите изисквания.
Аз мисля, че не е прав и му предложих да разгледа.
Никой не е питал или говорил за цена.

Естествено веднага завистливите и злобни скъсеняци наскачаха, че излиза по-скъпо за живеене от Обеля и Люлин, но непризнават, колко ПЪТИ е по-добро място за живеене. Е как да е на същата цена тогава? Там ще живееят само 380 семейства на площ колкото Иван Вазов или Белите Брези, как няма да е скъпа поддръжката на такава площ от толкова малко хора? Ти да не искаш таксата да е 10-20 лева на месец или колкото плащате там в гетото и да е добре поддържано. Ако таксата беше 10-20 лева, щяха да разполагат с 20лв x 380 =7 600лв месечно и просто щеше да изглeжда като мизерната Обеля или Люлин, защото площа е ОГРОМНА, а разходите по всичките екстри са големи. Толкова ли не можеш да го схванеш. На едното място ще живеят основно бизнесмени, ИТ специалисти, адвокати, лекари, а на другото монтьори, продавачи, таксиджии, строители, сотаджии, брокери, келнери. Правиш ли разлика между двете групи и коя би искал за съседи?
Re: Три години
01-10-2011 - 14:11:54
Quote
камелия

Не е нужно- ако човек има малко акъл в главата, а не суроватка като при наш Джавчо, може и да пита, и да прочете, и да размисли.
Хората бягат и от малко съсобственост, а глупчото се възхищава от идеалните части терен и съоръжения, които трябва да плаща като роб, без значение какво му изнася и какво- не.

Къде пък видя да се възхищавам?
Това си е едно ПРИЛИЧНО място за живеене за средна ръка хора.
Ти не си и за там обаче.
Ти си точно за Люлин, който е едно ОТВРАТИТЕЛНО място за живеене.

Е как ще плащаш за нещо качество ти, която си мислиш, че ще забогатеш от ограничаване на разходите.
Ще си седиш вечно в мизерната аутсайдерска среда, която си подхожда перфектно с малоумните ти теории за забогатяване.
Ще гледаш как единствените ти "активи" с всеки ден стават по-мизерни, по-циганизирани и по-евтини.
400 лева е плащане като роб. eye popping smiley
Това не стига за уикенд на едно нормално семейство, но за бедната люлинска бабичка са МНОГООО пари.
Ето как лишенията пак те накараха за пореден петък вечер да висиш във форума.
Виж, че вчера си била единствената самотна бедна социопатка, цяла вечер пред компютъра за пореден път.
Представям си как плачеш пред монитора, защото за пореден път си сама и самотна, а за единственото ти развлечение няма хора.
Аз пък мога и обикалям заведенията, като се забавлявам сред готини хора.
Моят вариант ми звучи като доста по-добре прекарано време.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход