Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Три години

Публикувано от TZARS 
Re: Три години
15-09-2011 - 14:01:03
avatar
Quote
Seira

Апартаментът е 3-стаен, монолитен, 7-ми етаж, построен в началото на 70-те години, в Красно Село. Купен е през декември 1991 /от фирма!/ и препродаден на физическо лице през март 2001, на цените, които съм посочил.

И ти познаваш лицето, което го е купил, и то наистина е платило толкова, при това, без да има нищо общо с фирмата- продавач?eye popping smiley
Re: Три години
15-09-2011 - 14:17:26
Апартамент с чиста площ от 56.32 кв м, с мазе и таван, на ул. "Калиманци" № 7, купен през 60-те години за 5500 лв . от моите родители, го продадох през миналата година за 84 000 евро, въпрос - спечелиха, или загубиха родителите ми ?
Re: Три години
15-09-2011 - 15:21:28
Quote
камелия
Quote
Seira

Апартаментът е 3-стаен, монолитен, 7-ми етаж, построен в началото на 70-те години, в Красно Село. Купен е през декември 1991 /от фирма!/ и препродаден на физическо лице през март 2001, на цените, които съм посочил.

И ти познаваш лицето, което го е купил, и то наистина е платило толкова, при това, без да има нищо общо с фирмата- продавач?eye popping smiley

Купи го мой близък роднина, който няма никаква връзка с продавачите. Фирмаджията каза, че това му бил 25-я продаден апартамент, а имал още десетина за продан. Ти си баш брокерка и по-добре от мен знаеш, защо фирмите купуваха много жилища през 90-те, докато Иван Костов не направи една промяна в закона, която ги принуди да разпродават здраво през 2000 и 2001-а.
Re: Три години
15-09-2011 - 17:47:39
avatar
Quote
Seira

Апартаментът е 3-стаен, монолитен, 7-ми етаж, построен в началото на 70-те години, в Красно Село. Купен е през декември 1991 /от фирма!/ и препродаден на физическо лице през март 2001, на цените, които съм посочил.


Quote
Seira
Купи го мой близък роднина, който няма никаква връзка с продавачите. Фирмаджията каза, че това му бил 25-я продаден апартамент, а имал още десетина за продан. Ти си баш брокерка и по-добре от мен знаеш, защо фирмите купуваха много жилища през 90-те, докато Иван Костов не направи една промяна в закона, която ги принуди да разпродават здраво през 2000 и 2001-а.

През 2001-2002г. средните цени на жилищата са се движили:
Ив. Вазов- 400$/кв.м.
Лозенец- 380$/ кв.м.
Център- 300$/ кв.м.

Един 3 стаен е минимум 80кв.м. Няма начин на " редовна" цена и от " редови" продавач, да го е купил за 17 000$
Ако фирмаджията е бил на зор, разбирам защо го е продал. Но, цените на пазара не бяха такива.
И той не го е купил за 30 000$ през 1991г., защото тогава цените бяха в лева и обезценката му още не беше дръпнала толкова, че да започнат да носят парите в сакове и кашони. На 17 февруари 1991 г. БНБ започна да определя реален курс на лева към долара. Първото свободно съотношение беше 28,25 лв. за $1.
И това го имаше- пристигаха на сделки с по 2-3 милиона лева, увити във вестник и в найлонова торбичка. Но, беше по- нататък.
Така че, твоят близък е извадил късмет, но и фирмаджията въобще не се е минал.
Ето какво съм продавала през 2001г.:
Хиподрума, ЕПК, 2ст., 20 000$
Ив.Вазов, до бившото кино "П.Берон"- 2ст., тухла 1970г., сл. ремонт, 60кв.м., 28 000$..............
ул. "Бузлуджа", ет4, 120кв.м., 46 000$
Re: Три години
15-09-2011 - 18:22:13
Quote
bashbroker
Апартамент с чиста площ от 56.32 кв м, с мазе и таван, на ул. "Калиманци" № 7, купен през 60-те години за 5500 лв . от моите родители, го продадох през миналата година за 84 000 евро, въпрос - спечелиха, или загубиха родителите ми ?
Загубили са. Тва не са пари за туй хубаво нещо в тоз хубав локейшън в Юръп.....дето сте го продали, майна! За да го купи некой 2010-та за тия пари с такива размери, тва требва да е уникат! А щом е уникат, цената му е мноу разтегливо понятие, мое некой милионер да даде и 1 млн. Сигурно тая гарСИОнера е нещо като картина на Гоген, Мане, Моне и т.н. Та прекарали са се, ми е мисълта......
Re: Три години
15-09-2011 - 18:23:00
Апартаментът беше 72 кв. по нотариален акт. Обявената цена беше 18000$, но човека продаваше наред и се съгласи на 17000$. Има едно нещо, което свали много цената - апартаментът беше стоял заключен и необитаем в продължение на цели 10 години и инсталациите /най-вече В&К/ и дограмата бяха за смяна. Сделката е напълно истинска, не си измислям нищо.
Re: Три години
15-09-2011 - 18:35:03
Според мен в момента никой не може да каже след 10 г дали сегашните жилища ще са по-скъпи или по-евтини - то ако можеше да се каже, щеше да е много лесно. Свидетели сме както на рязко поскъпване, така и на рязко обезценяване. Зависи как ще върви и строителния бизнес, а не на последно място след 10 години сега закупеното жилище ще е с 10 години по-старо
Re: Три години
15-09-2011 - 18:37:21
Quote
Пламен Николов

Положих усилието да прочета историческия труд на г-н Тодоров. Там се разглеждат два варианта - 100 000 кеш, инвестирани в депозит и същите 100 000, инвестирани в имот. В единия случай ни носят 5000 годишно от лихва, а в другия трябва да намерим наемател за 463лв. на месец за да получим същия доход. След това се изказва твърдението, че при сегашните заплати това е непосилен наем за народонаселението. Дали това е така не мога да споря, но една справка в раздел Наеми показва, че масово тристайните се отдават за 250-300Е на месец. Дали има наематели за тях? Ами за някои има за други няма. Случая, който се разглежда е да има.
Следващата идея в изследването е, че тази инвестиция в имот трябва да се избие за 8-10г. Защо? Защо никъде не се изисква инвестицията в депозит да се избие за 8-10г. Защо смятате, че като имате един апартамент трябва да го давате за такъв наем, че след 10г трябва със спестената сума да купите още един? 100 000 депозит след 10г. пак са 100 000 (лихвите и наемите по подразбиране ги изяждаме и изпиваме). Ако апартамента, който сега струва 100 000 след 10г. можете да го продадете пак за 100 000, Вие сте на нула и нищо не губите. Тук не се отчита инфлация, дефлация и всички други а-ции. Колко от тук присъстващите могат убедително (без мантри и лични нападки) да докажат, че сегашните 100 000лв. след 10г. ще бъдат достатъчни за купуване ако не на два, поне на един апартамент със същите характеристики?
В случая говорим за бедните явно, защото 100К. лева или жилище за тия пари в момента са бедняшкия вариант. Еднакво тъпа ми се вижда идеята и на влог, и имот за тия пари. 5000лв. год. лихва или 400 лв. наем все тая........от влога печели банката, а имоткото тепърва ще губи .......
Re: Три години
15-09-2011 - 18:37:33
В добавка на горното - не се знае дали след 10 години ще сме по-богати или по-бедни. Аз лично залагам, че финансово ще сме горе-долу като сега, ако не се случи някакъв сериозен финансов срив у нас или в ЕС
Re: Три години
15-09-2011 - 18:52:26
Кой се е минал и кой не е ясно. Някъде 1998-99 г. ГУСВ преди да го закрият продаваше до Лъвов мост на 168 долара, а аз кото сегашните тиквеници обяснявах нагоре-надолу, че капитал за тухли не се дава, че по-добре под наем, а парите в оборот и т.н. Към 2001-02 г. една позната купи до Пирогов на 330 долара и се съди още със строителя, защото й поискал допълнително още 80 долара на квадрат.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход