Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Малко разсъждения относно недвижимите имоти

Публикувано от pvi_pvi 
Анонимен потребител
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
26-02-2011 - 20:48:10
Виж какво жената ми пили за Мазда 3 от 3-4 години. Специално и следя цената.
Казах ти и преди 3 години и сега все си е 35 бона.

Да, сега е с повече екстри за 35 бона, ама са си пак 35 бона.

Авенсиса същата работа - и преди стария Авенсис си беше 34 бона (по едно време 2007-2008 даже имаше за по 32 бона и нещо) и сега новия си почва от 34 бона.
Съгласен съм, че по едно време 2010 имаше промоция на стария дизел за 35 бона ама пак ти казвам при автомобилните производители общо взето цената не пада - дават ти екстри "безплатно", но не свалят цената.

Новия Авенсис излезе на цени от 40 бона нагоре, сега е на цената на стария отпред 3-4 години.
Работата е като се телевизорите. Има някаква цена дето я държи топ модела за момента, има и цена за "стария" модел. Новия като остарее отива на цената на стария, ама цената на "новия" докато е нов никога не е на половината на стария като е бил нов.

Има една приказка - компютърът на моите мечти винаги е струва $1000.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-26 20:57 от Тинки Уинки.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
26-02-2011 - 20:52:47
Quote
Тинки Уинки
[forum.imoti.net]
Quote
brotarius
Не си обърнал внимание може би, че масовите коли струват доста по-малко от преди 2-3 години и през цялото време имат промоции с отстъпки от по 20-30%?

Сега разбрах какво си искал да кажеш с това "доста по-малко", в което не е включено 20-30% отстъпка.
Ми то явно трябва да са на половина цените, пък аз такова нещо не виждам.
Ако ти виждаш - давай да купувам примерно БМВ 3-та серия за 30 000 лева да кажем или някоя C4-ка за 12 000 лева (като излезе базовия модел беше 23 999), ако речеш, че БМВ-то не е "масова" кола.

Последно паднали ли са цените или не?
За мен 15% без да се отчитат отстъпките е "доста по-малко".
Интерпретации по това, какво си разбрал от горенаписаното не ми трябват.

Edit: Сега видях, че си писал. Да не го обърнем накрая на: Дали цената на Mazda 3 е паднала smiling smiley ?!? Вече взе да става несериозно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-26 20:55 от brotarius.
Анонимен потребител
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
26-02-2011 - 21:01:30
Аз под "доста по-малко" разбирам 25-30%.
Ще ме извиняваш ама имотите паднаха с 30-35%, за тях, кой израз трябва да използваме.
Сега имотите струват "доста по-малко" отколкото през 2010 ми се струва несериозно, щом за теб "доста по-малко" значи 15%.
Според мен за 30-35% трябва да употребим израза "драстично по-малко", съгласен ли си?
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
26-02-2011 - 21:32:00
Quote
Тинки Уинки
Аз под "доста по-малко" разбирам 25-30%.
Ще ме извиняваш ама имотите паднаха с 30-35%, за тях, кой израз трябва да използваме.
Сега имотите струват "доста по-малко" отколкото през 2010 ми се струва несериозно, щом за теб "доста по-малко" значи 15%.
Според мен за 30-35% трябва да употребим израза "драстично по-малко", съгласен ли си?

При цени в порядъка на хиляди 15% е доста, а при имотите някой го наричат и срив тия 30-35%.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-26 21:32 от brotarius.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
26-02-2011 - 21:51:06
Пичове, стига с тия Мазди, пак благодарско, че не обсъждате новия Голф. Като ви пилят жените, вземете им купете по една, нали имотите спаднаха, ще купувате имоти по-евтино, на далавера сте от лихви, едно-друго, поне за една колица за жената трябва да се е събрало.
Аз лично нова кола през живота си още не съм купувал, всичките ми са били на година, година и половина.
Анонимен потребител
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
27-02-2011 - 11:50:36
Т.е. според теб "сривът" се е случил вече, щом "срив" ще наричаме 30-35%.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
27-02-2011 - 16:27:12
Пак започваш да интерпретираш. Къде съм написал, че се е случил "срив". Казах, че тия 30-35% спад, някои ги наричат срив, с това ли не си съгласен?
А ако ме питаш дали според мен е приключил спада на цените на НИ, не мога да кажа със сигурност. Личното ми мнение е, че за момента спада в някой сегменти ще спре, но в други, най-вече панелното строителство ще продължи още, което ще повлече надолу и средните цени.
Има обаче и лоши сценарии, при които нещата може да се влошат. Сигурно има и добри в обратна посока, но спред мен са много по-малко вероятни.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
27-02-2011 - 17:05:07
Quote
др. Иванов
Тази мазда след 5 години ще струва 5 хил. лв., като за тези 5 години за застраховки и данък ще си платил 7-8 хиляди лв. и вие ще ми обяснявате как един апартамент трябва да струва колкото Мазда 3?
Иванов апартамента след 5 години може да го няма а собственика и семейството му да са в друг свят.
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
27-02-2011 - 22:02:02
Quote
Тинки Уинки
Т.е. според теб "сривът" се е случил вече, щом "срив" ще наричаме 30-35%.

(3X)*(1-1/3)=2X => Цените в момента са двойни

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Анонимен потребител
Re: Малко разсъждения относно недвижимите имоти
28-02-2011 - 16:01:17
Не забравяй и "официална" инфлация от 2002 до сега от 61%.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход