Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2

Публикувано от dodo2 
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 20:51:07
Quote
камелия
Quote
dodo2


Целта е хората да разберат компонентите в цената на жилище и да разсъждават трезво. Тия, давали преди две години по 1500 евро за гетото, явно са били пияни, като са броили по 1200 евро на квадрат само за престижа да обитават гето.

Приземяване, приземяване, приземяване!

Мисля си, какво за теб е " трезво разсъждение"?
Сега цените са наполовина. Но, за тебе все още не са " трезви".
Да, ти чакаш 149$ на кв. м. на жълтите павета.
Въпросът е, дали ти разсъждаваш трезво или просто продължаваш да си седиш " приземен" ?
Щото и такава позиция има, която се явява постоянна, че и вечна за някои люде в този форум.

На половината на какво?
Знаеш ли колко им дреме на хората за 149 евро на квадрат на жълтите павета
Хората се чудат как да избягат по-далеч от тези павета а вие ги убеждавате, че тази цена била немислима...
Ама кой ви иска тези имоти бе бейб?
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 20:52:18
avatar
Quote
камелия
Quote
dodo2


Целта е хората да разберат компонентите в цената на жилище и да разсъждават трезво. Тия, давали преди две години по 1500 евро за гетото, явно са били пияни, като са броили по 1200 евро на квадрат само за престижа да обитават гето.

Приземяване, приземяване, приземяване!

Мисля си, какво за теб е " трезво разсъждение"?
Сега цените са наполовина. Но, за тебе все още не са " трезви".
Да, ти чакаш 149$ на кв. м. на жълтите павета.
Въпросът е, дали ти разсъждаваш трезво или просто продължаваш да си седиш " приземен" ?
Щото и такава позиция има, която се явява постоянна, че и вечна за някои люде в този форум.

Ако намериш някъде да съм казвал "149$ на кв. м. на жълтите павета" ще получиш тиквен медал :] И ако случайно намериш всъщност какво съм казвал, автоматично ще получиш и отговор на въпроса за "трезвото разсъждение".
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 20:52:33
avatar
Quote
dodo2

За да паднат цените до определено ниво, хич не е необходимо 100% от хората да си продадат имотите, за да се тегли чертата и да се сметне колко е продажната цена. Достатъчно е много малък брой нуждаещи се да продават на 250 или 400 евро и това стават цениТЕ. Просто когато едно нещо се продава за 400 евро и е същото като някое, което друг без нужда го продава на 1000 евро, ти кое ще купиш? Онзи с 1000 евро си остава с НУЛА в крайна сметка, а този продал на 400 държи пачката в ръце, макар и малка. Толкова е просто smiling smiley

На теория е вярно, но практиката показва, че не е .
Ако беше вярно, то хората на зор масово щяха да си продават имотите на лелеяните от теб цени. Ама, не е така, а минаха две години вече. ЧСИ- тата дават начални цени, близки до мечтаните от теб.
Е, някой да ги е последвал? Цените масово да са паднали до техните нива?
Ми, не са. И само не ми казвай, че ЩЕ стане. Защото вече цели две години, този " много малък брой нуждаещи се", така и не се появява.
Едно нещо, от което нямаш понятие, може и да ти изглежда просто, но никога не е..........:]
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 20:54:18
avatar
Quote
dicho
Мой приятел си купи 150 кв в затворен комплекс за 300 000 евро и хич не му пука ти какво мислиш, нито какви са цените днес, него за какъв го обявяваш?

Еха, а С.М. от Цигов чарк яла камъни от близката река и си излекувала жлъчката. Опитай и ти, dicho! smiling smiley


Двуетажна къща в кв. Лозенец, София.

Оценка от лицензиран оценител:

Относно строителство на нова такава:
1 кв.м. = 270 евро


По Метода на доходността:
1 кв.м. = 246 евро

По Метода на вещната стойност:
1 кв.м = 398 евро


Реална продажна цена:

1 кв.м. = 536 евро
(а ако добавим и "мазето", което е цял етаж от 97 квадрата):
1 кв.м. = 357 евро

Изпълнително дело номер 20108500400886 на ЧСИ Александър Бизов.
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 20:57:39
avatar
Quote
dodo2

За да паднат цените до определено ниво, хич не е необходимо 100% от хората да си продадат имотите, за да се тегли чертата и да се сметне колко е продажната цена. Достатъчно е много малък брой нуждаещи се да продават на 250 или 400 евро и това стават цениТЕ. Просто когато едно нещо се продава за 400 евро и е същото като някое, което друг без нужда го продава на 1000 евро, ти кое ще купиш? Онзи с 1000 евро си остава с НУЛА в крайна сметка, а този продал на 400 държи пачката в ръце, макар и малка. Толкова е просто smiling smiley

На теория е вярно, но практиката показва, че не е .
Ако беше вярно, то хората на зор масово щяха да си продават имотите на лелеяните от теб цени. Ама, не е така, а минаха две години вече. ЧСИ- тата дават начални цени, близки до мечтаните от теб.
Е, някой да ги е последвал? Цените масово да са паднали до техните нива?
Ми, не са. И само не ми казвай, че ЩЕ стане. Защото вече цели две години, този " много малък брой нуждаещи се", така и не се появява.
Едно нещо, от което нямаш понятие, може и да ти изглежда просто, но никога не е..........:]
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 20:57:40
avatar
Quote
камелия
На теория е вярно, но практиката показва, че не е .
Ако беше вярно, то хората на зор масово щяха да си продават имотите на лелеяните от теб цени. Ама, не е така, а минаха две години вече. ЧСИ- тата дават начални цени, близки до мечтаните от теб.
Е, някой да ги е последвал? Цените масово да са паднали до техните нива?
Ми, не са. И само не ми казвай, че ЩЕ стане. Защото вече цели две години, този " много малък брой нуждаещи се", така и не се появява.
Едно нещо, от което нямаш понятие, може и да ти изглежда просто, но никога не е..........:]

Пак да уточня за непрочелите - за две години има спад от 35%, който е имал пари пък са му станали с 15% повече от въздуха, а като резултат в момента може да си купи два пъти по-голямо жилище за същите пари.

Опитите на шепа хора да обезсмислят горния факт продължават, аналогично както продължават и опитите за забременяване на мъж в Анадола.
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 21:05:28
avatar
Quote
dodo2

Пак да уточня за непрочелите - за две години има спад от 35%, който е имал пари пък са му станали с 15% повече от въздуха, а като резултат в момента може да си купи два пъти по-голямо жилище за същите пари.

Опитите на шепа хора да обезсмислят горния факт продължават, аналогично както продължават и опитите за забременяване на мъж в Анадола.

Quote
dodo2
За да паднат цените до определено ниво, хич не е необходимо 100% от хората да си продадат имотите, за да се тегли чертата и да се сметне колко е продажната цена. Достатъчно е много малък брой нуждаещи се да продават на 250 или 400 евро и това стават цениТЕ. Просто когато едно нещо се продава за 400 евро и е същото като някое, което друг без нужда го продава на 1000 евро, ти кое ще купиш? Онзи с 1000 евро си остава с НУЛА в крайна сметка, а този продал на 400 държи пачката в ръце, макар и малка. Толкова е просто smiling smiley


И аз да уточня, че отговарям ТОЧНО на този ти пост, с почерненото, така че финтът ти не мина.:]
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 21:20:15
Кажи бе додко смешен, какво те мъчи пък тебе ? Къде си буташ задника там дето двама си ги мерят ?
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 21:21:05
avatar
Там пише нещо за 149 евро на жълтите павета ли, че не виждам? Или нещо друго имаш предвид, уточни.
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 21:24:12
Quote
dodo2
Quote
камелия
На теория е вярно, но практиката показва, че не е .
Ако беше вярно, то хората на зор масово щяха да си продават имотите на лелеяните от теб цени. Ама, не е така, а минаха две години вече. ЧСИ- тата дават начални цени, близки до мечтаните от теб.
Е, някой да ги е последвал? Цените масово да са паднали до техните нива?
Ми, не са. И само не ми казвай, че ЩЕ стане. Защото вече цели две години, този " много малък брой нуждаещи се", така и не се появява.
Едно нещо, от което нямаш понятие, може и да ти изглежда просто, но никога не е..........:]

Пак да уточня за непрочелите - за две години има спад от 35%, който е имал пари пък са му станали с 15% повече от въздуха, а като резултат в момента може да си купи два пъти по-голямо жилище за същите пари.

Опитите на шепа хора да обезсмислят горния факт продължават, аналогично както продължават и опитите за забременяване на мъж в Анадола.

На вниманието на форумния калкулатор Додо 2.
Преди 2 години в Борово, София 100 кв.м. ново строителство струваха 85000 евро. Айде бързо да ми намериш 100 кв.м. тристаен в Борово за поне 45000 евро. Ако не ми намериш, ходи да се застреляш.
И тая къщата в Лозенец да не ми я даваш за пример за каквото и да било, защото в сделката има много неизвестни и нали не мислиш, че ако в Лозенец друг някой боклук се продаде за 200 евро метъра, цените ще станат такива.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход