Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2

Публикувано от dodo2 
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 21:38:11
avatar
Imotko, само ми е интересно как получи 45000 от 85000? :}

А по другия въпрос - процесът е бавен и мъчителен и наблюдението на частни случаи какво бил купил един приятел няма стойност. Специално за тази продажба наблягам повече на оценката и особено на стойността за построяване и ще я повтарям колкото си поискам smiling smiley

Ето още веднъж:

Двуетажна къща в кв. Лозенец, София.

Оценка от лицензиран оценител:

Относно строителство на нова такава:
1 кв.м. = 270 евро


По Метода на доходността:
1 кв.м. = 246 евро

По Метода на вещната стойност:
1 кв.м = 398 евро


Реална продажна цена:

1 кв.м. = 536 евро
(а ако добавим и "мазето", което е цял етаж от 97 квадрата):
1 кв.м. = 357 евро

Изпълнително дело номер 20108500400886 на ЧСИ Александър Бизов.
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 21:41:31
avatar
Quote
hubb

На половината на какво?
Знаеш ли колко им дреме на хората за 149 евро на квадрат на жълтите павета
Хората се чудат как да избягат по-далеч от тези павета а вие ги убеждавате, че тази цена била немислима...
Ама кой ви иска тези имоти бе бейб?

Айде, пак ще те осветля. Явно, такава ми била орисията- все да обяснявам на недоразбралия набор.:]
Според Додко2, цениТЕ могат да паднат наполовина, че и още по- надолу от преди, стига няколко души на зор да си продадат имотите на желаните от него нива.
А колкото и да не им дреме на хората за жълтите павета, те са най- скъпото място в града. Така че, никой никого и за нищо не кандърдисва, просто има хора, които чакат там цена от 149$/кв.м., за да могат да се наредят на опашката за подаръци в крайните квартали. :]
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 21:45:50
Додо, може да си ги повтаряш тия глупости до припадък. Може и две мазета да си добаваш в подкрепа на несъстоятелните ти твърдения. Тази т.нар. сделка няма нищо общо с реалния пазар на истински имоти. Виж там в Борово, намери ми нещо на 45000 евро, което е горе-долу половината на 85000, даже съм ти оставил малко горница..
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 21:47:35
Защо не се захванеш да си построиш къща на тази "стойност на построяване", вместо да дебнеш по търговете?
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 22:04:25
Quote
Boby
Защо не се захванеш да си построиш къща на тази "стойност на построяване", вместо да дебнеш по търговете?

Вече предложих въпросната процедура на лицето.
Не ще.
Каза, че папагалите на са строители, а говорители.
Вярвам му:]
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 22:19:54
avatar
Quote
ivorad
Quote
Boby
Защо не се захванеш да си построиш къща на тази "стойност на построяване", вместо да дебнеш по търговете?

Вече предложих въпросната процедура на лицето.
Не ще.
Каза, че папагалите на са строители, а говорители.
Вярвам му:]

Каза един провален инвеститор с ипотека.
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 22:22:10
avatar
Quote
Imotko
Додо, може да си ги повтаряш тия глупости до припадък. Може и две мазета да си добаваш в подкрепа на несъстоятелните ти твърдения. Тази т.нар. сделка няма нищо общо с реалния пазар на истински имоти. Виж там в Борово, намери ми нещо на 45000 евро, което е горе-долу половината на 85000, даже съм ти оставил малко горница..

Ти "половината" ли видя или 35%? Защото аз написах 35%. И говоря за цениТЕ, така че Борово не виждам как се опитваш да го вмъкнеш? ЦениТЕ значи средната цена, а в нея се включват една огромна част гета на София. С един пример тази работа не става.
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 22:41:27
Хм, додо казва друго 35 % спад + 15 % лихва върху кеша

Ако приемем, че средната цена в Борово през 2008 г. е била 850 евро (сигурен съм, че е била поне 1000 евро), то спад от 35 % значи 550 ( а от 1000 - 650 евро)

Ако си имал през 2008 г. 85000, то сега имаш 97000 евро.

Някои хора много бързо забравят как ни убеждаваха, че ще има вечен ъп на цените на НИ. Сега пак се опитват да ни убеждават в разни неща. Предстои доста трудна година за БГ и не виждам как секторът с НИ ще се "раздвижи".
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 22:45:16
avatar
Quote
dodo2


Ти "половината" ли видя или 35%? Защото аз написах 35%. И говоря за цениТЕ, така че Борово не виждам как се опитваш да го вмъкнеш? ЦениТЕ значи средната цена, а в нея се включват една огромна част гета на София. С един пример тази работа не става.

Додо, дали ще се сетиш колко пъти сме обяснявали, че понятие като " цениТЕ на имотиТЕ", просто няма?
Ще се сетиш ли как се подиграваше на примерите ми за зелето и свинското, според статистиката?
Ако си мъж, извини се за всичките идиотии, които изписа тогава, когато само трябваше да осмислиш обяснението.
И запомни какво самият ти току- що написа.
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 23:05:46
avatar
Quote
gogolcho
Хм, додо казва друго 35 % спад + 15 % лихва върху кеша

Ако приемем, че средната цена в Борово през 2008 г. е била 850 евро (сигурен съм, че е била поне 1000 евро), то спад от 35 % значи 550 ( а от 1000 - 650 евро)

Ако си имал през 2008 г. 85000, то сега имаш 97000 евро.

Някои хора много бързо забравят как ни убеждаваха, че ще има вечен ъп на цените на НИ. Сега пак се опитват да ни убеждават в разни неща. Предстои доста трудна година за БГ и не виждам как секторът с НИ ще се "раздвижи".

Малей, ако не те хванат, дай ми една такава лихва и на мен!
Ако излезем от сферата на фантастиката, обаче- хората, купуващи с готови пари, бяха пренебрежимо малко.
Така че, " ако си имал" и " имал съм", са две много различни неща.
Цените не биха се вдигнали толкова, ако всичко нямаха изключително лесен достъп до кредити.
И ако ти не си бил сред теглилите, то причината просто да не си имал възможност, е много по- вероятна, отколкото да си се отказал.
Май е време да си смените мантрата, вашата чета, щото ставате досадни и недиалогични.smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход