Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2

Публикувано от dodo2 
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 17:07:42
avatar
Парцелът е 360 квадрата.

Важни са фактите и съм ги предоставил. Това, че те събуждат душевни терзания в малкото ти мозъче, мен (а предполагам и никой друг тук) не го интересува.

Даже да махнем всичко друго и оставим само червените числа е достатъчно да покаже докъде ще стигнат "инветситорите" в имоти, които изпуснаха влака.

В оценката има стойност за строителство на нова двуетажна еднофамилна къща с довършителни работи: 1 кв.м. = 270 евро. Тази информация е важна за тепърва купуващите - да знаят с колко ги надцакват.

Останалата информация я давам за такива като теб - да се изядат от яд какво ги чака (теб то вече те е сполетяло).


Двуетажна къща в кв. Лозенец, София.

Оценка от лицензиран оценител:

Относно строителство на нова такава:
1 кв.м. = 270 евро


По Метода на доходността:
1 кв.м. = 246 евро

По Метода на вещната стойност:
1 кв.м = 398 евро


Реална продажна цена:

1 кв.м. = 536 евро
(а ако добавим и "мазето", което е цял етаж от 97 квадрата):
1 кв.м. = 357 евро

Изпълнително дело номер 20108500400886 на ЧСИ Александър Бизов.
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 17:16:13
Додо има ли плащане?
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 17:23:11
Quote
dodo2
Парцелът е 360 квадрата.

Важни са фактите и съм ги предоставил. Това, че те събуждат душевни терзания в малкото ти мозъче, мен (а предполагам и никой друг тук) не го интересува.

Даже да махнем всичко друго и оставим само червените числа е достатъчно да покаже докъде ще стигнат "инветситорите" в имоти, които изпуснаха влака.

В оценката има стойност за строителство на нова двуетажна еднофамилна къща с довършителни работи: 1 кв.м. = 270 евро. Тази информация е важна за тепърва купуващите - да знаят с колко ги надцакват.

Останалата информация я давам за такива като теб - да се изядат от яд какво ги чака (теб то вече те е сполетяло).


Двуетажна къща в кв. Лозенец, София.

Оценка от лицензиран оценител:

Относно строителство на нова такава:
1 кв.м. = 270 евро


По Метода на доходността:
1 кв.м. = 246 евро

По Метода на вещната стойност:
1 кв.м = 398 евро


Реална продажна цена:

1 кв.м. = 536 евро
(а ако добавим и "мазето", което е цял етаж от 97 квадрата):
1 кв.м. = 357 евро

Изпълнително дело номер 20108500400886 на ЧСИ Александър Бизов.


Това, че костуемата цена на 1 кв.м. към днешна дата е от порядъка на 300 евро е уникална информация, поздравления - ставаш съоткривател на топлата вода.
Убедеността ти, че цената на имота трябва да е тая, ерго - всеки лев отгоре е даден залудо, е , меко казано, комична. Защото освен производствената си цена, имотите имат в продажбената си цена и няколко други компоненти. Най-важния от които е оня, наречен "престижност" и който може да доведе нещата дотам, че два имота с равна площ, качество и от там - производствена цена, да се различават няколко пъти в продажбената си.
Успяваш ли да вденеш тази малка истина, или не?
Явно - не!
Е, смеем се:]
Ако все още изпитваш съмнения в думите ми - можеш да провериш твърденията ми по един елементарен начин - купуваш си парцел от 360 кв. в Лозенец, строиш 300 кв.м. къща на три етажа върху него, узаконяваш и после продаваш новопостроеното за 120000 евро. Защото лицензирани оценители са определили подобна цена за една друга къща в Лозенец.
Давай - задачата е елементарнаwinking smiley
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 17:24:45
avatar
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 17:29:57
avatar
Quote
ivorad
Ако все още изпитваш съмнения в думите ми - можеш да провериш твърденията ми по един елементарен начин - купуваш си парцел от 360 кв. в Лозенец, строиш 300 кв.м. къща на три етажа върху него, узаконяваш и после продаваш новопостроеното за 120000 евро. Защото лицензирани оценители са определили подобна цена за една друга къща в Лозенец.
Давай - задачата е елементарнаwinking smiley

Твоите сметки знаеш ли колко ме интересуват? Още повече, че точно подобни сметки теб са те провалили или не? От "инвеститор" се превърна във форумен сдухльо *xxx*


Целта е хората да разберат компонентите в цената на жилище и да разсъждават трезво. Тия, давали преди две години по 1500 евро за гетото, явно са били пияни, като са броили по 1200 евро на квадрат само за престижа да обитават гето.

Приземяване, приземяване, приземяване!

Двуетажна къща в кв. Лозенец, София.

Оценка от лицензиран оценител:

Относно строителство на нова такава:
1 кв.м. = 270 евро


По Метода на доходността:
1 кв.м. = 246 евро

По Метода на вещната стойност:
1 кв.м = 398 евро


Реална продажна цена:

1 кв.м. = 536 евро
(а ако добавим и "мазето", което е цял етаж от 97 квадрата):
1 кв.м. = 357 евро

Изпълнително дело номер 20108500400886 на ЧСИ Александър Бизов.
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 17:38:50
Quote
dodo2
Твоите сметки знаеш ли колко ме интересуват?



Знам!
Колкото да не можеш да им отвърнеш нищо смислено, толкова:]
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 18:00:28
avatar
Оплачи се на Класната.
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 20:26:52
Quote
dodo2
Оплачи се на Класната.
Нямам навика да се оплаквам от чужди ментални затруднения....
smiling smiley
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 20:36:03
Целта е хората да разберат компонентите в цената на жилище и да разсъждават трезво. Тия, давали преди две години по 1500 евро за гетото, явно са били пияни, като са броили по 1200 евро на квадрат само за престижа да обитават гето.
---------------------
Има нещо, което не мога да разбера и те моля да ми поясниш - защо ти си се нагърбил с неблагодарната роля да отваряш очите на хората ? Защо смяташ, че те не са разсъждавали трезво ? Не е ли право на всеки да преценява сам дали и кога да си купи жилище ? Ти кой си да даваш оценки ? Мой приятел си купи 150 кв в затворен комплекс за 300 000 евро и хич не му пука ти какво мислиш, нито какви са цените днес, него за какъв го обявяваш?
Re: ЧСИ: Актуална цена: София, Лозенец - двуетажна къща 536 (357) евро/м2
13-01-2011 - 20:44:54
avatar
Quote
dodo2


Целта е хората да разберат компонентите в цената на жилище и да разсъждават трезво. Тия, давали преди две години по 1500 евро за гетото, явно са били пияни, като са броили по 1200 евро на квадрат само за престижа да обитават гето.

Приземяване, приземяване, приземяване!

Мисля си, какво за теб е " трезво разсъждение"?
Сега цените са наполовина. Но, за тебе все още не са " трезви".
Да, ти чакаш 149$ на кв. м. на жълтите павета.
Въпросът е, дали ти разсъждаваш трезво или просто продължаваш да си седиш " приземен" ?
Щото и такава позиция има, която се явява постоянна, че и вечна за някои люде в този форум.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход